zapati

Kde nás najdete?

V Mostě v ulici Karla Marxe č.p. 798 (bývalá mateřská škola).
popis cesty »»»

objekt Krušnohorského centra pro rodinu Most
objekt Krušnohorského centra pro rodinu Most
děti

Archiv

Změna

Z důvodu nemoci bude v pondělí 3. 12. 2018 MC Barborka zavřené.

Změny v novém školním roce

Od 10. 9. 2018 pro Vás budou opět připravené pravidelné Kluby rodičů - pondělní a čtvrteční setkávání rodičů s dětmi (převážně ve věku 0 - 3 roky). Od 1. 9. je možné objednat si konzultaci s Mgr. Vandou Ernestovou (tel. 774 406 654) - pedagogika, psychologie, péče o děti a nemocné osoby, vztahy, sociální oblast - více v Programu akcí. Novou kontaktní osobou je Karolína Cabadajová, DiS. - tel. 737 963 261.


Změny - prázdniny!!

Do konce prázdnin bude MC Barborka zavřené.


Výroční zpráva za r. 2017

Věděli jste, že nedostatečná a nedůsledná výchova rodičů, neúplnost či nefunkčnost rodin atd. jsou hlavní příčinou delikvence mládeže? Nejen o tomto problému, se kterým mohou pomoci právě mateřská centra (jako to naše - Barborka) pojednává výroční zpráva našeho centra... (pdf dokument).

Ekohrátky - pohádkový maraton

Srdečně zveme všechny rodiče s dětmi cca předškolního věku (není podmínkou) k pohádkovému předprázdninovému maratonu v rámci další série Ekohrátek - viz Program akcí (Koblížek, Červená karkulka, Mach a Šebestová, Boudo, budko) - jednorázové akce.

Změny - důležité!

Z finančních důvodů jsou do odvolání zrušeny středeční a čtvrteční odpolední programy (předškoláci, výtvarka-grafomotorika, klub rodičů s dětmi). Zůstává zatím pouze pondělní klub rodičů s dětmi od 9 do 12 hodin. Poradenské aktivity odborníků bohužel také nemůžeme nabízet. Děkujeme za pochopení.

Závody kočárků 2018

Letošní ročník závodů kočárků skončil úspěšně - počasí bylo krásné (možná až moc :-)), závodníků tak akorát, bohatý doprovodný program, bohatá "strollbola"... Podívejte se sami... Více info ZDE.

Změna

V pondělí 14. 5. 2018 bude MC Barborka zavřené.

Závody kočárků Most 2018 se blíží!

Právě o svátku matek v neděli 13.5.2018 propuknou Závody kočárků. I vy můžete být u toho! Od 14 hod. začínáme doprovodným programem a registrací závodníků (i předem registrovaní se musí nahlásit v místě konání, avšak mají přednost před ostatními - hlaste se předem). Více info ZDE.

Změny - důležité!

Do odvolání jsou zrušeny středeční a čtvrteční odpolední programy (předškoláci, výtvarka-grafomotorika, klub rodičů s dětmi). Zůstává pouze pondělní klub rodičů s dětmi od 9 do 12 hodin. Výjimkou bude pouze úterý 24.4. od 14,30 hod. - povídání o zelených potravinách a středa 25. 4. 2018 (pouze za příznivého počasí) - Čarodějnický rej (pouze pro přihlášené). Poradenství odborníků je pozastaveno.

Závody kočárků Most 2018

V neděli 13.5.2018 (Den matek) opět pořádáme na Šibeníku v Mostě (ul. Jiřího z Poděbrad, 50.5035000N, 13.6450000E) Strolleringové® Závody kočárků 2018 ve sportovní chůzi. V 15 hodin odstartují tyto závody na desítkách míst nejen po celé ČR. I vy můžete být u toho! Více info ZDE.

Změny - čtvrtek 29.3.2018

Ve čtvrtek 29.3.2018 a o velikonočním pondělí bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Změny - jarní prázdniny

I o jarních prázdninách tentkrát bude otevřeno - pouze však v pondělí a čtvrtek (herny pro rodiče s dětmi). Ve středu bude zavřeno.Změny - zavřeno

Omlouváme se, ale kvůli nemoci bude celý týden od 12. do 17.2.2018 zavřeno.8.2.2018 zavřeno!!!

Omlouváme se, ale kvůli nemoci bude ve čtvrtek 8.2.2018 zavřeno.Změna 5. a 12.2.2018!!!

Pozor - v pondělí 5. a 12.2. bude dopolední herna zavřená. Pokud chcete, můžete si domluvit (předem) náhradní, ovšem odpolední termín (úterý, pátek). Pokud se nechcete domlouvat předem, máme pro vás (a děti cca do 4 let) otevřeno pravidelně i ve čtvrtek odpoledne.

Změna 17.1.2018!!!

Pozor - ve středu 17.1. Školička a Šikovné ručičky nebudou (pro nemoc). Děkujeme za pochopení.Služby MC Barborka v r. 2018

Od ledna 2018 máme pro vás otevřeno jako obvykle (pozor však na změnu ve dni konání Školičky a Šikovných ručiček - od prosince 2017 byly přesunuty na středy). Omezení - vzhledem k čekání na výsledky dotačních řízení - je však dočasně v poradenství prorodinné pracovnice Mgr. Vandy Ernestové.

Aktualizovaná fotogalerie

Podívejte se na foto z akcí: Vánoční nadílka a Vánoční vyrábění, Říjen pro neziskovky, Den otevřených dveří aj. Více ve Fotogalerii.


Info pro účastníky Vánoční nadílky

„Vánoční nadílka“, tj. vánoční tvoření a zvyky spojené s vánoční nadílkou (středa 13.12.2017, jen pro předem přihlášené, kterým jsme potvrdili účast). Akce je vhodná pro děti, které s dopomocí dokáží trochu vyrábět. Budete si s dětmi moci vytvořit vlastní vánoční ozdoby, stočit svíčku z včelího vosku, rozbalit dárek pod stromečkem (každý přinese sebou drobný dárek pro své dítě v hodnotě do 100,-, označený jeho jménem a zabalený). Zapálíme prskavky, zvonkohru, zazpíváme si koledu/y (natrénujte s dětmi „Nesem vám noviny“) apod. Vstupné 50,-/rodinu + přiměřené množství vánočního cukroví (dle počtu osob zúčastněných z vaší rodiny) ke společnému posezení + již zmiňovaný dárek/dárky (podle počtu vašich dětí). Svařené víno, čaj, a kávu zajistíme my - auta nechte doma, abyste mohli pít svařáček .-).
V PŘÍPADĚ, ŽE JSTE SE NAHLÁSILI A NEMŮŽETE PŘIJÍT, PROSÍME O VČASNOU OMLUVU - ZÁJEMCŮ JE HODNĚ. Děkujeme.

Aktuality

Čtvrteční Klub rodičů přeci jen ještě bude, avšak do konce roku už jen 30.11. a 7.12.2017 (16. a 23.11. bude zavřeno). Po předchozí domluvě je však stále možné využít k návštěvě našeho mateřského centra i jiné dny, např. pondělky po 16,30 hod., úterky ccca 12,30 - 16,00, středy 12,30 - 18,00 či pátky 12,30 - 17,00 (vždy nutno domluvit předem). Změny budou též v programu Školička a Šikovné ručičky - od prosince budou opět probíhat každou středu. Jelikož ale jsou na 6.12. a 13.12. naplánovány mimořádné akce (viz Program akcí či infomaily těm, kteří se k jejich odběru přihlásili), je nutné se na ně přihlásit předem (a nezapomenout se včas odhlásit, pokud nakonec nemůžete přijít .-)). Ve středu 20.12. již tyto dva naposled zmiňované programy nebudou (až zase po Novém roce).

Čtvrteční program

Z provozních důvodů čtvrteční Kluby rodičů až do konce roku nebudou probíhat. Po Novém roce budou obnoveny. Po předchozí domluvě je možné využít k návštěvě našeho mateřského centra i jiné dny (pouze odpoledne, od 13 do cca 18 hod.) - středy či pátky. Děkujeme. za pochopení.


Změna 26. 10. a 2. 11. 2017!!!

Pozor - ve čtvrtek 26. 10. 2017 a 2. 11. 2017 bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Oslava - pozvánka

Srdečně zveme na oslavu narozenin našeho Mateřského centra Barborka. K vidění bude hasičské auto a pohádka v podání Divadla rozmanitostí, k zakousnutí dort a jiné dobroty, k rozbalení dárky pro "Barborku" a k hraní mnoho zajímavých i naučných her. Více v pozvánce ke stažení (JPG).

Říjen pro NNO - pozvánka

Jako i v minulých letech, i letos umožnilo město Most prezentaci neziskových organizací v prostorách magistrátu (po celý říjen), stejně jako prezentační akci neziskovek v OC Central (19.10.2017). Celá kampaň na jejich podporu začala slavnostním zahájením... pokračování a naše akce (pozvánky) zde.

Ekohrátky "Malíři" - pozvánka

Další díl Ekohrátek, které se uskuteční v sobotu 21. 10. 2017 mezi 15. a 18. hodinou je opět připrave! Plátno, stojan, štětce a palety - vše už čeká na malé malíře. Vytvoříme společný obraz i menší obrázky, které si budete moci odnést domů, k dispozici bude opět i spousta hraček a zábavy. Především předškoláčci si ani nevšimnou, že nenásilně procvičují vše, co potřebují do školy... V případě příznivého počasí bude opět možnost opéci si vlastní buřtíky. Více info v pozvánce ke stažení (JPG)

Změna 7. 9. 2017!!!

Pozor - ve čtvrtek 7. 9. 2017 z provozních důvodů nebude otevřená odpoledí herna. Děkujeme za pochopení.
Ekohrátky "Šikulové" - pozvánka

V sobotu 23. 9. 2017 mezi 15. a 18. hodinou se těšíme na všechny tvořivé děti a jejich rodiče. Vyrobíme si totiž vlastní svíčku z včelího vosku a odlijeme či vykrojíme glycerínová mýdla. Nádavkem si užijete zajímavou zábavu a děti si navíc leccos procvičí hlavičkou či rukama - máme mnoho zajímavých a nových hraček. Budete moci také opéci vlastního buřta (pokud to počasí dovolí) a pobýt na čerstvém vzduchu na naší zahradě.
Více info v pozvánce ke stažení (JPG)

Novinky - změny v novém školním roce!!!

Pozor - od 1. 9. 2017 (resp. od 5. 9.) se mění obvyklý den konání Školičky a Šikovných ručiček. Budou každé úterý v obvyklém čase.

Více info v programu ke stažení (JPG)

Cvičení fitMAMI ukončeno

Cvičení s Radkou Nemčekovou bylo v polovině srpna 2017 na její přání ukončeno. Děkujeme jí za její elán a rady, které předala mnoha maminkám a někdy i tatínkům!Poděkování

Velmi děkujeme firmě Speciální stavby Most spol. s r.o. za finanční příspěvek našemu Mateřskému centru Barborka a slečnám Tereze Kadárové a Michaele Houdkové za grafické práce prostřednictvím darovacího portálu Um sem um tam pro účely propagace našeho centra (obrázek a šablony na pozvánky, webové stránky, výroční zprávu apod.).

Vydali jsme výroční zprávu

Věděli jste, že nedostatečná a nedůsledná výchova rodičů, neúplnost či nefunkčnost rodin atd. jsou hlavní příčinou delikvence mládeže? A že Ústecký kraj je na prvním místě z krajů ČR v počtu řešení výchovných problémů mládeže, přičemž více než polovina... Více ve fotogalerii ZDE.

Pozor - změna

Ve čtvrtek 29.6.2017 herna nebude! Děkujeme za pochopení.

Prázdninový provoz

O letních prázdninách bude otevřeno pouze v pondělí a čtvrtek - viz níže, příp. po předchozí dohodě i jindy (tel. 776 640 676). Je možné využít i zahradu - trampolína, pískoviště, houpačky, posezení. Pro starší děti můžeme zapůjčit stolní deskové hry, výtvarné pomůcky atd.

Změny

POZOR - ve dnech 23. - 26. 5. 2017 a 1. 6. + 8. 6. 2017 bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Zapojení do kampaní

V Mateřském centru Barborka jsme se rozhodli být při společných akcích (mj. těch, které se konají v rámci Týdne pro rodinu) k dispozici jen našim dětem a sobě navzájem (těm skutečně/fyzicky přítomným). Dokažte spolu s námi, že se umíme bavit i bez připojení k internetu!

Závodů kočárků 2017

V neděli 23. 4. 2017 se na Šibeníku v Mostě pod záštitou primátora ing. Jana Paparegy uskutečnily - přes velkou nepřízeň počasí - Strollering Závody kočárků 2017. Ačkoliv jsme je v rámci našeho Mateřského centra... Více ve fotogalerii ZDE.

Aktuality účastníkům Závodů kočárků 2017

Aktuální informace pro všechny zájemce o závody kočárků (+ odrážedel, kol apod.) naleznete na níže uvedených odkazech. Registrovaní účastníci dostanou nejpozději v pátek 21.4. email přímo od nás s potvrzením jejich účasti a podrobnostmi k potvrzení registrace na místě. Závody se budou konat za každého počasí, v případě velké nepřízně shůry může být start jednotlivých kategorií posunut. Pro jistotu si můžete vzít pláštěnky .-). Aktuální info: ZDE, registrace: ZDE.

Změny

Ve čtvrtek 13.4. odpolední herna nebude (velikonoční prázdniny). Děkujeme za pochopení.Čarodějnické řádění - pozvánka

Chystáme pro vás opět čarodějnický rej, proto se hlaste předem (předem přihlášení mají přednost, pokud by byla naplněná kapacita).


Více info v pozvánce ke stažení (JPG)

Info účastníkům Závodů kočárků 2017

Děkujeme všem dosud registrovaným účastníkům za jejich přihlášky, které nám průběžně chodí. Během dubna se ozveme s aktualitami a upřesňujícími informacemi. Aktuální info a registrace: ZDE. Pozvánka ke stažení (JPG).

Další změny

Ve čtvrtek 30.3. a 13.4. odpolední herna nebude. Děkujeme za pochopení.
Od 1.4.2017 bude opět poskytováno poradenství prorodinného pracovníka. Konzultaci si můžete domluvit telefonicky na čísle tel. 774 406 654. Více v Programu akcí.

Změny

Ve středu 29. 3. 2017 Školička a Šikovné ručičky nebudou. Děkujeme za pochopení.Info - 16.3.2017 ZAVŘENO

Ve čtvrtek 16.3.2017 bude centrum zavřené. Těšíme se na vás opět v pondělí 20.3.2017 příp. po dohodě i jindy.

Přihlášky - Závody kočárků Most 2017

Pokud máte zájem zúčastnit se ZÁVODU KOČÁRKŮ ve sportovní chůzi v Mostě (v rámci celorepublikové akce Strolleringu), pak se již nyní můžete hlásit na tomto odkazu. Prosíme, registrujte se co nejdříve... Více info ZDE.

Info - 22.2.2017 + PRÁZDNINY - ZAVŘENO

V čase jarních prázdnin (27.2. - 3.3.) a pro nemoc i 22.2.2017 bude centrum zavřené. Těšíme se na vás opět v pondělí 6.3.2017

Poděkování - dar

Děkujeme firmě AMAZON za dar pro naše centrum ve výši 22550,- Kč.Info - ZAVŘENO

Ve čtvrtek 9. 2 2017 bude herna celý den zavřená. Děkujeme za pochopení.

Vánoční provoz

Od 20.12.2016 do 1.1.2017 bude MC Barborka zavřené. V pondělí 2.1.2017 se na vás těšíme na Klubu rodičů, kam si můžete se svými dětmi (nebo i bez nich) přijít pohrát, popovídat, sdílet, konzultovat (bez objednání) své případné problémy s psycholožkou Vandou Ernestovou... Její konzultace je možné využít výjimečně i v lednu, od února však budou pozastaveny (do doby vyplacení dotací na náš provoz). Tak neváhejte a objednejte se (bez objednání jsou pouze pondělky mezi 11 - 14 hod.).

Všem přejeme krásné vánoční svátky a do nového roku 2017 jen vše dobré!

Info - ZAVŘENO

Z důvodu havárie na topení je herna MC Barborka od 8.12. (včetně) zavřená, a to až do odvolání. Předpokládáme, že bychom mohli opět otevřít koncem příštího týdne (bez záruky). Sledujte proto web či FB, kde najdete info o aktuální situaci (případně volejte). Děkujeme za pochopení.

Přednáška "První pomoc dětem"

V pondělí 5.12.2016 se uskutečnila v našem centru přednáška Mgr. Vandy Ernestové spojená s praktickým nácvikem první pomoci dětem. Rodiče se zúčastnili v hojné míře a všichni si vyzkoušeli na simulátoru kojence, který jsme pro tyto účely pořídili, jak se provádí... Více ve fotogalerii

Info

Školička a Šikovné ručičky tento týden (30.11.2016) budou již jako obvykle.

Pozvánka - 1. pomoc, nácvik

V našem mateřském centru máme nyní k dispozici SIMULÁTOR PRO NÁCVIK PRVNÍ POMOCI (umělé dýchání, srdeční masáž) PRO KOJENCE A DĚTI do cca 2 let. Simulátor signalizuje ne/správnost (rychlost, hloubka) provedení srdeční masáže atd. Nácviku pod odborným vedením (třeba i v soukromí, mimo zraky ostatních maminek) se můžete zúčastnit v pondělí 5.12.2016 dopoledne v našem centru. Zároveň si budeme tento den od 10 hod. povídat o prevenci a první pomoci při otravách dětí, o febrilních křečích apod. – o všem, co vás bude zajímat. V jiné dny je po dohodě nácvik též možný, ovšem už bez odborného výkladu. Vstupné: 50,-/rodinu (vč. kávy, čaje a vstupného do herny pro děti). V případě vašeho zájmu pište nebo volejte (776 640 676) příp. se můžete přihlásit na FB události.

Pozor

Školička a Šikovné ručičky 23.11.2016 NEBUDOU. Příští týden už snad ano (dle zdravotního stavu pí učitelky).

Změny - Oslava

Pozor - narozeninová oslava byla z 26.10. přesunuta na 19.10.2016. Pokud máte zájem se jí zúčastnit, nahlaste se předem, prosíme. Děkujeme za pochopení.

Změny - dovolená

Pozor - ve dnech 28. 9. - 3. 10. 2016 (včetně) a ve čtvrtek 13. 10. 2016 bude Mateřské centrum Barborka ZAVŘENÉ.

Aktualizace Fotogalerie

Ve fotogalerii jsou nové fotky - podívejte se!

Info o nás na webu Ceny Ď

Ti, kteří nahlas děkují - tak se jmenuje článek, který o nás byl zveřejněn 14. 9. 2016 na stránkách "Cena Ď", jejichž nabídky k poděkování našim sponzorům, dárcům a příznivcům již několik let s vděčností využíváme...


Ekohrátky "Malý farmář"

V neděli 11.9.2016 proběhla další (letos poslední) část Mosteckých rodinných ekoHRÁTEK na téma "Malý farmář". Děti se seznámily s životem na statku a ve spolupráci s rodiči plnily různé úkoly, při který se zároveň poučily. Na závěr této akce proběhla ochutnávka másla vlastnoručně vyrobeného (stlučeného) přítomnými dětmi a rodiči... Více ve fotogalerii

Další Mostík

Již několikátý rok probíhá během léta a podzimu na Benediktu série "Mostíků", kterou organizuje Dětská organizace Zálesák a další prorodinné organizace zapojené do Komunitního plánování sociálních služeb města Mostu v rámci koordinační skupiny č. 3 (Volnočasové a prorodinné aktivity).
Pro rodiny... Více ZDE.

Pozvánka - Ekohrátky "Malý farmář"

V neděli 11.9.2016 proběhne další část Mosteckých rodinných ekoHRÁTEK - téma bude "Malý farmář". Pro děti s rodiči je připraveno mnoho aktivit, při kterých se seznámí se životem na statku apod. Na akci je potřeba se přihlásit předem. Více informací naleznete v pozvánce ZDE (jpg).

Aktualizace Fotogalerie

Ve fotogalerii jsou nové fotky - podívejte se!

Výroční zpráva za r. 2015

Právě jsme zveřejnili naši výroční zprávu za minulý rok. Pokud máte zájem, můžete si ji stáhnout ZDE (pdf dokument).


Info - prázdninový provoz

Od 30.6.2016 do 17.7.2016 bude centrum pro veřejnost zavřené. V pondělí 18.7. bychom již měli mít otevřeno, raději ale sledujte info na FB nebo volejte - před 9. hodinou na 776640676. Děkujeme za pochopení. Dále: 29.6. už nebude Školička ani Šikovné ručičky, budou pokračovat až od 9/2016. Je možné, že bude zavřeno i některý týden v srpnu, proto prosíme sledujte web či Facebook. Krásné prázdniny!

Cvičení pro rodiče - fitMAMI® - změny, prázdniny

Cvičení pro rodiče s dětmi fitMAMI® (venkovní) v Litvínově je zrušeno. Od 4. do 10.7.2016 nebude cvičení ani v Mostě kvůli dovolené lektorky. Od 11.7.2016 dojde v Mostě ke změně: nově se bude cvičit v pondělky, středy a pátky (dříve úterky a pátky) v obvyklém čase od 9,30 hod.

Více o cvičení v Mostě ZDE.

Pozvánka - Den dětí

Příští středu 1.6.2016 oslavíme v Šikovných ručičkách i Školičce Den dětí, připraveny budou pro děti od 3 let zábavné úkoly, rébusy aj. – když bude hezky, budeme venku. Děti dostanou zmrzlinu, možná opečeme buřty (pokud si donesete) – podle počasí - a pěkně si to užijeme! Vstupné: 30,-/dítě (tentokrát výjimečně nikoliv za rodinu). Na tento den je nutná rezervace PŘEDEM (mailem či na FB - do zprávy) nejpozději do pondělí 30.5.2016 – prosíme uveďte v přihlášce počet dětí.

Týden respektu k porodu

"MOJE TĚLO, MOJE DÍTĚ, MOJE ROZHODOVÁNÍ" – tak zní podtitul jedinečného Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, jehož 11. ročník pořádá Hnutí za aktivní mateřství. Díky festivalu se šíří tolik chybějící podpora a informace dalším rodičům na jejich cestě k láskyplnému porodu a rodičovství. Letošní Světový týden respektu k porodu se koná od 16. do 22. května 2016. Webové stránky www.respektkporodu.cz slouží jako rozcestník akcí pomocí interaktivní mapky. Již nyní můžete získat oblíbenou brožuru Hnutí za aktivní mateřství "Cesty ke spokojenému porodu" v elektronické podobě: ke stažení ZDE. Pokud budete chtít brožuru i fyzicky, můžete ji dostat v našem MC Barborka.

Ekohrátky - Kdo kde bydlí (foto)

V neděli 15.5.2016 proběhla v našem centru další část Ekohrátek, tentokrát na téma Kdo kde bydlí. Děti i rodiče se pobavili, dozvěděli se mnoho zajímavých informací, užili si při společném tvoření...
Více ZDE.

Ekohrátky - Odpady (foto)

Letošní první díl Ekohrátek, které probíhají v našem centru již 3. rokem, proběhl 24.4.2016. Tématem byly odpady a nejen děti se dozvěděly mnoho zajímavých a užitečnýh informací. Na závěr si mohli všichni zúčastnění vyrobit vlastní papír, na který byli patřičně hrdí... Více ZDE.

Ekohrátky - Kdo kde bydlí (pozvánka)

V neděli 15.5.2016 od 14 hod. je pro rodiny s dětmi především předškolního věku opět připravena další část Ekohrátek, tentokrát na téma Kdo kde bydlí. Čeká vás hravá výuka, soutěže, tematické dílničky aj. Vstup zdarma. Více v pozvánce ZDE (jpg).

Květen pro veřejnost (pozvánka)

Srdečně vás zveme na akci, kterou již dvanáctým rokem pořádá Dětská organizace Zálesák Most. Představí se na ní neziskové organizace Mostecka a pro návštěvníky je připraven bohatý program - kromě soutěží a programu jednotlivých organizací i šermíři, koně, cvičení s kočárky... Více v pozvánce ZDE (pdf).

Cvičení pro rodiče - fitMAMI® (pozvánka)

Od dubna nabízíme fitMAMI® cvičení (venkovní) pro rodiče s dětmi (v kočárku, na odrážedle aj.) i bez dětí, s proškolenou instruktorkou Radkou Nemčekovou.

Více o cvičení v Mostě a Litvínově ZDE.


Ekohrátky - Odpady (pozvánka)

V neděli 24.4.2016 se od 10 hod. můžete spolu s vašimi dětmi dozvědět zábavnou formou mnoho informací o třídění odpadů apod. Tuto akci připravily opět odbornice, které to výborně umí s dětmi, což dokázaly už v minulýc ročnících Ekohrátek (viz Fotogalerie). Pokud vydržíte, zabaví vás až do cca 14 hod., pokud ne, skončíme dříve :-). Více v pozvánce ZDE (pdf).

Týden pro rodinu - Dny otevřených dveří 2016 (pozvánka)

Přijměte pozvání na Den/dny otevřených dveří u příležitosti Týdne pro rodinu, který proběhne ve dnech 8.-15. 5. 2016 a má motto: „Táta, máma, holka, kluk - rodina nám není fuk.“ Máme pro vás připravenou besedu s psycholožkou, posezení s ostatními návštěvníky aj. Po celý tento týden bude vstup zdarma. Více v pozvánce ZDE (pdf).

Závody kočárků Most 2016

V neděli 10. dubna 2016 v 15 hodin odstartovaly v Mostě na Šibeníku Závody kočárků, které organizovalo naše Mateřské centrum Barborka. Záštitu nad akcí převzal primátor města Mostu – Mgr. Jan Paparega... více ZDE.

Přihlášky - Závody kočárků Most 2016 - ukončení

Registrace předem bude ukončena v pátek 8.4.2016 ve 12:00 hod. Poté bude možné se registrovat pouze na místě konání. Pozor - je možné, že z kapacitních důvodů (abychom nezávodili do noci) bude ukončena registrace dříve. Přednost mají předem registrovaní (pokud dorazí v neděli 10.4.2016 do 14,20 hod. k registračnímu místu), jinak rozhoduje pořadí příchozích. Děkujeme za pochopení. Více ZDE.

Změny

POZOR - v pondělí 21.3., ve čtvrtek 24.3., 31.3., 7.4. a ve středu 13.4.2016 BUDE ZAVŘENO z provozních důvodů. Je možné domluvit jiný termín návštěvy na tel. 776640676.

Aktualizace Fotogalerie

Aktualizovali jsme pro vás Fotogalerii - akce 2016.

Přihlášky - Závody kočárků Most 2016

Pokud máte zájem zúčastnit se 5. ročníku ZÁVODU KOČÁRKŮ v Mostě v rámci celorepublikové akce Strolleringu, pak se již nyní můžete hlásit na tomto odkazu. Z organizačních důvodů prosíme o registraci předem... Více ZDE.

Změna - prázdniny

POZOR - Ve dnech 15.-21.2.2016 BUDE ZAVŘENO z důvodu jarních prázdnin.


Připomeňte si Národní týden manželství

V týdnu od 8. do 14. února 2016 si připomeneme Národní týden manželství 2016, nad kterým převzal záštitu vicepremiér Pavel Bělobrádek. Letoší ročík má motto Manželství je víc než kus papíru. Pokud vás toto téma zajímá, můžete si přečíst různé články, chystané akce atd. na stránkách NTM.

Přihlášky - Závody kočárků Most 2016

Pokud máte zájem zúčastnit se 5. ročníku ZÁVODU KOČÁRKŮ v Mostě v rámci celorepublikové akce Strolleringu, pak se již nyní můžete hlásit na tomto odkazu. Pokud máte o účast v závodu zájem, prosíme, registrujte se již nyní... Více ZDE.

Monitoring zájmu - Závody kočárků 2016

Máte zájem zúčastnit se 5. ročníku ZÁVODU KOČÁRKŮ v Mostě v rámci celorepublikové akce Strolleringu? Kategorie - maminky - tatínkové - rodiny s kočárkem, příp. děti s kočárkem nebo na odrážedle. Akce by se konala 10.4.2016 v odpoledních hodinách za symbolické rodinné vstupné, jehož převážná část bude věnována na dobročinný účel neziskové organizaci (můžete sami navrhovat).
Předběžní (vážní) zájemci, hlaste se na tel. 776 640 676 nebo e-mailu barborka@kcr-most.cz.

Čtvrteční Kluby rodičů - změny

POZOR - S platností od ledna 2016 je nutné zájem o účast na čtvrtečních odpoledních Klubech rodičů nahlásit předem. Důvodem je omezený provoz z důvodu čekání na výsledky dotačních řízení, resp. na finanční prostředky na náš provoz. Děkujeme za pochopení.


Změna - středa 9.12.2015

POZOR - Dne 9.12.2015 (středa) nebude Klub předškoláčků ani Šikovné ručičky. Děkujeme za pochopení.

Změny - dovolená, svátky

POZOR - Dne 28.10. - 30.10.2015 (středa - pátek) bude zavřeno. Stejně tak 16.11.2015 (pondělí) a 17.11. bude v MC Barborka zavřeno.
Oslava 10. narozenin MC Barborka

Ve středu 21.10.2015 od 16 hod. jsme slavili již 10. narozeniny našeho Mateřského centra Barborka. Sešly se maminky jak z jeho počátků, tak i ty, které nás s dětmi navštěvovaly v loňském roce v rámci předškolní přípravy a nechyběli ani noví rodiče s dětmi."... Více ve fotogalerii.

Poděkování

Velmi děkujeme společnosti Rossmann za dar hygienických potřeb.
Změny - ve čtvrtek 15.10.2015 zavřeno

Pozor - ve čtvrtek 15. 10. 2015 bude odpoledne MC Barborka zavřené! Najdete nás od 15 do 17 hod. spolu s dalšími neziskovými organizacemi v OC Central v Mostě na prezentaci NNO v rámci kampaně Říjen pro neziskovky. Budou připraveny aktivity a zábava pro děti vč. jejich doprovodu.


Říjen pro neziskovky 2015 - prezentace v OC Central

V rámci kampaně Říjen pro neziskovky, pořádaného již tradičně mosteckým magistrátem, se uskutečnilo nejprve 1.10.2015 slavnostní zahájení této měsíční kampaně na podporu neziskových organizací Mostecka za přítomnosti zúčastněných organizací... Více ve fotogalerii.

Den otevřených dveří

V rámci kampaně Říjen pro neziskovky, pořádaného již tradičně mosteckým magistrátem a u příležitosti Dne mateřských center připadajícího letos na sobotu 10.10. jsme v pondělí 5.10.2015 připravili pro zájemce o informace o našem centru Den otevřených dveří... Více ve fotogalerii.

Pozvánka - Den otevřených dveří

V pondělí 5.10.2015 v čase od 9 do 17 hodin můžete navštívit naše centrum v rámci Dne otevřených dveří u příležitosti kampaně Říjen pro neziskovky (podporované Statutárním městem Most) a také u příležitosti Mezinárodního dne mateřských center, připadajícího na 10.10. Vstup bude tento den zdarma pro všechny příchozí. Děti si budou moci pohrát v herně, dospělí si budou moci promluvit o všem, co je zajímá, zeptat se na cokoliv, prohlédnout si naše prostory. Srdečně všechny zveme.

Změny - POZOR

Pozor - ve čtvrtek 1. a 15. 10. 2015 bude odpoledne MC Barborka zavřené! 15.10.2015 nás najdete spolu s dalšími neziskovými organizacemi v OC Central v Mostě na prezentaci NNO v rámci kampaně Říjen pro neziskovky. Bude připraven program pro děti i dospělé.


Pozvánky - nové

Pokud máte zájem, podívejte se do Programu akcí na naše chystané akce: semináře o první pomoci a péči o závislou osobu nebo na narozeninovou oslavu naše mateřského centra. Jste srdečně zváni.


Další témata seminářů - kurzů pro rodiče

Nový seznam aktuálních témat pro září, říjen a listopad 2015 naleznete v případě zájmu ZDE (dokument PDF). Při seminářích nabízíme možnost hlídání dětí (nutno domluvit předem), ale můžete přijít i s dětmi a dohlížet na ně sami. Před a po skončení seminářů je možné zůstat v herně a sdílet své dojmy nebo se věnovat svým dětem. Těšíme se na vás. Fotografie z již uskutečněných seminářů nalzenete ZDE .

Konec prázdnin - nový program

Od úterý 1.9.2015 se mění prázdninový program na "běžný" (viz Program akcí). Opět tedy budou středy patřit předškoláčkům a výtvarce a herna pro rodiče s dětmi budou opět ve čtvrtek odpoledne (nyní byly ve ČT dopoledne). A stále platí i možnost domluvit se na otevření herny (bez programu) kdykoliv v pracovním týdnu - zde záleží na dohodě a aktuálních možnostech.

Ekohrátky - Hmyzáci

V neděli 2. 8. 2015 od 10 do 14 hodin byl pro účastníky další akce ze série Mosteckých rodinných ekohrátek - tentokrát na téma Hmyzáci - připraven naučný a zároveň zábavný a tvořivý program, ve kterém nás odborné lektorky seznámily s různými druhy hmyzu, jejich... Více ve fotogalerii.

Změna - pondělí 17.8.

POZOR - v pondělí 17.8. bude herna z provozních důvodů zavřená. Děkujeme za pochopení.

Ekohrátky - Hmyzáci (pozvánka)

Zveme vás na další díl Ekohrátek - téma hmyz. Děti budou s rodiči zkoumat, mikroskopovat, malovat, hrát si apod. - zábavnou formou budou poznávat přírodu. Akce se uskuteční v neděli 2.8.2015 od 10 do 16 hod. v Mateřském centru Barborka. Svačinu vezměte sebou. Pozvánka ZDE (Word).

V týdnu od 20.7. do 24.7.2015 BUDE HERNA I ZAHRADA ZAVŘENÁ!!!

Změna - čtvrtek 16.7.2015 a pondělí 10.8.

POZOR - zítra (čtvrtek 16.7.2015) a v pondělí 10.8. bude herna z provozních důvodů zavřená. Místo toho bude otevřeno v úterý 11.8.2015 v čase 9 - 12 hod. Děkujeme za pochopení.Ekohrátky 2015 - hlasování ukončeno

Hlasování bylo ukončeno - vybrali jste termín 2.8.2015. Viz Pozvánka - Facebook

Ekohrátky 2015 - hlasování o termínu

Prosíme zájemce o účast na zábavném i naučném programu Ekohrátky (tentokrát o hmyzu) o vyjádření ohledně vhodnosti termínu (1 minuta). Děkujeme za spolupráci. Hlasování je možné provést na níže uvedeném odkazu (prosíme o uvedení příjmení + za něj počet dětí, které se zúčastní): ZDE (Doodle). Tamtéž, příp. i ve Fotogalerii, rok 2014, je možno shlédnout reportáže a fotografie z loňských Ekohrátek.

Změna - čtvrtek 2.7.2015

POZOR - zítra (čtvrtek 2.7.2015) bude herna otevřena z provozních důvodů jen do 10,30!!! Místo toho vám nabízíme možnost hraní v herně či na zahradě v pátek 9 - 12 hod. Děkujeme za pochopení.Prázdinový provoz - změna

Prázdninový provoz bude probíhat v MC Barborka s malými změnami oproti původnímu avízu - viz program ke stažení ZDE (dokument PDF) či Program akcí. Návštěvu MC či možnost využití samotného hřiště za mírný poplatek je možné dohodnout i individuálně na tel. 776 640 676.


Prázdinový provoz

O prázdninách nebude probíhat program Školička ani Šmoulování - výtvarka, vše ostatní je však beze změny. Návštěvu MC či možnost využití samotného hřiště za mírný poplatek je možné dohodnout i individuálně na tel. 776 640 676.

Téma kurzu pro rodiče 29. 6. 2015

Dalším tématem rodičovského kurzu budou v pondělí 29. 6. 2015 Sourozenecké konstelace.

Valná hromada a změny v KCR

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 odpoledne se sešli členové Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči, o.s. na mimořádné valné hromadě, kde byly schváleny nové stanovy (s ohledem na požadavky nového Občanského zákoníku), a to včetně... Více ve fotogalerii.

Poděkování - dar

Děkujeme vydavatelství Albatros za dar časopisů, záložek a magnetek pro děti našeho mateřského centra.


Foto daru ZDE.

POZOR - další změna

Pozor - ve středu 18.6.2015 nebude školička ani výtvarka. Děkujeme za pochopení.

POZOR - změna

Pozor - ve středu 10.6.2015 nebude školička ani výtvarka. Děkujeme za pochopení.

Vláďa Hron četl pro Barborku

Jak se již stalo milou tradicí, ke kampani Celé Česko čte dětem patří v našem mateřském centru Vladimír Hron. Jsme za to moc rádi, protože setkání s ním je vždy milé a nejen děti se při jeho čtení dobře baví! Moc mu za to děkujeme.
Letos jsme četli pohádku Vlk a datel... Více ve fotogalerii.

Beseda - přednáška nebude

Pozor - v pondělí 8. 6. 2015 nebude plánovaná beseda na téma Očkování. Přesouvá se až na 22. 6. 2015. Volná herna bude však jako obvykle. Pokud bude zájem, tak i s říkankami, malováním atd. - dle zájmu.

Poděkování

Moc děkujeme panu Václavu Purchartovi za umístění reklamy našeho MC Barborka v autobusech MHD na Mostecku, Vláďovi Hronovi za čtení na akci Vláďa Hron čte pro Barborku a Vydavatelství Mladá fronta za dar časopisů Sluníčko na stejnou akci.

Květen pro veřejnost

Na letní scéně Benediktu se uskutečnila v neděli 24.5.2015 již tradiční prezentační akce neziskových organizací "Květen pro veřejnost". Tuto akci pořádá s podporou města Mostu Dětská organizace Zálesák a představují se na ní veřejnosti neziskové organizace Mostecka.
Každá organizace měla připravený nějaký úkol pro návštěvníky... Více ve fotogalerii.

Dar - KZ system s.r.o. - poděkování

Velký dík za instalaci zvonku a přesun domácího telefonu patří firmě KZ system s.r.o., která nám tuto práci i materiál darovala. Děkujeme moc.


Dobrovolníci v MC - poděkování

Ve čtrtek 21. 5.2015 nás prostřednictvím Dobrovolnického centra Hestia navštívili dobrovolníci z firmy LINDE GAS(Ústí nad Labem). Překopali písek, obrousili a natřeli lavičky, posekali zahradu, opravili pískoviště, provedli údržbu trampolíny a ještě nám darovali barvy k nátěru... Více ve fotogalerii.

Témata přednášek 5 - 6/2015

V rámci rodičovských kurzů vás zveme na přednášky - besedy pod vedením odbornice s VŠ vzděláním (pedagogika – ošetřovatelství – psychologie) - Mgr. Vandou Ernestovou. Během přednášky je možno zajistit hlídání dětí - hlaste se předem na tel. 776 640 676. Vstupné: 30,-/rodinu (káva, čaj v ceně). Doba: 9,30 - 10,30 hod. Po skončení přednášky je možné zůstat v herně společně s dětmi až do 14 hodin.

Pondělí 25.5.2015 Jste ohroženi stresem?
Pondělí 1.6.2015 Vitamíny a jejich význam pro život dětí i dospělých
Pondělí 8.6.2015 Očkování- ano či ne? - změna - přesun na 22.6.2015
Pondělí 15.6.2015 Rizika dětských otrav
Pozvánku ke stažení naleznete ZDE (dokument PDF)

Den otevřených dveří - Den pro rodiny 2015

U příležitosti Mezinárodního dne rodiny jsme uspořádali 15.5.2015 od 9 do 14 hodin Den otevřených dveří v našem centru. Příchozí si mohli nejen popovídat s prorodinnou pracovnicí či koordinátorkou, ale i pohrát se svými dětmi, ochutnat domácí kokosovou buchtu, dát si kávu a seznámit se s aktuální nabídkou centra. Více ve fotogalerii.

Čarodějnice 2015

Ve středu 29.4.2015 jsme si díky krásnému slunečnému počasí užili s předstihem "Čarodějnice". Jedna čarodějnice Radičmůra totiž připravila pro děti čarodějnické úkoly. Největší úspěch ale měla trampolína a buřty :-)

Více ve fotogalerii.

Cena Ď 2015 - Ústecký kraj

Ve středu 22.4.2015 se v děčínském zámku setkali nominovaní i nominující Ceny Ď - svým charakterem a rozměrem ojedinělá a respektovaná cena za podporu kultury a charity v České republice. Své mecenáše jsme nominovali i my za podporu našeho Mateřského centra Barborka: United Energy, a.s., Speciální stavby Most, spol. s r. o., paní Martinu Kaplanovou - Kočárky Beruška, manžele Čenkovičovi a paní Ludmilu Smetanovou. Přestože cena připadla někomu jinému, velmi si těch "našich" donátorů vážíme a děkujeme jim za podporu. Více informací o této ceně a fotografie z akce naleznete na stránkách Ceny Ď v Ústeckém kraji.

Pozvánka - Čarodějnice 2015

Ve středu 29.4.2015 začínáme program v 16 hod. čarodějnou výtvarkou a školičkou pro děti a pokračujeme zábavným programem. Za příznivého počasí možnost opékání donesených buřtů a řádění na zahradě. Zájemci hlaste se mailem, na FB nebo osobně či telefonicky - viz kontakty MC Barborka.


Zveřejnění výroční zprávy

Dne 16.4.2015 byla zveřejněna naše výroční zpráva za rok 2014. Tento rok jsme ji zpracovali metodou SRS (Social Reporting Standard neboli Standard pro vykazování sociálního dopadu), která umožňuje pohlížet na neziskovou organizaci z jiného úhlu – komplexněji, s důrazem na jejich přínos (sociální dopad) a hledá souvislosti mezi problémy a jejich řešením. Snad pro vás bude zajímavá a přínosná.

Výroční zpráva KCR 2014 ke stažení (dokument PDF): ZDE

Změna - 25.3.2015

POZOR - dne 25.3.2015 nebude výtvarka ani školička. Děkujeme za pochopení.

Aktualizovaná fotogalerie

Pokud máte zájem, prohlédněte si aktualizované fotografie z letošního i loňského roku.

Intervizní setkání MC Ústeckého kraje

V rámci sdílení zkušeností mateřských a rodinných center zapojených do Sítě mateřských center jsme se sešly 4. března 2015 s kolegyněmi z různých koutů Ústeckého kraje. Setkání se tentokráte uskutečnilo v Žatci v MC Sedmikráska.

Více ve fotogalerii


Prosba o hlas - finanční příspěvek pro MC Barborka

Prosíme všechny naše příznivce o podporu našeho projektu prostřednictvím hlasování (z každé e-mailové adresy jen jednou, hlasovat mohou i děti od 10 let) - hlasy s vyplněnou adresou budou zařazeny do slosování o věcné ceny – hlavní výhrou je tablet. Jde o grantový projekt United Energy, ve kterém o podpoře organizací rozhodují hlasy veřejnosti a zaměstnanců. Hlasování veřejnosti probíhá od 1. března do 30. dubna 2015. Hlasovat můžete na stránkách United Energy.

Číslo našeho projektu je: 10 - KCR – Mateřské centrum Barborka

(žádáme o příspěvek na naše aktivity v tomto roce – předškolní příprava dětí, výtvarka pro děti, herny pro děti s rodiči apod.). Příspěvek nutně potřebujeme, abychom mohli v tomto roce opět fungovat - nabízet služby pro rodiny s dětmi (poradenství zdarma, školičku pro předškoláčky, výtvarku, herničky, kurzy pro rodiče...
Pokud se nás rozhodnete podpořit, budeme moc rádi. Také pokud můžete rozšířit naši prosbu mezi další své známé, budeme vám velmi vděční. Využít pro tyto účely můžete pozvánku k hlasování - událost na Facebooku.
Děkujeme za podporu všem hlasujícím i těm, kteří tuto prosbu přepošlou dalším lidem!

Změny - jarní prázdniny

V týdnu od 9.2.2015 bude program MC Barborka probíhat jako obvykle s výjimkou Školičky a Šmoulování - výtvarky, které budou až 18.2.2015.

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny v MC Barborka začínají 22.12.2014 a končí 4.1.2015. Od 5.1.2015 bude otevřeno jako obvykle se stejným programem, jako dosud. Pouze poradenské aktivity nebudou do odvolání poskytovány (až do obdržení financí na jejich provoz). Děkujeme za pochopení a přejeme všem krásné vánoční svátky prožité v klidu a radosti a do nového roku 2015 hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů.

Změna - středa 17.12. - vánoční nadílka - přihlašování

Ve středu 17.12.2014 bude výtvarka a školička pouze pro přihlášené - spojená s vánoční nadílkou a zdobením stromečku. Vstupné jako obvykle + navíc trocha cukroví na společný tác + jablíčko na rozkrojení pro každé dítě + prskavka (nejlépe dlouhá) - alespoň 1 ks/dítě + za každé dítě malý dáreček (zabalený), popsaný jménem vašeho dítěte. Max. cena dárečku cca 50 - 70 Kč (prosíme o dodržení limitu, aby to ostatním dětem nebylo líto). Svařáček dodáme, tak přijďte pěšmo :-).

Hlásit se můžete už nyní (nahlašte počet dospělých + dětí) na FB nebo e-mailem na kcpr.barborka@seznam.cz (osobní nahlášení nestačí), kapacita je omezená. Pro platné přihlášení je nutné naše povrzení o přijetí přihlášky (FB či e-mailem). Děkujeme za pochopení.

Pozvánka - Den otevřených dveří aneb Přijďte pobejt!

Síť mateřských center, Asociace center pro rodinu a Mateřské centrum Barborka vás zvou k oslavám Světového dne dětí, které se uskuteční na různých místech ČR v rámci celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny a Mezinárodního roku rodiny.

Dne 20. listopadu 2014 pořádáme v MC Barborka Den otevřených dveří aneb Přijďte pobejt! Otevřeno bude od 15:00 do 17:00 hodin – volná herna, pohybové hry a výtvarné dílny (dle věku a zájmu dětí). Vstup zdarma. Těšíme se na vás.

Pozvánka ke stažení ZDE (dokument PDF)

Pozvánka - beseda

V úterý 4.11.2014 od 9,15 do 11 hodin se uskuteční beseda s Mgr. Šárkou Röhrichovou - dětskou klinickou psycholožkou (specializace též na děti se specifickými potížemi – pervazivní vývojové poruchy, děti s postižením…, vývojová diagnostika dětí do 3 let, rodinná terapie psychosomatických poruch) na téma: VYCHOVÁVÁME DĚTI NEBO SEBE? Obsah: vzkaz psycholožky rodičům a její odpovědi na to, co zajímá vás - rodiče - potíže se spánkem, jídlem, vyprazdňováním - jak připravit dítě na narození sourozence - sourozenecká rivalita - dětský vzdor - komunikace v rodině - konflikty s prarodiči ohledně výchovy - řešení konfliktních situací - agresivita dítěte. Příp. názorné ukázky konkrétního chování dítěte a reakce na něj.

Prosíme, nahlašte svou účast (účast možná jen bez dětí). Beseda je zdarma. - viz pozvánka ke stažení ZDE (dokument ve wordu)

Rodina svítí Mostu - pozvánka

Ve čtvrtek 30.10.2014 proběhne akce prorodinných organizací Mostecka - Rodina svítí Mostu. Trasa začíná u vchodu do magistrátu, kde dostanete kartičku a mapku stanovišť. Každá organizace bude mít připraven úkol, za který dostanete razítko do soutěžní kartičky. Pozvánka ke stažení ZDE (obrázek JPG)

MC Barborka - změny

V pondělí 27.10.2014 bude z důvodu podzimních prázdnin zavřeno. Ve středu 29.10. bude provoz jako obvykle. Ve čtvrtek 30.10. bude zavřeno z důvodu naší účasti na akci Rodina svítí Mostu - viz pozvánka výše. Všichni jsou na ni srdečně zváni. Ve středu 5.11.2014 bude výtvarka spojená s oslavou 9. narozenin MC Barborka - kdo máte zájem se zúčastnit, je nutné se přihlásit z důvodu omezené kapacity. Děkujeme za pochopení a prosíme o sdílení.

MC Barborka - změna v pondělí 13.10.

V pondělí 13.10.2014 NEBUDE dopolední hernička. Od 12 hod. do 14 hod. už by mělo být zase otevřeno. Děkujeme za pochopení a prosíme o sdílení.

10-10-14: 5. Mezinárodní den mateřských center

V letošním roce slavíme již 5. ročník Mezinárodního dne mateřských center (International Mother Centers Day), a to v pátek 10. 10. 2014.Oslava tohoto dne vznikla na 10. výročí založení mezinárodní sítě mateřských center MINE v roce 2000 a jejím smyslem je vzájemné poznávání mateřských center v jiných zemích a také společné public relations. Meet the world in mother centers!

Letošní ročník je zaměřen na Slovensko. Únia materských centier plánuje při příležitosti oslav IMCD již třetí ročník divadlního maratonu. Letošní oslavy IMCD by měly mít ve všech zemích pohádkový leitmotiv. Více informací se dozvíte ZDE (www.kridla-koreny.cz)

MC Barborka - změny!!!

Ve čtvrtek 9.10. a 16.10.2014 NEBUDE odpolední hernička. Děkujeme za pochopení a prosíme o sdílení.

Předávání ocenění Společnost přátelská rodině

Ve středu 8.10.2014 se uskutečnilo pod záštitou Krajského úřadu Ústeckého kraje v rámci konference Sítě mateřských center našeho kraje předávání ocenění v rámci kampaně Společnost přátelská rodině. Účastnily se ho jak oceněné firmy... Více ve fotogalerii

Dotazník spokojenosti pro klienty - anonymní

Dovolujeme si klienty našeho centra požádat o vyplnění krátkého anonymního dotazníku ohledně jejich spokojenosti. V případě zájmu je možné vyplnit dotazník i přímo v centru a vhodit ho do schránky na připomínky. Pomozte nám, prosíme, získat zpětnou vazbu ohledně vašich potřeb a zlepšit naše služby pro vás. Moc děkujeme. Dotazník ZDE (Survio) - otevře se v internetovém prohlížeči.

Na co jsou dobrá MC?

MC Barborka v týdnu od 8.9.2014

V pondělí 8.9. bude tématem rodičovského kurzu (v rámci volné herny) od 10 hodin Nebezpečí otrav dětí v domácnosti - běžnými čistými prostředky, léky apod. Na volných hernách je v případě zájmu možné dětem postavit i tzv. opičí dráhu apod., malovat, modelovat... Na čtvrteční odpolední herně bude pro malé děti (od 2-3 let) s rodiči připravena výtvarná i pohybová činnost. Pravidelné programy si můžete stáhnout ZDE (dokument ve wordu)

Provoz od 1.9.2014 - MC Barborka

Programy od 1.9.2014 ZDE (dokument ve wordu)

Reportáž o MC Barborka

Reportáž o prázdninovém provozu v našem mateřském centru zveřejněnou na webu města Mostu 21.7.2014 můžete shlédnout ZDE.Mostík

Za krásného, horkého počasí v pátek 18.7.2014 od 17 hod. proběhla další ze série akcí pro rodiny s dětmi – Mostík. Program pro celou rodinu – zábavné i poučné úkoly aj. aktivity – připravili členové koordinační skupiny Rodina, děti a mládež zapojené... Více ve fotogalerii

Dotace pro Barborku

Díky daru United Energy,a.s. statutárnímu městu Most jsme obdrželi od města další dotaci na provoz MC Barborka ve výši Kč 20000,-. Moc děkujeme.
Seminář Social Reporting Standard

V pátek 13.6.2014 jsme se účastnili v děčínském MC Rákosníček semináře, na kterém se učí metoda Social Reporting Standard, která vede ke transparentní prezentaci činnosti neziskových organizací. Seminář proběhl v rámci projektu Sítě mateřských center nazvaném TRUST. Fotografie si můžete prohlédnout na Facebooku Sítě mateřských center.

Intervizní setkání MC Ústeckého kraje

V rámci sdílení zkušeností mateřských a rodinných center zapojených do Sítě mateřských center jsme se sešly 13.5.2014 s kolegyněmi z různých koutů Ústeckého kraje. Setkání se tentokráte uskutečnilo v Rumburku v MC Koťátko.


Více ve fotogalerii

Chůva pro Barborku

Prostřednictvím projektu Sítě mateřských center nazvaného Nové zaměstnání sobě – možnost zaměstnání tobě získala naše koordinátorka a vedoucí Mateřského centra Barborka certifikát akreditovaný MPSV. Máme tak nyní další náležitě vzdělanou osobu pro potřeby péče o děti v našem MC během kurzů pro rodiče, přednášek apod. Projekt byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Foto ze závěrečných zkoušek chův si můžete prohlédnout na Facebooku Sítě mateřských center.

Výroční zpráva 2013

Dovolujeme si vám předložit naši výroční zprávu za rok 2013 ke stažení ZDE (dokument v pdf)
Změny, prázdninový provoz

V sekci Program akcí naleznete rozpis prázdninového provozu našeho mateřského centra. Pozor - ještě před prázdninami v úterý 24.5.2014 bude zavřeno. Ostatní programy v posledním týdnu školního roku budou jako obvykle včetně Školičky a Šmoulování.

Spolu pro MC - projekt Sítě mateřských center

Spolu pro MC

Mateřské centrum Barborka se zapojilo v květnu 2014 do projektu Spolu pro mateřská centra, který vyrostl z potřeb mateřských center (MC) a jim NA MÍRU. Síť MC vyzvala centra, aby prostřednictvím internetového dotazníku sepsala svoje materiální potřeby, bez nichž se neobjedou, nebo které potřebují k rozvoji a zkvalitnění své práce. Potřeby center (tříděno dle krajů) najdete na stránkách projektu. Tímto projektem vyzývá Síť MC veřejnost, velké i menší firmy a vůbec všechny, kdo chtějí pomoci. Možná nemůžete přispět finančně, ale můžete věnovat VĚC, MATERIÁL NEBO SLUŽBU, kterou MC potřebují.

Vláďa Hron četl pro Barborku

Dá se říci, že v našem MC ke kampani Celé Česko čte dětem tak nějak už patří Vladimír Hron. Jsme za to moc rádi, protože setkání s ním je vždy milé a nejen děti se při jeho čtení dobře baví! Moc mu za to děkujeme. Letos jsme četli ze staré knížky... více ve fotogalerii

Změny

V úterý 27.5.2014 nebude dopolední hernička - z důvodu nutnosti návštěvy lékaře. Děkujeme za pochopení.

Mostecké rodinné EKOHRÁTKY

Krušnohorské centrum pro rodinu uspořádalo za podpory města Mostu v sobotu 17. 5. 2014 akci „Návštěva u vodníka“ v rámci projektu Mostecké rodinné EKOHRÁTKY, který nabízí rodinám zábavnou a hravou formou zpracované poučení spojené s poznáváním Mostecka... více ve fotogalerii

Pozvánka - Vláďa Hron čte pro Barborku

V rámci kampaně Celé Česko čte dětem nám i pro letošní rok přislíbil účast Vladimír Hron. Akce "Vláďa Hron čte pro Barborku" se uskutečnila poprvé v r. 2012, v roce 2013 nám kromě Vládi předčítali i M. Sochorová z Gama rádia a L. Jungmannová z Městské policie v Mostě. Letos se na Vláďu mohou děti (a nejen ony) těšit v úterý 3.6.2014 od 16. hodin. Díky daru vydavatelství Mladá fronta a.s. se děti mohou těšit i na dárek.

Foto z minulých ročníků si můžete prohlédnout zde: rok 2012 a zde: rok 2013

Výtvarka-Šmoulování a Školička - změny

Z důvodu malého zájmu 30.4.2014 výtvarka ani školička (s následnými Čarodějnicemi) v Barborce nebudou.

Příští týden tyto programy budou výjimečně přesunuty na úterý 6.5. od 16 hodin a bude nutné svou účast na nich nahlásit nejpozději do pondělí 5.5. do 12 hod. Poté prosíme sledujte webové stránky či Facebook, zda se programy uskuteční či nikoliv.

21.5. Výtvarka ani školička nebudou (z důvodu dovolené).

Mostík - umíme si pomáhat

Páteční akce s názvem „Mostík – umíme si pomáhat“ proběhla 25. dubna 2014 odpoledne za podpory komise prevence kriminality města Mostu. Byla to první ze série letošní kulturních prorodinných akcí, které každý měsíc připraví za podpory města Most neziskové organizace... více ve fotogalerii

Den otevřených dveří

V pondělí 12. května 2014 se naše centrum otevřelo široké veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří, který se uskutečnil u příležitosti Týdne pro rodinu a oslav 20. výročí Mezinárodního roku rodiny (MRR) vyhlášeného OSN. Pro zájemce byla připravena prohlídka prostor, seznámení s naší činností a akutální nabídkou programů pro rodiny. Připraveno bylo též (jako již tradičně domácí) občerstvení... více ve fotogalerii

Den pro rodinu aneb Den naruby

V sobotu 10. 5. 2014 od 15 do 19 hodin jsme uspořádali za podpory města Mostu Den pro rodinu aneb Den naruby. V tomto duchu si většina účastníků oblékla nějaký kus oblečení na ruby, děti si vyměnily role s rodiči, musely je nakrmit, říkaly jim jménem a rodiče svým dětem říkali mami/tati a museli je v rámci některých úkolů poslouchat – např. museli uklízet rozházené hračky apod.... více ve fotogalerii

Pozvánka - Mostík

Zveme vás na akci pro rodiny Mostík, do které budou zapojeny především organizace sdružené v koordinační skupině Rodina, děti a mládež v rámci Komunitního plánu města Mostu včetně nás – Mateřského centra Barborka. Program je vhodný pro různé sociální skupiny i pro zdravotně postižené osoby - zajištěn bezbariérový přístup. Pro děti, mládež a rodiny bude připraveno jak na pódiu tak na jednotlivých stanovištích soutěžení plné her a zábavy zaměřené na prevenci, bezpečnost a zdraví za doprovodu hudební produkce.
Kdy: pátek 25.4.2014. Kde: Benedikt Most. Více ZDE (obrázek JPG).

Pozvánka - Den otevřených dveří

Zveme vás na Den otevřených dveří, který se uskuteční v rámci Týdne pro rodinu a oslav 20. výročí Mezinárodního roku rodiny (MRR) vyhlášeného OSN. Budete mít možnost pohrát si se svými dětmi (pokud je vezmete sebou) v herně, prohlédnout si naše prostory, seznámit se s naší činností a akutální nabídkou programů pro rodiny, budete se moci zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Připraveno bude též drobné občerstvení. Vstupné v tento den bude i pro všechny návštěvníky ZDARMA. Pozvánka ke stažení: ZDE (dokument PDF).

Tato akce je zároveň součástí celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny, kterou vyhlásila Síť mateřských center jako svůj příspěvek k 20. výročí MRR. Více informací o kampani: Křídla a kořeny naší rodiny.

Cena Ď - Ústecký kraj

Ve středu 7.5.2014 se v děčínském zámku setkali nominovaní i nominující Ceny Ď - svým charakterem a rozměrem ojedinělá a respektovaná cena za podporu kultury a charity v České republice. Své mecenáše jsme nominovali i my za podporu našeho Mateřského... více ve fotogalerii

Pozvánka - Den pro rodinu aneb Den naruby

Srdečně vás zveme na zábavné odpoledne pro celou rodinu – výměna rolí rodič-dítě (nakrm svého tatínka/maminku apod. úkoly) + rodinné zápolení - viz pozvánka ke stažení: ZDE (dokument PDF). V případě příznivého počasí možnost opékání vlastních buřtíků. Na akci se nemusíte hlásit, ale budeme rádi za zprávu, že se chystáte. Děkujeme. Akci finančně podporuje Statutární město Most v rámci projektu Dny pro mostecké rodiny.

Zapojení do oslav Mezinárodního roku rodiny

Zapojujeme se do oslav 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN a pořádáme v sobotu 10. 5. 2014 od 15 do 18 hodin první akci při této příležitosti, a to Den pro rodinu aneb Den naruby (budou následovat i další) - pozvánka viz výše. Hlásíme se tak k mottu „Fandíme rodině“ vyhlášenému Asociací center pro rodinu (ACER) - více ZDE(obrázek JPG - tisková zpráva ACER) a zároveň se zapojujeme do celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny, kterou vyhlásila Síť mateřských center jako svůj příspěvek k tomuto významnému výročí. Více informací o kampani: Křídla a kořeny naší rodiny.

Příručky MPSV vč. zkušeností z Mostu

Agentura pro sociální začleňování zpracovala pro Úřad vlády ČR rozsáhlý materiál, v němž mapuje i zkušenosti některých organizací na mostecku (Mosty o.s. a naše Krušnohorské centrum - MC Barborka). O nás se dočtete na str. 61 - 81 Manuálu dobré praxe ke stažení ZDE (formát PDF)
. "Metodika a manuál dobrých praxí ukazují, jaká preventivní patření je možné využít při práci s rodinami ze sociálně vyloučených lokalit, aby se jim dostala účinná podpora a zamezilo se častému odebírání dětí z rodin do ústavní výchovy... Publikace přináší několik příkladů dobré praxe při práci s ohroženou rodinou jak v sociálně vyloučených lokalitách (Most nebo Sokolov), tak i mimo ně. Zároveň se snaží zpřístupnit čtenáři inovativní a zatím nepříliš známé nástroje práce s rodinou. Patří mezi ně například rodinná skupinová konference nebo nástroje pro práci s rodinou, které realizuje o. s. Mosty. Publikace rovněž přináší zajímavé poznatky z oblasti rodičovských skupin a mateřských center, které fungují na principu svépomoci." (Praha, 4.3.2014)

Více vč. Metodiky a Manuálu dobrých praxí ke stažení naleznete zde: www.socialni-zaclenovani.cz

Dotace MPSV

S radostí oznamujeme, že jsme uspěli v dotačním programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV a pro rok 2014 jsme získali na provozní a mzdové náklady projektu "Krušnohorské centrum pro rodinu - RC Barborka" částku 649.476,-. Spolu s dotací od Krajského úřadu Ústí nad Labem a Statutárního města Mostu je většina rozpočtu tohoto projektu finančně pokryta. Přesto je nutné sehnat ještě cca 100 tis. na jeho dofinancování. Věříme, že se nám však tuto částku podaří zajistit.

Díky dotacím tedy můžeme opět nabízet šmoulování - výtvarku pro děti s rodiči, klub předškoláčků, kurzy rodičovství a přednášky pro rodiče v rámci oblíbených herniček a především máme radost, že se podařilo navýšit úvazek prorodinné pracovnice, která poskytuje tolik žádané konzultace v oblasti psychologie - pedagogiky - ošetřovatelství apod. I letos nabízíme kromě tohoto druhu konzultací i právní poradenství, konzultace ohledně předškolní zralosti, logopedické prevence a asistence a specifických vývojových poruch. Dle možností budeme zvát i další odborníky a lektory. Zájemci o konzultace se mohou hlásit na tel. 776 640 676 nebo na kcpr.mo@volny.cz. Poradenství a konzultace jsou poskytovány zdarma.

Změny - oznámení

Školička a Šmoulování 12.3.2014 NEbudou. S platností od 11.3.2014 včetně se RUŠÍ úterní odpolední herny. Dopolední zůstávají jako obvykle.

Dotace - Školička, Šmoulování

Vzhledem k tomu, že jsme již obdrželi dotaci od Statutárníního města Mostu (80400,- Kč), za kterou moc děkujeme, je nyní možné přijít na výtvarku - Šmoulování a Školičku (tj. přípravu předškolních dětí) bez přihlašování, které bylo zavedeno po Novém roce. Cena je 30,-/rodinu, ať se účastní obou či jen jednoho z těchto programů (navazují na sebe).

Změny - oznámení

Školička a Šmoulování 19.2.2014 budou.

Změny - oznámení

Školička a Šmoulování 12.2.2014 tentokráte budou. Připomínáme, že se platí každý program zvlášť á 30,- Kč.

Prázdninový provoz + úterý 11.2.2014

I když jsou jarní prázdniny, bude v MC Barborka provoz jako obvykle s výjimkou čtvrtka 6.2.2014, kdy hernička nebude. Ostatní je beze změn. POZOR - příští úterý 11.2.2014 je možné, že bude začátek herny posunut na 9 nebo 9,30 hod. - prosíme, sledujte především FB a maily (kdo je v naší databázi, dostává tyto informace i mailem).

Změna - předškoláčci/výtvarka

Po dohodě s pí učitelku Luckou (která momentálně pracuje téměř zadarmo) je nutné od 21.1.2014 se přihlašovat na oba programy (na každý zvlášť), a to do 10. hodiny daného dne (nejpozději). Sledujte proto FB (příp. i mail), kde bude nekonání v daný den oznamováno (po 10. hodině). V případě trvale malého počtu přihlášených budou tyto programy do odvolání (obdržení dotace, ze které bude možno tyto aktivity financovat) zrušeny. Děkujeme za pochopení.

Poděkování

Dnes děkujeme firmě Speciální stavby Most spol. s r.o., která nás podpořila 6000,- (pro MC Barborka). Velmi děkujeme.

Národní týden manželství 2014

Miroslav Horníček kdysi prohlásil, že: „Manželství je úsilí a čin. Či řada drobných skutků, chcete-li. Anebo nehod, neshod, jejich řešení a trpělivosti.“. A tento ročník Národního týdne manželství (od 10. do 16. února) bude právě o těch ohromných maličkostech... Více na: www.tydenmanzelstvi.cz

Poděkování

Velmi děkujeme mostecké prodejně kočárků Beruška (pí Martina Kaplanová) a firmám Severočeské doly a.s., Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., PRVNÍ MOSTECKÁ a.s. a KZ system s.r.o. za jejich dary a podporu při dofinancování projektu MC Barborka. Děkujeme.

Vánoční provoz, poslední výtvarka - změny

Poslední výtvarka v MC Barborka bude ve středu 18.12.2013 od 16 hod., a to NA PŘIHLÁŠENÍ (viz níže o Vánoční nadílce). Předškoláčci tentokrát (18.12.13) již nebudou!!!Poslední akce r. 2013 bude čtvrteční herna 19.12., znovu otevřeno pak bude až ve čtvrtek 2.1.2014 - programy budou jako obvykle, jen výtvarka a školička je zatím diskutabilní (je možný přesun zpět na úterý). Sledujte proto web či FB.
Přejeme všem krásné vánoční svátky prožité v klidu, pohodě a radosti a do nového roku vám přejeme jen to nejlepší!

Vánoční nadílka - přihlašování

V čase výtvarky ve středu 18.12. od 16 hod. proběhne letos Vánoční nadílka – budeme vyrábět vánoční ozdoby, zpívat koledy za vlastního doprovodu hudebních nástrojů, rozkrajovat jablíčka a pálit prskavky, posedíme u cukroví a svařáčku (neberte si auta) a také se budou nadělovat dárečky. Kdo má tedy o Vánoční nadílku zájem, přihlaste se.

A co vzít sebou?
1. dáreček pro své dítě v hodnotě max. 50,- Kč (opravdu ne více, aby to ostatním nebylo líto) – zabalený, popsaný jménem + příjmením - předání při příchodu nebo i dříve
2. jablíčko k rozkrojení
3. prskavky dlouhé – min. 2 ks + sirky/zapalovač
4. trocha vánočního cukroví (odevzdejte při příchodu s dárečkem) – stačí trochu – podle počtu osob z vaší rodiny – dáme vše dohromady na talířky a budeme vzájemně ochutnávat.

Právní poradenství

Právní poradenství bylo pro tento rok z finančních důvodů již ukončeno. V případě potřeby se obraťte na Oblastní charitu Most.


Týden rané péče

Byli jsme osloveni nabídkou spolupráce při kampani Týden rané péče. Společnost pro ranou péči, která kampaň organizuje, se zabývá podporou rodin s dětmi s postižením od narození do sedmi let. Účelem rané péče je navrátit péči o dítě do rodin – domů, namísto umísťování dětí do ústavů. Raná péče je terénní sociální služba: poradci navštěvují rodiny s dětmi, místo aby děti a rodiny dojížděli do institucí. Letošním heslem je Raná péče je spolupráce (i s vámi)! Proto jsme rozhodli do kampaně zapojit - aby rodiče dětí s postižením věděli, že na to nejsou sami...

Aktualizovaná fotogalerie

Podívejte se na aktualizovanou fotogalerii - výtvarka, předškoláčci, besedy a rodičovské kurzy...


více ve fotogalerii


Poděkování

Velmi děkujeme mostecké prodejně výtvarných potřeb Most - ART, kde k nám byli velmi vstřícní a dali nám k nákupu i dárečky. Děkujeme.

Změna v poskytování právních konzultací

POZOR - od 17.10.2013 (včetně) můžete využít služeb právníka (v rodinných záležitostech) v pravidelném čase bez objednání, a to KAŽDÝ ČTVRTEK od 16 do 17 hod.

Oslava 8. narozenin MC Barborka

V úterý 22. 10. 2013 od 16 hodin proběhla v našem mateřském centru Barborka oslava jeho 8. narozenin. Při této příležitosti a zároveň v rámci kampaně Říjen pro neziskovky probíhal od 8,30 do 18 hodin též Den otevřených dveří se vstupem zdarma. Za přítomnosti mnoha... více ve fotogalerii


Právní poradenství 14.11.2013

Tento den právní poradenství nebude probíhat. Děkujeme za pochopení. V případě nutnosti volejte či pište, domluvíme s vámi následující dny (pátek ev. jiné). Tel. 776 640 676, mail: kcpr.poradna@seznam.cz.

Právní poradenství 7.11.2013

Tento den právní poradenství nebude probíhat. Děkujeme za pochopení.

Chystáme

Chystáme pro vás ještě seminář Rodinné konstelace, první pomoc dětem a besedu s pediatričkou. Pokud máte zájem, ozvěte se, ať termín přizpůsobíme co největšímu počtu zájemců. Děkujeme za pochopení.

Pomůcky na výtvarku 16.10.2013

Na další výtvarku 16.10. si přineste 2 brambory. Děkujeme.

Pozvánky

Zveme vás na interaktivní semináře s odborníky na téma Rodinné finance (15.102013 od 16,30 hod.), Domácí násilí (23.10.2013 od 10 hod.), HIPP - novinky (21.10.2013 od 9,30 hod.) a Jak vybrat správný sport dětem (21.10.2013 od 16,30 hod.)- viz pozvánky v přílohách:
Rodinné finance - pozvánka ke stažení: ZDE (dokument PDF)
Domácí násilí - pozvánka ke stažení: ZDE (dokument PDF)
HIPP - pozvánka ke stažení: ZDE (dokument PDF)
Správné pohybové aktivity - pozvánka ke stažení: ZDE (dokument PDF)

Změna v poskytování právních konzultací

POZOR - od 17.10.2013 (včetně) můžete využít služeb právníka (v rodinných záležitostech) v pravidelném čase bez objednání, a to KAŽDÝ ČTVRTEK od 16 do 17 hod.

Pozvánka na oslavu 8. narozenin MC Barborka a Den otevřených dveří

"Srdečně vás zvu na oslavu 8. narozenin Mateřského centra Barborka, která proběhne v úterý 22. 10. 2013 od 16 hod. v prostorech Krušnohorského centra. Děkuji za potvrzení Vaší účasti a těším se na Vás." - Toť "překlad" naší pozvánky - viz odkaz (kterou vytvořil - inspirován obrázkovým čtením pro děti Bc. Marek Radics, za což mu moc děkujeme - jeho nápad se nám velmi líbil). Pro děti bude připraven výtvarný aj. program, malování na obličej apod. Zároveň u nás bude probíhat tento den od 8,30 do 16 hod., resp. do 18 hod. Den otevřených dveří. Přijďte kdykoliv, budete vítáni. Na oslavu se prosíme přihlašte. Děkujeme a těšíme se na vás.
Pozvánka ke stažení: ZDE (dokument Word)

Změna programu

POZOR - z důvodu doplňkového studia pí učitelky Vogelové o logopedickou prevenci dochází ke změně v programu – Předškoláčci i výtvarka se přesouvají nově na středu (čas zůstává stejný) a s tím souvisí přesun volné herny ze středy na úterý (čas opět zůstává stejný - od 15 hod.). Děkujeme za pochopení.

Pomůcky na výtvarku ve středu 25.9.

Na výtvarku 25.9. nezapomeňte pomůcky - 1 jablíčko a 2 krabice od džusu či mléka (vymyté, nepomačkané) + balící papír (např. v Kahanu ve Staru - Vietnamci mají levný, různé vzory). Budeme vyrábět mj. "budky" pro ptáčky...

Dar pro MC Barborka

Mateřské centrum Barborka obdrželo na výtvarné potřeby od Nadace Agrofert Holding dar 5000,- Kč. Moc děkujeme.

Provoz od 1.9.2013

Od 1.9. resp. 2.9. bude provoz v MC probíhat jako obvykle - viz program akcí. Předškoláčci i výtvarka budou však až 10.9. kvůli studiu pí učitelky. Děkujeme za pochopení.

Pomůcky na výtvarku 10.9.2013

Na další výtvarku (10.9.)si přineste tyto pomůcky: dřevěné ramínko + flitry, korálky, knoflíky, barevné ozdobné kamínky apod. + knoflíky (klidně celou krabici) – vše spíše malé. Kdo chce, může si přinést i staré balerínky či žabky, čelenky do vlasů (látkové, plastové apod.) a malé nafukovací balonky. Čím více si toho přinesete, tím více si toho vyrobíte-ozdobíte.

Pozvánka na oslavu 8. narozenin MC Barborka a Den otevřených dveří

"Srdečně vás zvu na oslavu 8. narozenin Mateřského centra Barborka, která proběhne v úterý 22. 10. 2013 od 16 hod. v prostorech Krušnohorského centra. Děkuji za potvrzení Vaší účasti a těším se na Vás." - Toť "překlad" naší pozvánky - viz odkaz (kterou vytvořil - inspirován obrázkovým čtením pro děti Bc. Marek Radics, za což mu moc děkujeme - jeho nápad se nám velmi líbil). Pro děti bude připraven výtvarný aj. program. Zároveň u nás bude probíhat tento den od 8,30 do 16 hod., resp. do 18 hod. Den otevřených dveří. Přijďte kdykoliv, budete vítáni. Na oslavu se prosíme přihlašte. Děkujeme a těšíme se na vás.
Pozvánka ke stažení: ZDE (dokument Word)

177. šmoulování

Na výtvarce v úterý 2. července jsme tentokrát vyráběli čelenky - indiánské i jiné, jak kdo chtěl. Přes počáteční rozpaky některých dětí vznikla nakonec krásná dílka. Posuďte sami...

více ve fotogalerii

176. šmoulování

Jako obvykle v úterý se sešly děti dychtivé tvoření. Dnes (25.6.) vyráběly berušky...


více ve fotogalerii

175. šmoulování

Přestože je tady lét, sluníčka je v některých dnech málo. No a na ty dny, kdy se sluníčko schovává za mraky, jsme si s dětmi vyrobili sluníčko vlastní. A kdy to bylo? V úterý 11.6.2013...

více ve fotogalerii

52. školička

Příprava předškoláčků byla tentokrát (11.6.2013) zaměřená na bezpečnost dětí, a protože bylo moc hezky, probíhala tentokráte na čerstvém vzduchu - venku na zahradě...

více ve fotogalerii

Mostík 1.

Každý poslední pátek - počínaje červnem 2013 a konče říjnem - uspořádají prorodinné organizace Mostecka zapojené do koordinační skupiny č. 4 Mosteckého komunitního plánu (do které jsme zapojeni i my) akce pro rodiny na Benediktu. Každá akce se bude skládat... více ve fotogalerii

Logopedická poradna v MC Barborka - chystáme

Kdo máte zájem zkonzultovat své dotazy ohledně logopedie s odbornicí z Logopedické poradny v Mostě, přihlašte se. Chystáme další setkání spojené s možností individuiálních konzultací (zdarma), tentokráte na některé odpoledne, aby se mohli zúčastnit i pracující rodiče. Pokud tedy máte zájem, kontaktujte nás, abychom se domluvili na přesném termínu. Dle sdělení vedoucí poradny se prý obecně má logopedie řešit až kolem 4.-5. roku, ale dá se prý velmi dobře pracovat již s dětmi 2-letými...

Den pro rodinu s Městskou policií

Jak se již stalo tradicí, i letos (22.6.2013) uspořádala na Matyldě Městská policie Most v rámci oslav Dne dětí akci pro rodiny. Krušnohorské centrum pro rodinu - MC Barborka a další mostecké prorodinné organizace zajišťovaly (také již tradičně) program - úkoly... více ve fotogalerii

Dobrá zpráva - další sponzoři

V červnu nás finančně podpořily Severočeské doly, a.s. darem 5000,-. Děkujeme. Další poděkování směřujeme k panu Josefu Dvořákovi, který nám u České pojišťovny dojednal slevu na pojistném. Děkujeme.

O besedě o náhradní rodinné péči

Za neuvěřitelně horkého a dusného čtvrtečního odpoledne (20. 6. 2013) se u nás sešli zájemci o interaktivní besedu ohledně náhradní rodinné péče. Diskutování a sdílení zkušeností přítomných bylo velmi zajímavé a podnětné a v přátelském (byť horkém a alespoň větrákem chlazeném) ovzduší se příjemně povídalo. Pro hosty bylo připraveno i drobné občerstvení... více ve fotogalerii

Beseda o náhradní rodinné péči - pozvánka

...aneb Vše, co vás zajímá o pěstounství/ osvojitelství/adopci. Hosté (besedující): PhDr. Marcela Karásková (psycholožka, Odbor sociálních věcí Ústeckého kraje), Smetanovi (pěstouni, rodiče 3 dětí) aj. Kdy: čtvrtek 20. 6. 2013 od 16 hodin v našich prostorách. Hlídání dětí je možné – prosíme, nahlaste předem počet a věk dětí (tel. 776 640 676). Pozvánka ke stažení ZDE (dokument v pdf) ZMĚNA: hostem nebude pí Karásková (z důvodu časového zaneprázdnění), ale poskytovatel poradenství a pořadatel školení pro rodiče - pěstouny/adoptivní rodiče - sdružení Centrum pro rodinu Mentrix.

Reportáže - Čtení pomáhá

Z naší akce Čteme pro Barborku, pořídala záznam jak televize Alfa, které děkujeme za natočení a zveřejnění pěkné reportáže (reportáž Alfa TV ke shlédnutí ZDE), tak i my samotní - viz tento odkaz na You tube


Čteme pro Barborku

V rámci celostátní kampaně Celé Česko čte dětem jsme se zapojili již po třetí do Týdne čtení i my. Celý týden jsme četli dětem na volných hernách, největší akcí tohoto týdne však bylo úterní "Čteme pro Barborku" (4.6.2013 od 15,30 hod.). Naše pozvání ke čtení přijali k naší velké radosti... více ve fotogalerii

Interaktivní beseda s gynekoložkou

Věděly jste, milé dámy, že můžete absolvovat bez doporučení lékaře (za poplatek 300,-) preventivní sonografické vyšetření prsou a že vám ho některé zdravotní pojišťovny v rámci svých preventivních programů i uhradí? Např. v Ústí nad Labem na poliklinice mají... více ve fotogalerii

Interaktivní beseda - Prevence nádoru prsu

Velmi děkujeme paní Vrkoslavové a jejím dvěma kolegyním ze sdružení AMA - společnost přátel onkologických pacientů, které pro nás v pondělí 27.5.2013 besedu na výše uvedené téma vedly, za vše, co s námi sdílely, přestože to pro ně leckdy nebylo vůbec jednoduché a za jejich odpovědi... více ve fotogalerii

Prevence nádorového onemocnění prsu - pozvánka

Interaktivní beseda - PREVENCE NÁDORU PRSU se uskuteční v pondělí 27.5.2013 od 10 hod. v našem MC Barborka. Besedu povedou lektorky s vlastní zkušeností s nádorovým onemocněním – možnost vyzkoušet si na maketě ňader nahmatání bulky – DVD ukázka se samovyšetřením prsu - volná diskuse. V případě potřeby lze po předchozí domluvě (tel. 776 640 676) zajistit hlídání dětí.

Besedy, workshopy - pozvánka

Srdečně vás zveme na interaktivní a zábavně zpracovanou přednášku pro děti i rodiče - děti si vyčistí zoubky a "kouzelá vodička" odhalí, zda si je vyčistily správně apod. Program je zpracován dentální hygienistkou (Dentální centrum Orchident) bez nároku na odměnu, za což moc děkujeme. Přednášky se uskuteční ve dvou termínech - pro menší děti v pondělí 20.5.2013 od 10 hod. a pro větší děti ve středu od 16 hod. Vezměte svým dětem z domu kartáčky, ať si mohou otestovat kvalitu čištění. V případě potřeby je možno zajistit na pondělní přednášku hlídání dětí (po předchozí domluvě).

Další pozvánka je na středu 29.5.2013 od 15,30 hod., kdy se můžete těšit na besedu s MUDr. Krhounkovou - gynekoložkou (i dětskou). Budete se moci zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Reportáž TV Alfa - Týden pro rodinu - péče o zoubky

Pokud chcete, můžete se ZDE podívat na reportáž, kterou v MC Barborka při televize Alfa, které děkujeme za vydařenou reportáž z Týdne pro rodinu (kurz o zoubcích) a ochotu pomoci s prapagací našich aktivit....Interaktivní přednáška Moje zoubky - pro rodiče dětí od 3 let

Pro tuto skupinu rodičů/dětí byl též připraven kurz o péči o zoubky (viz níže). Kromě základních informací o správné technice čištění se přítomní rodiče dozvěděli také mnoho pro nich neznámých či překvapivých informací. Zároveň zjistili, jak si jejich ratolesti čistí zoubky - testovací... více ve fotogalerii

Interaktivní přednáška Moje zoubky - pro rodiče dětí do 3 let

V rámci našich kurzů pro rodiče připravila na pondělí 20.5.2013 paní Jana Hubbart - dentální hygienistka z Mosteckého dentálního centra Orchident interaktivní přednášku pro rodiče malých dětí na téma péče o dětský chrup. Kromě základních informací o správné technice čištění se přítomní rodiče... více ve fotogalerii

Beseda u kulatého stolu a regionální setkání MC Ústeckého kraje - workshop

Na čtvrtek 16.5.2013 jsme obdrželi od Sítě mateřsých center v ČR, jejíž jsme členem pozvánku na Intervizní setkání MC Ústeckého kraje a workshop: „Udržitelnost MC, aneb MC nejsou jen služby, ale především společenství“, které se konalo - stejně jako beseda u kulatého stolu na téma: "Ústecký kraj – místo přátelské rodinám aneb mateřská centra jako fenomén občanské společnosti"... více ve fotogalerii

Čarodějnice v MC Barborka

Dle předpokladu bylo v pátek 26.4.2013 krásné počasí, a tak se na zahradě našeho centra sešla spousta pálení chtivých čarodějů a čarodějnic. Aby se nenudili, připravila pro ně čarodějka Martina Škáchová pestrý program plný úkolů, za což jí moc děkujeme. Pan Smetana - náš soused... více ve fotogalerii

Čarodějnice - pozvánka

Srdečně zveme na pálení čarodějnic v Barborce - v pátek 26.4.2013 od 17 hod. na zahradě s následným spaním v herně (v případě zájmu). Bude připraven zábavný program pro děti. Zájemci HLASTE SE (jméno, počet osob, zájem i o spaní?) - na FB, mail kcpr.barborka@volny.cz nebo tel. 776 640 676. Vstupné 30,-/rodinu. Masky dospělých i dětí vítány. Buřty + chleba sebou (horčici a kečup máme).

Nové fotky ve Fotogalerii

Nahlédněte do fotogalerie, jsou tam fotografie ze Šmoulování a Školičky za 3-4/2013.

Seznámení se sociálními dávkami

Ve středu 24.4.2013 přišly z Mosteckého magistrátu zástupkyně Oddělení sociální práce Odboru sociálních věcí v čele s vedoucí tohoto oddělení - diplomovanou sociální pracovnicí Martinou Kynclovou, aby seznámily přítomné se sociálními dávkami, které mohou rodičům pomoci v různých... více ve fotogalerii

Info o sociálních dávkách - pozvánka

Ve středu 24.4. ve 4 hod. odpoledne přijde do našeho MC vedoucí Oddělení sociální práce Mosteckého magistrátu - pí Kynclová, aby nás seznámila se sociálními dávkami, které jsou v její kompetenci (možnosti čerpání, formuláře...). V případě zájmu zodpoví i dotazy přítomných.

Změna

V úterý 9.4.2013 dopolední herna odpadá. Děkujeme za pochopení. (Odpolední výtvarka a školička budou probíhat jako obvykle.)

Zvířátka v MC

Ve středu do odpolední herny (od 15 hod.) přijde paní Veselá s pejskem a morčátkem. Za pěkného počasí bude možnost mazlení se zvířátky venku, jinak na recepci.

Služba doprovázení dětí

Od března zavádíme novou službu pro rodiny v nouzi v oblasti doprovázení dětí z/do MŠ, jeslí apod. např. v době nemoci rodiče samoživitele či v případě kolidující pracovní doby a provozní doby předškolního zařízení apod. Tato služba bude mít formu pouze krátkodobé výpomoci za podmínky prokázání potřebnosti rodiny.

Poděkování

Velmi děkujeme za podporu našeho Mateřského centra Barborka pro tento rok Severočeským vodovodů a kanalizacím, a.s., které nás velmi ochotně (a obratem) podpořily již v roce 2011, kdy jsme potřebovali dofinancovat dopravu hendikepovaných osob na animoterapii do Dlouhé Louky a Svinčic. Děkujeme.

Dotace od Statutárního města Mostu

Statutární město Most přispělo i letos na provoz MC Barborka, a to částkou 87.600,- Kč. Tyto prostředky spolu s dotací MPSV a Ústeckého kraje pouslouží k financování provozu MC pro rok 2013. Děkujeme.


Obdržená dotace

S radostí oznamujeme, že jsme od MPSV v oblasti podpory rodiny (preventivní programy pro rodiče) obdrželi dotaci ve výši 518.282,- Kč, což je pro nás ohromný úspěch a příležitost rozšířit hlavně poradenské aktivity, o které je čím dál větší zájem. Zároveň je to však i závazek sehnat ještě zbývající peníze k těm, které jsme již obdrželi od Ústeckého kraje a města Mostu. Kdybyste věděli o nějaké ochotné firmě či dárci (i po tisícikorunách se dá leccos našetřit), budeme vám vděční za kontakt. Děkujeme.

Aktivity projektu Krušnohorské centrum pro rodinu – RC Barborka jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV a Ústeckého kraje.

O výhodách pro rodiny s VZP

Víte, jak čerpat výhody VZP z programu Zdravá rodina, Zdravý život? Přijďte se dozvědět toto i mnohem více do našeho centra v úterý 5.3.2013 od 10 hod. Půjde o přátelské posezení mj. s jednou z "našich" maminek, která ve VZP pracuje. Budou pro vás připraveny drobné dárečky a můžete se ptát na vše, co vás zajímá, sdělit vaše nápady, připomínky... Přijít mohou i pojištěnci jiných ZP. Účast zdarma.Těšíme se na vás.

Logopedická poradna v MC Barborka

V úterý 26.3.2013 v 10 hod. přijde do MC Barborka Mgr. Jindřichová z Logopedické poradny v Mostě. Kdo máte zájem zkonzultovat své dotazy, přijďte. Sice se prý obecně má logopedie řešit až kolem 4.-5. roku, ale dá se - podle slov pí Jindřichové, velmi dobře pracovat již s dětmi 2-letými... Pokud se chystáte přijít, budeme rádi za zprávu. Děkujeme. V případě potřeby zajistíme hlídání dětí (po předchozí domluvě).

Nový web pro rodiče a děti

Nevíte, co dělat s dětmi? Sledujte nový web o možnostech trávení volného času s dětmi www.v-moste.cz


Nové fotografie 2013

Pokud máte zájem shlédnout fotografie z akcí letošního roku, klikněte na odkaz níže - jsou tam obrázky ze Školičky, Šmoulování či směs z herniček apod...

více ve fotogalerii

Reportáž z MC Barborka

Pokud chcete, můžete se ZDE podívat na reportáž, kterou v MC Barborka při Šmoulování natáčela v úterý 15.1.2013 televize Alfa, které děkujeme za vydařenou reportáž a ochotu pomoci s prapagací našich aktivit....Natáčení TV Alfa v MC Barborka

V úterý 15.1.2013 od 16 hodin bude šmoulování - výtvarku NATÁČET pro svou REPORTÁŽ televize Alfa.... Nejspíše se tato reportáž objeví i na stránkách Města Mostu v TV Most Expres. Pokud chcete, přijďte - vaše děti se s velkou pravděpodobností v reportáži objeví :-). Kdo se chystáte, napište se do komentáře na FB ev. na mail. Počet účastníků je omezen počtem míst u stolků!!!

Program - novinky od 9.1.2013 včetně

Nově bude v Barborce herna pro děti cca do 2 let otevřena i v úterky a čtvrtky dopoledne (od 8,30 do 12 hod.) a středeční odpolední herna bude pouze od 15 do 17 hod. - vše s platností od 9.1.2013 (včetně), tj. od této středy. Takže 8.1. ještě hernička nebude (pouze odpolední program Šmoulování a Školička), ve čtvrtek však již dopoledne můžete přijít a v následujícím týdnu již bude hernička dopoledne otevřená v pondělí, úterý i čtvrtek. Těšíme se na vás.

Odpolední herna 2.1.

Odpolední herna ve středu 2.1.2013 od 15 hod. BUDE.

POZOR - ZMĚNA

POZOR - pro nemoc musíme avizovanou herničku ve středu 2.1. dopoledne zrušit. Odpoledne by měla probíhat jako obvykle - raději ale sledujte web či FB. Děkujeme za pochopení.

Provoz vánoce + nový rok 2013

Provoz MC Barborka končí 19.12.2012 vánoční nadílkou a znovu se pro vás otevře ve středu 2.1.2013 - výjimečně nejen odpoledne od 15 hodin, ale i dopoledne od 9 do 12 hodin. Konzultace psychologa budou probíhat jen omezeně - pro naléhavé případy. Výtvarka a obvyklé pravidelné programy budou jako dosud, předškoláčci jsou v jednání. Sledujte, prosíme, web či facebook. Přejeme všem krásné sváteční dny plné klidu, pohody a radosti a do nového roku 2013 hodně zdraví, lásky a štěstí. Těšíme se na vás opět v novém roce.

Středa 19.12.2012 - změna

Ve středu 19.12.2012 odpolední program odpadá - bude vánoční nadílka - pouze pro přihlášené - poslední volná místa čekají možná právě na vás (vstupné - dáreček v ceně cca 50,- dle počtu vašich dětí + ochutnávka vašeho cukroví). Přihlášky - viz kontakty MC.

Rodinné vánoce v Krušnohorském centru, aneb vánoční nadílka

I letos přišly rodiny s dětmi do našeho centra, aby si užily vánoční těšení a sváteční náladu. Poté, co jsme společně ozdobili nejen vlastnoručně vyrobenými ozdobami stromeček, rozkrojili jablíčka a posvítili Ježíškovi svíčičkami - lodičkami, přičemž k tomu Anička spontánně zazpívala... více ve fotogalerii

Středa - změna

Ve středu 5.12.2012 odpolední program odpadá - bude Mikulášská nadílka - pouze pro přihlášené.

Rodina svítí Mostu

a finanční podpory Statutárního města Mostu byla mosteckými prorodinnými organizacemi sdruženými v koordinační skupině č. 04 (Rodina, děti, mládež), jejíž jsme členy, zorganizována akce na podporu rodin s výše uvedeným názvem...
více ve fotogalerii

Minicirkus - pozvánka

V pondělí 19.11.2012 od 16,30 hod. se v případě dostatečného zájmu uskuteční v MC Barborka představení Minicirkusu - žongléři, kouzelníci, klauni, artisté... (účinkují i na mosteckých školkách a školách i jinde - viz reference Minicirkus - média). Představení je uzpůsobené pro školkový věk dětí a bude trvat cca 1 hodinu. Vstupné na osobu (bez rozdílu věku) je 50,- Kč. Přihlášky s uvedeným počtem zájemců (rodiče+děti) přijímáme do čtvrtka 8.11.2012 do 12,00 hod. e-mailem, telefonicky či na Facebooku (viz Kontakty). Poté (pokud se sejde alespoň 30 zájemců) bude vybíráno vstupné předem v MC Barborka oproti dokladu - vstupence. V případě vaší nepřítomnosti můžete za sebe najít náhradníky.

Přednášky/semináře ZDARMA - pozvánka

Srdečně vás zveme ve středu 7.11.2012 od 17,30 hod.na seminář s odbornou lektorkou Ing. Márií Čidlovou na téma „Zdravá strava a hubnutí v rámci průměrných možností“ . Jak v současných omezených možnostech (finančních, časových, i co se týká slabší vůle), žít trochu zdravě? Abychom - přestože se dle kalorické hodnoty přejídáme - nebyli vlastně podvyživení (ohledně skladby potravy a důležitých látek pro tělo)... Co dělat, abychom byli alespoň trochu fit ev. i štíhlejší? Ukázka cvičení – sestavy, která nezabere moc času a neodradí svou náročností či délkou od denního cvičení.

Dále vás zveme na seminář "Čím na dětský kašel" - 8.11.2012 od 10,00 hod. Účastníci ake obdrží Prospan-vzorek zdarma + malé překvapení + bude soutěž o dárkový balíček.
Ve středu 14.11.2012 od 16 hod. vás zveme na výtvarné odpoledne pro dospělé - výroba origami labutě - pokud vám nebude vadit přítomnost dětí, můžete je vzít sebou - mohou si hrát v herně, kde se zároveň bude vyrábět, takže na ně uvidíte). U všech akcí prosíme o informaci, zda se zúčastníte. Akce se uskuteční v našich prostorách MC Barborka.

Změna programu

V úterý 30.10.2012 se nebude konat herna s výtvarkou a školička z důvodu konání narozeninové oslavy (z důvodu omezené kapacity herny jen pro zvané/přihlášené).

Výstava Šťastných 7, Den otevřených dveří

U příležitosti 7. narozenin MC Barborka a Dne otevřených dveří 29.10.2012 (v rámci kampaně Říjen pro neziskovky) jsme uspořádali menší výstavku nazvanou „Šťastných 7 (let MC Barborka v 7 x 7 fotografiích)“, která popisuje cca v sedmi fotografiiích z každého roku sedmiletý ... více ve fotogalerii

Den otevřených dveří

V pondělí 29.10.2012 se v rámci Října pro neziskovky uskuteční v našem centru Den otevřených dveří (od 9 do 12 hod.) - vstup do herny MC je tento den zdarma. Připraveno pro vás bude v případě zájmu seznámení s naší činností a aktivitami, drobné občerstvení a výstavka "Štastných 7" (u příležitosti 7. narozenin MC Barborka). Zájemci všech věkových skupin jsou srdečně vítáni vč. dětí či vnoučků.

Říjen pro neziskovky 2012

Během celého října - jak se již stalo tradicí - byla na Magistrátu města Mostu ke shlédnutí výstava - prezentace neziskových organizací Mostecka a poté 18.10.2013 proběhla prezentační akce neziskovek v OC Central. Obou akcí jsme se účastnili jako obvykle i my... více ve fotogalerii

Dar - Statutární město Most

Město Most ze své komise prorodinných aktivit přispělo na provoz MC pro rok 2012 částkou Kč 17800,-. Provoz až do konce roku je tak již téměř zajištěn. Děkujeme.
Od 17.8. do 23.8.2012 bude ZAVŘENO

Cvičení 24.8. (pátek) bude už jako obvykle. Pozn.: je nutno se něj hlásit (tel. 720 501 432 - pí Pekárová) z důvodu omezené kapacity. Děkujeme za pochopení.PRÁZDNINOVÝ PROVOZ od 16.7.2012

Od 16.7.2012 bude herna opět otevřená - výjimečně však až od 9 hod. Program v dalších dnech už jako obvykle, ovšem omezený na pondělky dopoledne a středy odpoledne (viz "Program akcí"). Konzultace prorodinného pracovníka jako obvykle - po dohodě či na programech MC.

Hledáme dobrovolníka - instalatéra + zedníka

Hledáme instalatéra a zedníka - potřebovali bychom udělat ve zdi (ve které je přívod vody a odpad) otvor a připojit vodovodní baterii a odpad ke dřezu. Pokud znáte někoho, kdo by byl ochoten nám vypomoci (dobrovolnicky, pokud lze :-)), prosíme o spolupráci. Zn. musíme si zařídit novou kuchyňku.


Dar United Energy

Společnost United Energy, a.s. přispěla na provoz MC pro rok 2012 částkou Kč 25.000,-. Děkujeme.
Výroční zpráva KCR 2011

Dovolujeme si vám předložit naši výroční zprávu za rok 2011 ke stažení ZDE (dokument v pdf)
PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

Mateřské centrum Barborka bude cca do 15.7.2012 zavřené z důvodu malování a úklidu. Pokud byste nám mohli pomoci s úklidem, budeme velmi rádi (tel. 777 642 593 - Radicsová). Následný další provoz upřesníme - sledujte web či facebook, prosíme. Konzultace prorodinného pracovníka - psychologa jsou možné i v době malování.

Informační schůzka - seminář projektu Rovná šance

Ve čtvrtek 21.6.2012 se v našich prostorách coby partnera projektu Rovná šance uskutečnila první informační schůzka tohoto projektu, který je zaměřen na rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce a slaďování rodinného a pracovního života. Informační schůzky se zúčastnilo... Více ve fotogalerii

Vláďa Hron četl pro Barborku

V rámci kampaně Celé Česko čte dětem nám pro letos přislíbil účast známý Mostečan Vladimír Hron. Akce "Vláďa Hron čte pro Barborku" se uskutečnila v úterý 5.6.2012 odpoledne - V. Hron dětem přečetl celkem tři pohádky a velmi je svým projevem zaujal... více ve fotogalerii

Druhý dar od Města Mostu

Mateřské centrum Barborka obdrželo z finanční komise Statutárního Města Mostu dar na zajištění provozu MC Barborka ve výši Kč 20.000,-. Ten umožní spolu s darem ze sociální komise a s dotací od MPSV a Ústeckého kraje další provoz centra do září. Děkujeme.

Pozvánka na informační schůzku

Zájemce o pomoc s vyhledáváním ZAMĚSTÁNÍ či o účast v akreditovaných rekvalifikačních KURZECH zveme na informační schůzku, která se pro ně uskuteční ve čtvrtek 21.6.2012 od 15 hodin v prostorách našeho centra v Marxově ulici. Na požádání je možno zajistit hlídání dětí. Pokud máte o schůzku zájem, nahlaste se na tel. 777 642 593 (Ilona Radicsová) nebo e-mail kcpr.mo@volny.cz. Počet míst je omezen. Podrobnosti...

Dar od Města Mostu

Mateřské centrum Barborka obdrželo ze sociální komise Statutárního Města Mostu finanční dar na provoz MC Barborka ve výši Kč 20.000,-. Ten umožní spolu s dotací od MPSV provoz centra na další 2 měsíce. Děkujeme.


VLÁĎA HRON ČTE PRO BARBORKU

Mateřské centrum Barborka v Mostě vás ve spolupráci s Vladimírem Hronem zve na akci pro rodiče s dětmi cca 1. – 4. tříd: VLÁĎA HRON ČTE PRO BARBORKU, která se uskuteční u příležitosti 2. ročníku Týdne čtení dětem (v rámci kampaně "Celé Česko čte dětem"), a to v úterý 5. 6. 2012 od 16 hodin v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu. Těšte se na čtení s Vláďou * čtecí štafetu pro odvážné * vyrábění záložek * tematické luštění a hádání aj.

Změna - cvičeníčko

Cvičeníčko 18. 5. 2012 NEBUDE.


Beseda - pozvánka

Zveme vás na posezení - besedu s Mgr. Marcelou Sakařovou, vedoucí Střediska výchovné péče Most o tom, jak předejít výchovným problémům ve vlastní rodině, co chybělo v rodině dětem, které skončily ve výchovném ústavu, jak se množí případy stále mladších dětí, které fyzicky napadly své rodiče apod.
Beseda se uskuteční v pondělí 14.5.2012 od 10,00 hod. v herně MC Barborka.

Dotazník - přínos MC, vaše potřeby aj.

Milí rodiče/návštěvníci našeho centra,
velmi vás prosíme (pokud jste dotazník nevyplňovali již v MC Barborka) o vyplnění anonymního dotazníku (viz níže), který poslouží pro potřeby bakalářské práce slečny Lovašové, ale také bude zpětnou vazbou pro nás a naše aktivity - abychom věděli, co vás zajímá, jaké máte potřeby apod. Vyplněné dotazníky, prosíme, pošlete na e-mailovou adresu lenka.lovasova@centrum.cz (kvůli anonymitě můžete použít k odeslání e-mailovou adresu barborka.dotaznik@seznam, heslo: dotaznik).
Odkaz na dotazník: dokument ve wordu (docx).

Pokud byste nám chtěli sdělit i jiné podněty, připomínky, stížnosti apod., můžete je napsat přímo na náš mail: kcpr.barborka@seznam.cz (pokud chcete oslovit i statutárního zástupce, napište na kcpr.mo@volny.cz). K odeslání můžete opět použít e-mail: barborka.dotaznik@seznam, heslo: dotaznik. V písemné formě je též možno připomínky/stížnosti vhodit kdykoliv do schránky na připomínky přímo v budově KCR - na recepci u automatu na kávu, ev. zaslat poštou. Za vaše odpovědi moc děkujeme.


NOVINKA - bezplatné odborné konzultace a kurzy pro rodiče (péče o dítě, výchova, partnerské vztahy aj.)

Pondělí.....9 - 11 hodin
Středa.....15 - 18 hodin
Kontakt: Mgr. Vanda Ernestová, telefon: 739 181 953, e-mail: vandaE@seznam.cz (ev. kcpr.barborka@seznam.cz)

ZMĚNA programu

Ve středu 14.3. odpadá dopolední herna. Ostatní programy (vč. středeční odpolední herny) jsou beze změny. Pro jistotu sledujte FB nebo web, kdyby byly ještě nějaké další změny. Týden od 19.3. ještě upřesníme.

Uplynulý 9. týden roku 2012 v Barborce

Pro děti byl v tomto týdnu připraven karneval pro mrňousky, takže kromě obvyklých programů se v úterý sešla spousta dětských masek v čele s dvěma čarodějnicemi, které karneval měly na povel...
více ve fotogalerii

Uplynulý 8. týden roku 2012 v Barborce

I tentokrát probíhal obvyklý program - mrňousci, setkání větších dětí s blokem hrátek s Luckou, kde děti mj. vyráběly sovu s dopisem v zobáčku, a také cvičeníčko s Ivonou....

více ve fotogalerii

POZVÁNKA - VII. světové setkání rodin, 30. 5.–3. 6. 2012

V roce 2012 proběhne již Sedmé světové setkání rodin, tentokrát v italském Miláně. Tématem setkání je „Rodina – práce a slavení“. Průběžně Vás chceme z oficiálních stránek setkání informovat o současném dění a zprostředkovávat dostupné aktuální informace. Přijměte tedy pozvání a povzbuzení Svatého otce: "Nadcházející Světové setkání rodin vytváří jedinečnou příležitost pro nové zamyšlení nad prací a slavením s ohledem na sjednocenou, životu otevřenou rodinu, dobře začleněnou ve společnosti a v církvi, která vedle ekonomického zajištění rodinného jádra věnuje pozornost i kvalitě vztahů.“... více na oficiálních stránkách: www.rodiny.cz

Uplynulý 7. týden roku 2012 v Barborce

Během Národního týdne manželství, který letos vycházel právě na tento týden, se uskutečnil obvyklý program MC Barborka, tentokrát ovšem bez hrátek, protože Lucie se nám školila :-). Doufáme, že jste si svátek zamilovaných oslavili alespoň doma, když o akci na podporu manželství... více ve fotogalerii

Uplynulý 6. týden roku 2012 v Barborce

I přes velké mrazy se maminky (i tatínci) s dětmi do Barborky vypravily, aby si pohrály, popovídaly, či zacvičily s Luckou, Ivonou i bez nich, jak kdo chtěl a měl chuť. Na středečních hrátkách s Luckou si děti vyráběly indiánské čelenky, leccos si procvičily a hlavně - náramně si to užily! více ve fotogalerii

Prosba o korálky

Pro účely spoluvytvoření korálkového rekordu a podpory kreativní činnosti zdravotně postižených se chystáme navlékat v našem mateřském centru Barborka korálky, o které vás tímto prosíme - máte-li doma nebo můžete koupit (jakékoliv množství). Na speciální "navlékací akci" je spolu s rodiči a dětmi navlékneme a zašleme na adresu České abilympijské asociace (dále jen ČAA).
Dne 25.5.-26.5.2012 se bude v ČEZ aréně v Pardubicích konat 20. národní abilympiáda a při této příležitosti budou všechny posbírané a navlečené korálky spojeny v jednu řadu a bude změřena délka našeho - českého - korálkového rekordu - snad se podaří zápis do České knihy rekordů. Po oficiálním změření délky navlečené řady korálků dostane veškeré nasbírané korálky Česká abilympijská asociace, vybrané chráněné dílny a ústavy pro zdravotně postižené. Korálky využijí zdravotně postižení při svém kreativním tvoření a my vám všem za ně moc děkujeme. Hotové výrobky z těchto nasbíraných korálků i veškeré další informace o této akci poté najdete na stránkách ČAA - viz výše. Pokud chcete, můžete se do akce zapojit i sami nebo pomoci třeba jen šířením této informace mezi svými známými, na Facebooku apod. Více info o možnostech zapojení do Korálkiády najdete zde: www.koralkiada.potvor.cz

Uplynulý 5. týden roku 2012 v Barborce

I tentokrát se konal obvyklý program počátku roku (omezený bohužel z důvodu čekání na výsledky dotačního řízení MPSV Rodina). Přesto si děti vyhrály, maminky probraly všechno, co měly na srdci...
více ve fotogalerii

Uplynulý 4. týden roku 2012 v Barborce

V týdnu od 23. 1. 2012 se konalo 2x setkání mrňousků, středeční setkání MC Barborka vč. "dovádění" s Lucií i páteční cvičení rodičů s dětmi...

více ve fotogalerii

Uplynulý 3. týden roku 2012 v Barborce

Tentokrát se už setkání mrňousků uskutečnilo (na přání maminek) 2x týdně, středeční setkání v MC Barborka bylo opět s hrátkami Lucky (mj. se tentokrát zdobily "čepice") a v pátek se opět cvičilo...
více ve fotogalerii

Uplynulý 2. týden roku 2012 v Barborce

V tomto týdnu už se uskutečnilo setkání mrňousků i společné setkání větších i menších dětí ve středeční Barborce vč. pátečního cvičení. Středeční setkání bylo obohaceno programem Lucky Vogelové, která s dětmi tancovala, vyráběla sněhuláky a organizovala mnoho další zábavy... více ve fotogalerii

Uplynulý 1. týden roku 2012 v Barborce

První týden v novém roce jsme byli nuceni omezit provoz (kvůli prozatím nedostačujícím financím na mzdy), a tak se konalo pouze středeční setkání MC Barborka (společné pro mrňousky i větší děti). Herna byla plná dětí i rodičů. V pátek se ještě konalo 139. cvičeníčko... více ve fotogalerii

Program od 2. týdne 2012

Pozor - hernička slibovaná již na pondělí 9.1. NEBUDE (z důvodu účasti na semináři mimo Most), jinak bude program následující (viz také Program akcí):
pondělí:....8,30 - 11,00 hod.(až od 16.1.)
středa:......8,30 - 11,00 hod.
- " -........15,00 - 18,00 hod.
pátek:.... 10,00 - 12,00 hod. - cvičeníčko s Ivonou pro rodiče s dětmi

Jelikož zatím téměř nemáme dotace (a i pokud je obdržíme, je na nás vyvíjen tlak ze strany MPSV, aby si rodiče na služby MC připlatili), jsme nuceni zavést poplatek ve výši Kč 30,-/rodinu (bez rozdílu počtu dětí). Herničky zatím nerozlišujeme na mrňousky a větší dětí.
Zvažujeme též 1x týdně Tanečky/notičky/výtvarku (prostě všehochuť zábavy pro děti) s Lucií - kdo by měl zájem, ozvěte se. Zařadili bychom je do středeční herničky jako "organizovaný" hrací blok od 16 do 17 hodin, kdy si Lucka vezme děti na starost a zabaví je, jak jste zvyklí. Cena za tuto středeční odpolední hernu (15 - 18 hod. s organizovaným odborným programem pedagoga mezi 16. a 17. hodinou) bude pravděpodobně 50,- Kč. Prosíme o vaše reakce ohledně vašeho zájmu. Děkujeme :-)

Uplynulý 51. týden roku 2011 v Barborce

Na předvánoční týden v roce 2011 jsme v MC Barborka pro děti kromě volných heren a cvičení připravili též oblíbenou vánoční nadílku spojenou s rozkrajováním jablíček, pouštěním lodiček, strojením stromku, vyráběním vánočních ozdob apod... více ve fotogalerii

Uplynulý 50. týden roku 2011 v Barborce

Na úterní výtvarce jsme tentokrát vyráběli trička. Pomohly nám foukací fixy, šablony a fantazie a vznikly nádherné výtvory nejen pro děti, ale i dárky pro dospělé. Tento týden byl také nabitý přednáškami (čtyři v jednom týdnu) a kromě toho probíhaly všechny obvyklé programy... více ve fotogalerii

Uplynulý 49. týden roku 2011 v Barborce

První prosincový týden byl ve znamení Mikuláše, a protože byl o nadílku velký zájem, přišel k nám hned dvakrát. Kromě Mikulášské nadílky se uskutečnily i herničky, notičky atd. s výjimkou cvičeníčka a pilates. Na výtvarce jsme vyráběli krásné hvězdičky omotávané... více ve fotogalerii

Uplynulý 48. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden byl byly hned dvě přednášky - Odměny a tresty Mgr. Libuše Vránkové a Duševní hygiena Mgr. Vandy Ernestové. Kromě jiného jsme i výtvarničili - pro velký úspěch jsme opakovali vyrábění vánoční přáníček, jelikož při jejich první výrobě mnozí chyběli... více ve fotogalerii

Uplynulý 47. týden roku 2011 v Barborce

Předposlední listopadový týden probíhal v MC Barborka beze změn v programu, děti si hrály, zpívaly, tancovaly, maminky si povídaly a na výtvarce jsme "psali" (vystřihovali a lepili) dopis Ježíkovi...
více ve fotogalerii

Uplynulý 46. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden se uskutečnila přednáška Mgr. Ernestové o významu a způsobech relaxace. Jelikož se již blíží vánoce, tvořili jsme tentokrát na výtvarce přáníčka. Jinak vše probíhalo jako obvykle s výjimkou čtvrtku (protože byl svátek) a pátku (cvičení se nekonalo). více ve fotogalerii

Uplynulý 45. týden roku 2011 v Barborce

Výtvarka tohoto týdne byla tentokrát poněkud dobrodružná, protože jsme si až do poslední chvíle nemohli být jisti, jaký bude výsledný obrázek. Natrhaný krepový papír jsme totiž vodou "lepili" na čtvrtky a po jeho zaschnutí ho odlepovali a sledovali, jaký se na... více ve fotogalerii

PF 2012

Krásné vánoční svátky i celý nadcházející rok 2012 vám přeje kolektiv MC Barborka. Děkujeme za vaši přízeň, kterou jste nám projevovali a doufáme, že se uvidíme i v příštím roce :-). Všem, kteří nás jakkoliv podporovali či propagovali děkujeme.

Provoz po 23.12.2011

Provoz MC Barborka končí cvičením dětí 23.12.2011 a bude obnoven - v omezené míře (dokud nebudeme znát výsledky dotačního řízení) v lednu 2012. Prosíme, sledujte naše www stránky a facebook. Předpokládané datum zahájení je středa 4.1.2012 v herničce pro větší i menší děti od 15 hod. Další program upřesníme v prvním či druhém lednovém týdnu.
Odkaz na FB: http://www.facebook.com/pages/Krušnohorské-centrum-pro-rodinu-a-sociální-péči-os-MC-Barborka/125599074135523
Jelikož zatím nevíme, jestli vůbec či kolik peněz obdržíme na náš další provoz od MPSV a Magistrátu Mostu, nemůžeme nikoho zaměstnat. Rádi bychom pro vás zajistili provoz ale na bázi dobrovolnictví, a to alespoň 3x týdně (speciální programy s Luckou Vogelovou ani výtvarka nebudou, stejně tak nebude poskytovat služby prorodinný pracovník – pí Ernestová – kromě některých stávajících klientů, se kterými cítí povinnost dále spolupracovat na řešení jejich situace i dobrovolnicky). Uvažujeme o tom, že budou zachovány dopolední herny pro mrňousky, o které je velký zájem a Ivona je ochotná vést i páteční cvičeníčko, za což jí moc děkujeme, protože ji nemůžeme zatím finančně odměnit. Odpolední herny ve středu a čtvrtek zvážíme podle vašeho zájmu – budeme vděčni za zpětnou vazbu od vás, zda o ně máte zájem či nikoliv. Děkujeme.

Přednáška 12.12. BUDE

Odvolání přednášky Syndrom rodičovského vyhoření bereme zpět - přeci jenom bude :-).

Výtvarka 13.12.2011 - jen pro přihlášené!!

Budeme malovat na hedvábí (šátky, kravaty...) a bavlněná trička, polštářky apod. - dle vaší fantazie. Barvy, které máme na bavlnu, vynikají krásně na tmavém podkladu, lze je ale použít i na světlou bavlnu (těmito barvami lze malovat dle vaší fantazie cokoliv či podle šablon, které máme).
Dětem vezměte světlá - nejlépe bílá trička (raději alespoň 2) - budou malovat fixami na textil či foukacími fixami, které vyniknou nejlépe na světlém podkladu.
Barvy máme, hedvábí a trička je nutno vzít z domu. Pokud chcete malovat na hedvábí, je potřeba vzít buď pevnou krabici nebo rámeček na napnutí hedvábí v potřebné velikosti. Kdo bude chtít, může zkusit techniku "zapouštění" barev do hedvábí - je to jednoduché, můžou spolupracovat i děti a vznikají krásné výtvory - např. šátky na krk či šály, a hlavně - není třeba napínat hedvábí do rámu.
Hedvábné šátky a šály různých velikostí či kravaty apod. lze zakoupit cca od 80 Kč ve výtvarných potřebách nad VZP v Mostě: Most - ART Romana Ždímalová v Komořanské ulici 704/831, mob: 603863817, e-mail: mostart@seznam.cz.

Uplynulý 44. týden roku 2011 v Barborce

I tento týden probíhaly pravidelné akce MC, pouze s výjimkou pilates a cvičení pro rodiče s dětmi, které se nekonalo. Na výtvarce děti s rodiči vyráběly obrázky s dýní, které zdařile orámovaly semínky či kořením.
více ve fotogalerii

Hipoterapie - projekt Rodina v pohodě

V rámci projektu Rodina v pohodě, který financuje Statutární město Most se uskutečnila 5. 11. 2011 animoterapie - hipoterapie v "Equiparku Svinčice", kde nechali handicapované děti zdarma svézt na koni či v kočáře a všem zájemcům (kterých bylo celkem 73)... více ve fotogalerii

Canisterapie - projekt Rodina v pohodě

V rámci projektu Rodina v pohodě, který financuje Statutární město Most, a který je zaměřen na podporu rodin s handicapovanými dětmi, proběhla 31. 10. 2011 canisterpie - terapie za pomoci psů. Canisterapii vedla Lucie Gärtnerová, DiS. ze sdružení "Aaja, o.s."... více ve fotogalerii

Uplynulý 43. týden roku 2011 v Barborce

Kromě pátečního cvičení, které kvůli svátku nebylo, proběhly všechny naplánované programy MC jako obvykle. Tancovalo se, zpívalo, vyrábělo, hrálo na školičku... - od každého něco, aby se děti kvalitně zabavily. V úterní výtvarce jsme tentokrát z roliček a krepového papíru vyráběli stojánky na tužky. více ve fotogalerii

Uplynulý 42. týden roku 2011 v Barborce

Ve výtvarce jsme tentokrát měli zásobu různých semínek, koření a bobulí a vzniklo mnoho povedených obrázků - posuďte sami. Ostatní program probíhal jako obvykle. Cvičení na gymbalonech bylo zrušeno, zůstává jen pilates.
více ve fotogalerii

NOTIČKY nebudou

Pondělí....Notičky.....7.11.2011 NEBUDOU!! Omlouváme se.

PILATES nebude

V úterý 8.11.2011 z provozních důvodů pilates NEBUDE. Omlouváme se.

PŘEDNÁŠKY

Zveme vás na přednášky:
Pondělí 14.11.11...Relaxace/masáže (vč. praktický nácviku).. v 16 hodin
Středa 23.11.11....Duševní hygiena.......................v 17 hodin
Po předchozí domluvě je možné zajistit hlídání dětí (tel. 777 642 593)

Výlet na Minifarmu - animoterapie - projekt Rodina v pohodě

V neděli 16.10.2011 jsme uspořádali ve spolupráci se sdružením "Aaja, o.s." výlet na Minifarmu v Oseku - Dlouhé Louce spojený s drakiádou a animoterpií. Dopravu autobusem umožnil dar "Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. Teplice", který zprostředkovala ... více ve fotogalerii

Poděkování - dar

Tímto velmi děkujeme "Severočeským vodovodům a kanalizacím, a.s. Teplice" za dar 3000,- Kč pro rodiny s handicapovanými dětmi na úhradu dopravného v rámci projektu "Rodina v pohodě" (který financuje Statutární město Most, bohužel částku na dopravné nám zastupitelé vyškrtli) - na výlet na Minifarmu do Oseka - Dlouhé Louky a do Svinčic na koníky (Equipark Svinčice).
SČVK Teplice (paní Ing. Iveta Kardianová - ředitelka komunikace a marketingu) během neuvěřitelně krátké doby zareagovala na naši výzvu o dar na dopravné, a to díky ochotnému a taktéž rychlému rozeslání a zveřejnění naší výzvy paní Markétou Hendrychovou ze Vtelna, které tímto též velmi děkujeme.

Veliký dík patří také "Equiparku Svinčice", kde nám velmi ochotně vyšli vstříc a pro handicapované děti zařídili vyjížďku v kočáře či na koni zdarma.

Děkujeme všem. Dobrý člověk ještě žije!

Uplynulý 41. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden byl výjimečný oslavou 6. narozenin MC Barborka, která se konala ve středu místo tradičního setkání maminek s většími dětmi. V tento den se také konal Den otevřených dveří. Do mateřského centra se přišly podívat nové maminky a v rámci narozeninových oslav... více ve fotogalerii

ZMĚNY - CVIČENÍ

V pátek 28. 10. 2011 je svátek, cvičení NEBUDE (26. a 27. 10. bude otevřeno jako obvykle). Také 4. 11. 2011 cvičení NEBUDE - z provozních důvodů. Omlouváme se.

KCR na Facebooku

Pokud chcete, můžete KCR najít i na Facebooku a přidat se k našim přátelům (najdete zde aktuální informace apod.): "Facebook-Krušnohorské centrum"

Cvičení - gymbally

Středeční cvičení s pí Kočárovou se natrvalo RUŠÍ! - pilates zůstává. V případě dostatečného zájmu je možné cvičení na gymballech, s činkami, overbaly apod. přesunout na čtvrtek od 17 do 18 hod. Máte-li někdo zájem o toto cvičení, pokud by bylo ve čtvrtek, napište nám, prosíme. Toto cvičení vede zkušená cvičitelka a probíhá částečně na gymballech s využitím overbalů, činek a cviků na posílení celého těla. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že dostanete "zabrat" :-).

Odpovědi zájemců o cvičení ve čtvrtek očekáváme do středy 19.10.2011. Cvičení ve středu se tedy již konat nebude, zatím zůstává pouze úterní pilates.

Uplynulý 40. týden roku 2011 v Barborce

Kromě obvyklého programu MC Barborka byla tento týden pro děti s rodiči připravena i návštěva dopravního hřiště, ve výtvarce jsme si - jelikož byl Mezinárodní den zvířat - potrénovali názvy zvířátek spolu s názvy tvarů, rozdělovali a stříhali jsme domácí a cizokrajná zvířátka... více ve fotogalerii

Uplynulý 39. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu proběhlo méně aktivit, než obvykle, jelikož ve středu byl státní svátek... Přesto proběhla např. výtvarka, kde děti tentokrát vyráběly motýlky ze zmuchlaných kuliček krepového papíru, aby si procvičily jemnou motoriku. Některé děti vyráběly na motýla i "futrálek"... více ve fotogalerii

Uplynulý 38. týden roku 2011 v Barborce

V úterý 20. září 2011 si děti na výtvarce vyrobily vlastní podzimní strom. Namalovaly si kmen pastelkami a poté si listy - natřené temperami - obtiskovaly do koruny stromu. Jinak celý týden probíhal jako obvykle…
více ve fotogalerii

Nová služba od 1.9.2011

BEZPLATNÉ ODBORNÉ KONZULTACE PRORODINNÉHO PRACOVNÍKA v MC Barborka (výchova, vztahy, osobní či prac. problémy): V čase "herny a herniček", možno domluvit i individ. konzultace (středa + čtvrtek po 13. hodině). Kontakt: Mgr.Vanda Ernestová, telefon: 739 181 953, e-mail: vandaE@seznam.cz. Více v "Programu akcí".

Prorodinný pracovník MC je vysokoškolsky vzdělaný v oboru pedagogika - psychologie - ošetřovatelství, se zkušenostmi s alternativními metodami v psychologii, s canisterapií, arteterapií, relaxačními metodami, protistresovou terapií a prevencí, protidrogovou prevencí, s prací s handicapovanými osobami, s rizikovými skupinami mládeže, se vzděláváním dospělých. Spolupracoval i s občanskými sdruženími Dítě v tísni, Krizová linka, Linka bezpečí, Svaz mentálně postižených, Rehabilitační stacionář, Žena v tísni, Azylový dům, Charita, K centrum.

Konec projektu Miniškolka

Od 1.9.2011 již nehlídáme děti v Miniškolce - projekt byl k 31.8.2011 ukončen.
Projekt "Miniškolka při KCR" byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Závěrečná konference projektu Miniškolka

V úterý 30.8. 2011 se uskutečnila závěrečná konference - seminář projektu zaměřeného na rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce a slaďování pracovního a rodinného života. K 31.8.2011 (tj. za celé období realizace projektu) projekt prospěl 211 klientům (z nichž mnozí využívali služeb projektu...
více ve fotogalerii

Uplynulý 37. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu jsme již najeli na program obvyklý ve školním roce, ve výtvarce jsme "sbírali" houby do košíku, v ostatních programech jsme si hráli, cvičily, dováděli...

více ve fotogalerii

Uplynulý 36. týden roku 2011 v Barborce

Bohužel i z toho týdne se nám nezachovaly fotografie, proto přinášíme jen seznam akcí...


více ve fotogalerii

Uplynulý 35. týden roku 2011 v Barborce

Z toho týdne se nám bohužel nezachovaly fotografie, proto přinášíme jen seznam akcí...


více ve fotogalerii

Uplynulý 34. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden byl výjimečný Pyžamkovým bálem, který jsme pro rodiče s dětmi uspořádali ve čtvrtek 25. 8., kdy zároveň proběhla i ukázková hodina "Notiček" a dalších speciálních programů s Lucií Vogelovou, která tyto programy od září povede... více ve fotogalerii

Uplynulý 33. týden roku 2011 v Barborce

Jako obvykle o těchto prázdninách probíhalo setkání mrňousků i větších dětí, cvičily děti i dospělí a po 14-ti dnech proběhlo opět i cvičení na gymbalonech...

více ve fotogalerii

Uplynulý 32. týden roku 2011 v Barborce

I v tomto týdnu bylo MC Barborka otevřené všem, kteří měli zájem se společně sejít...


více ve fotogalerii

Uplynulý 31. týden roku 2011 v Barborce

Prázdninový omezený provoz byl i tento týden, gymbalony se však nekonaly...


více ve fotogalerii

Uplynulý 30. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu se sešli i mrňousci i větší děti, také proběhlo cvičení pilates...


více ve fotogalerii

Uplynulý 29. týden roku 2011 v Barborce

I tento týden se nesešli mrňousci, na ostatní programy rodiče přišli...


více ve fotogalerii

Uplynulý 28. týden roku 2011 v Barborce

Druhý prázdninový týden se nesešli mrňousci, jinak probíhal prázdninový provoz podle plánu...


více ve fotogalerii

Uplynulý 27. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu vzhledem ke dvěma státním svátkům a prázdninovému provozu proběhlo pouze pátečí cvičení rodičů a dětí...

více ve fotogalerii

Uplynulý 26. týden roku 2011 v Barborce

Poslední týden června probíhal obvyklý program, pouze na čtvrteční mrňousky se nikdo nedostavil...


více ve fotogalerii

Uplynulý 25. týden roku 2011 v Barborce

Tentokrát se opět nesešli čtvrteční mrňousci, ostatní programy však probíhaly jako obvykle. Navíc jsme - coby spoluorganizátoři s dalšími prorodinnými "neziskovkami" - zajišťovali program pro děti na akci Městské policie Most (Den pro rodinu), která probíhala... více ve fotogalerii

Uplynulý 24. týden roku 2011 v Barborce

Kromě klasického programu MC Barborka byla tento týden pro děti s rodiči připravena i návštěva dopravního hřiště a v rámci celostátní kampaně "Táta dneska frčí" i akce speciálně pro tatínky s dětmi - Cesta kolem světa.
více ve fotogalerii

Uplynulý 23. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden se už nekonaly Notičky, Tanečky ani Předškoláčci - budou opět pokračovat až po prázdninách, ostatní programy (s výjimkou čtvrtečních mrňousků) však proběhly jako obvykle. Navíc jsme dětem v tomto týdnu četli v rámci kampaně "Celé Česko čte dětem" o medvídkovi... více ve fotogalerii

Uplynulý 22. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu se nekonalo středeční setkání větších dětí, jelikož na tento připadl Den dětí. Uspořádali jsme proto oslavu...


více ve fotogalerii

Uplynulý 21. týden roku 2011 v Barborce

Předposlední týden května byl neobvyklý tím, že jsme zajišťovali v rámci akce "Noc kostelů 2011" ve Vtelenském kostele program pro děti na téma "Noemova archa". Rodiče s dětmi zde mohli kromě prohlídky kostela pobýt v setmělém kostele, dozvědět mnoho zajímavého, ptát se na vše .. více ve fotogalerii

Uplynulý 20. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu jsme dětem četli pohádku O ztraceném houseti, která se jim moc líbila, vyrazili jsme s nimi na dopravní hřiště, cvičilo se i hrálo v herně i venku...

více ve fotogalerii

Uplynulý 19. týden roku 2011 v Barborce

Od 10. května 2011 již nabízíme maminkám dvě možnosti cvičení (se zajištěným hlídáním dětí), jinak vše probíhalo jako obvykle, jen závěr týdne patřil výletu do Selského Dvora v Braňanech v rámci Dne pro rodinu...
více ve fotogalerii

Uplynulý 18. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden byl výjimečný tím, že jsme uspořádali ukázkovou hodinu cvičení pro rodiče, kde si mohli vybrat ze dvou různých variant, které jim od 3.5. nabízíme (pilates a gymbalony). Jinak vše probíhalo jako obvykle...
více ve fotogalerii

Uplynulý 17. týden roku 2011 v Barborce

Tentokrát byla Barborka začátkem týdne zavřená, jelikož bylo velikonoční pondělí, ovšem v úterý jsme si velikonoční nadílku udělali v rámci výtvarky také. Ostatní programy běžely jako obvykle, jen od 28. 4. (včetně) došlo k přesunu "tanečků" z pondělků na čtvrtky a... více ve fotogalerii

Uplynulý 16. týden roku 2011 v Barborce

Při příležitosti Světového dne knihy byla pro dětičky v tomto týdnu (resp. 18. 4. 2011) v MC Barborka připravena speciální čtecí akce, kdy dětem předčítala známá osobnost. Vzhledem k tomu, že MC Barborka je zapojeno do celostátní kampaně "Celé Česko čte dětem"... více ve fotogalerii

CVIČENÍ MAMINEK - POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

Od 10. 5. 2011 začíná v MC Barborka cvičení maminek v novém uspořádání. V úterý od 17 a pak ještě od 18 hodin to bude pilates, ve středu od 17 hod. gymbally - posilování celého těla s hudbou. Na pilates od 18 hodin a středeční gymbally je ještě pár míst volných - lze se ještě přihlásit (rozhoduje "rychlost" přihlášených, proto používejte výhradně e-mail kcpr.barborka@seznam.cz). Poté vám dáme zprávu, zda je volno (kapacita herny je bohužel omezená). Případné odhlášení je možné provést i telefonicky či osobně (tel.: 720 501 432 - pí Pekárová). Hlídání dětí je možné po předchozí domluvě.

Uplynulý 15. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden nepřinesl nic mimořádného, akce probíhaly tak, jste zvyklí... Zde najdete foto z našich akcí...


více ve fotogalerii

CVIČENÍ MAMINEK - NOVINKA

Od 3. 5. 2011 začíná v MC Barborka pravidelné úterní cvičení maminek. Od 17 hodin to bude pilates, od 18 hodin gymbally - posilování celého těla. Na cvičení je nutné se přihlásit (rozhoduje "rychlost" přihlášených, proto používejte výhradně e-mail kcpr.barborka@seznam.cz. Poté vám dáme zprávu, zda je volno (kapacita herny je bohužel omezená). Případné odhlášení je možné provést i telefonicky či osobně (tel.: 720 501 432 - pí Pekárová).

Uplynulý 14. týden roku 2011 v Barborce

Jako obvykle probíhaly různé programy pro rodiče s dětmi, tento týden však navíc ještě přišly maminky pomoci brigádně překopat písek na pískovišti, shrabat listí, umýt okna a dezinfikovat hračky v herně pro naše dětičky. Po dobu brigády bylo... více ve fotogalerii

Uplynulý 13. týden roku 2011 v Barborce

V Barborce i tento týden probíhaly obvyklé aktivity...více ve fotogalerii

Uplynulý 12. týden roku 2011 v Barborce

Tento týden byl pro děti připraven opět bohatý program v podobě herniček, notiček, předškoláků či výtvarky, na které si děti vymalovaly vodovkami krásné jarní kytičky, kterými přivítaly jaro...
více ve fotogalerii

Uplynulý 11. týden roku 2011 v Barborce

Týden plný nových programů - tak by se dal nazvat 11. týden roku 2011, protože jsme díky dotaci z MPSV mohli opět začít realizovat programy, které si rodiče s dětmi oblíbily v minulém roce a které (+ některé nové) teď vede Mirka Kundertová - kvalifikovaná pedagožka volného času... více ve fotogalerii

POZOR

Tanečky 28. 3. 2011 se RUŠÍ. Je možné, že bude náhradní termín v úterý. Sledujte, prosíme, web a naše info-maily, co nejdříve vám sdělíme více.

Uplynulý 10. týden roku 2011 v Barborce

O akcích zmíněného týdne se můžete dočíst zde...více ve fotogalerii

Uplynulý 9. týden roku 2011 v Barborce

V úterý tohoto týdne začal nový měsíc, a tak jsme na středeční a čtvrteční herně četli dětem pohádky v rámci kampaně Celé Česko čte dětem. Teta Martina s nimi navíc na výtvarce vyráběla žirafky, na dalších programech se zpívalo, cvičilo, hrálo... více ve fotogalerii

Uplynulý 8. týden roku 2011 v Barborce

V tomto týdnu nemoc znemožnila konání výtvarky, ostatní programy ale probíhaly jako obvykle...


více ve fotogalerii

Miniškolka - příležitostná hlídací služba a internetový koutek

Nabízíme hlídací službu dětí pod odborným dozorem vychovatelky Miroslavy Kundertové (střední pedagog. škola) a pečovatelky Heleny Ďurinské (střední zdravotnická škola).
Tato služba je spolu s možností využití počítače s připojením na internet určena POUZE pro účely zaměstnanosti, např. pro rodiče s dětmi, kteří potřebují zajistit hlídání dítěte během pracovního pohovoru apod. či chtějí aktivně vyhledávat zaměstnání na internetu a sami ho doma nemají.

Nabízíme proto jak hlídání pro děti (max. 4 hod. denně, nepravidelně a pro pracovní účely, Kč 20,-/1 hlídání), tak i možnost práce na počítači (psaní životopisu a jeho rozesílání vhodným zaměstnavatelům apod., ZDARMA), ev. vyzvednutí dítěte z MŠ, školy apod. a jeho odvod do Miniškolky či domů, pokud rodič pracuje na částečný úvazek a nestíhá sám včas vyzvednout své dítě.
Provozní doba: PO - PÁ 8 - 14 hod. Telefon do Miniškolky je 773 201 206 (8 - 14 hod.).
Pokud chcete mít jistotu, že bude pro vaše dítě místo volné, kontaktujte nás předem (každá pečovatelka/vychovatelka se může starat v jednom časovém okamžiku maximálně o 5 dětí). Stejné je to i s počítačem - rezervace však není podmínkou. Případné další dotazy vám zodpoví naši zaměstnanci osobně či telefonicky.

Projekt "Miniškolka při KCR" je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Uplynulý 7. týden roku 2011 v Barborce

Po týdnu nucené pauzy z důvodu nemoci se opět otevřely dveře MC Barborka a to se vší parádou - proběhly totiž karnevaly. Děti i některé maqminky dorazily v maskách, rozdělily se na dvě družstva a soutěžily např. ve skákání v pytli, stavění věže z kostek, skládání puzzle,... více ve fotogalerii

Uplynulý 6. týden roku 2011 v Barborce

Ani našim kolegyním a jejich dětem se nevyhýbá nemoc a tak kromě pondělního setkání se v tomto týdnu žádné akce nekonaly...

více ve fotogalerii

Uplynulý 5. týden roku 2011 v Barborce

Z akcí tohoto týdne bohužel nemáme bohužel kompletní fotodokumentaci, přesto se konaly obvyklé programy...


více ve fotogalerii

Uplynulý 4. týden roku 2011 v Barborce

I v tomto týdnu prohíhaly v MC Barborka obvyklé akce - tak jsou maminky s dětmi zvyklé - až na to, že tentokrát byla na cvičení opět televize Alfa...

více ve fotogalerii

Uplynulý 3. týden roku 2011 v Barborce

Jako obvykle se v MC Barborka i tento týden hrálo, cvičilo, zpívalo...


více ve fotogalerii

Uplynulý 2. týden roku 2011 v Barborce

Události 2. týdne 2011 v MC Barborka: mrňousci, výtvarka - vyrábění motýla, setkání větších dětí...


více ve fotogalerii

Uplynulý 1. týden roku 2011 v Barborce

Po vánocích jsme se opět všichni sešli v novém týdnu a v novém roce. Barborka se opět otevřela v pondělí 3. ledna, kdy se sešli po 251. mrňousci. V úterý 4. ledna se konala 102. výtvarka, kterou od Nového roku vede programová pracovnice Martina. Děti si za pomoci maminek... více ve fotogalerii

Uplynulý 51. týden roku 2010 v Barborce

V Barborce poslední týden roku 2010, kdy bylo otevřeno, zahájilo v pondělí 20. 12. již 250. setkání mrňousků a zakončilo ho v úterý 21. 12. 2010 divadelní představení "Červená Karkulka", které si připravily pro děti z našeho MC studentky 2. ročníku Vyšší... více ve fotogalerii

Uplynulý 50. týden roku 2010 v Barborce

Celý 50. týden roku 2010 se nesl v MC Barborka ve znamení vánoc - kromě klasických náplní programů probíhalo navíc na setkání větších dětí i zdobení stromečku a místo čtvrtečních mrňousků byla pro děti připravena i vánoční… více ve fotogalerii

Přednáška "Pracovní právo""

Přednáška (nejen) pro klienty projektu Miniškolka při KCR, který financuje ESF, proběhla v úterý dopoledne 14. prosince 2010. Vedla ji paní Květoslava Bártlová, která měla o této problematice výborný přehled, seznámila přítomné jak s historickými (prvotními)... více ve fotogalerii

Uplynulý 49. týden roku 2010 v Barborce

Jako obvykle proběhly v 49. týdnu roku 2010 následující akce (s výjimkou Hrátek a Klokánků):...


více ve fotogalerii

Uplynulý 48. týden roku 2010 v Barborce

V prvním prosincovém týdnu kromě obvyklých akcí přišel 1. 12. místo setkání větších dětí a speciálního programu Než půjdu do školy Mikuláš, a to dokonce 2x - aby se mohli zúčastnit všichni zájemci (větší děti i mrňousci)...
více ve fotogalerii

Předání certifikátů - kurz Obsluha počítače - projekt Rodina a práce se dá spojit

Dne 9. 12. 2010 předala job asistentka vzdělávací firmy Asista - paní Marcela Helena Marková osvědčení úspěšným absolventkám počítačového kurzu. Ten probíhal v prostorách našeho centra v rámci projektu Rodina a práce se dá spojit, jehož jsme partnerem. Frekventantky... více ve fotogalerii

POZOR - NOVÝ E-MAIL

Od 9. 11. 2010 má mateřské centrum Barborka novou e-mailovou adresu (přešli jsme k Seznamu): kcpr.barborka@seznam.cz - od nynějška nás, prosíme, kontaktujte pouze na tomto novém e-mailu. Pokud se náhodou spletete a pošlete nám zprávu na původní e-mail, nic se neděje. Nějakou dobu bude původní schránka ještě funkční a bude přesměrována na novou, takže se k nám vaše zpráva stejně dostane. Pokud můžete, tak už ale pište na Seznam. Děkujeme.

Uplynulý 47. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 22. 11. jsme začali nový týden 239. setkáním mrňousků, na kterém si děti hrály se svými oblíbenými hračkami. Odpoledne se konali 8. hravé notičky, na kterých si děti zazpívaly a zahrály na hudební nástroje. V úterý 23. 11. se konala 98. výtvarka, na které si děti vyrobily... více ve fotogalerii

Uplynulý 46. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 15. 11. jsme se sešli na 237. setkání mrňousků, odpoledne nechyběly oblíbené 7. hravé notičky, v úterý následovala 97. výtvarka, kterou jsme pojali jako halloween. Děti si zde nejdříve vydlabaly dýně, což bylo poněkud náročné, ale všechny to za pomoci maminek zvládly. ... více ve fotogalerii

Uplynulý 45. týden roku 2010 v Barborce

V 45. týdnu proběhly v MC Barborka tyto akce: v pondělí 8. 11. - 234. setkání mrňousků a 6. hravé notičky, v úterý 9. 11. se konala 96. výtvarka, na kterou přišlo tolik dětí, že jsme měly zaplněnou herničku. Děti si za pomoci maminek ... více ve fotogalerii

Uplynulý 44. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 1. 11. jsme začali 44. týden 231. setkáním mrňousků, odpoledne se pak děti sešly na 5. hravých notičkách, na kterých zpívaly, tancovaly, hrály na hudební nástroje a moc se jim to líbilo. V úterý 2. 11. se v Barborce konala tradiční výtvarka, která byla už 95. a děti na ní stříhaly... více ve fotogalerii

Uplynulý 43. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 25.10. se uskutečnilo již 229. setkání mrňousků, odpoledne se děti sešly na 4. hravých notičkách, na kterých si všichni nejen zazpívali, ale i zatancovali a vyzkoušeli si hudební nástroje, které u nich stále slaví úspěch, v úterý 26. 10. se konala 94. výtvarka, na které si děti... více ve fotogalerii

Uplynulý 42. týden roku 2010 v Barborce

42. týden "odstartovali" v pondělí opět mrňousci, tentokrát na již 226. setkání. Odpoledne si maminky s dětmi mohly přijít zazpívat na 3. Hravé notičky, kde se nejen zpívalo, ale i hrálo na hudební nástroje, což mají děti moc rády. V úterý 19. 10. se nekonala výtvarka, nýbrž oslava... více ve fotogalerii

Poděkování

Děkujeme tímto Mgr. Kláře Babůrkové za realizaci a náplň "speciálních programů", které v MC Barborka vedla od října 2010. Měly/mají velký ohlas a my děkujeme za všechnu energii a kreativitu, kterou do nich vložila. Bohužel pro nás Kláře nabídli ve školce, kde pracovala, plný úvazek, který my jí nemůžeme nabídnout, a který pochopitelně přijala. A tak jí přejeme hodně štěstí a elánu do další práce a věříme, že paní Petra Nováková, která bude v její práci pokračovat, si vás a vaše děti získá stejně, jako se to podařilo Kláře.

Den otevřených dveří - oslava 5. narozenin MC Barborka

Oslava 5. narozenin mateřského centra Barborka, aneb Den otevřených dveří, probíhala v rámci Října pro neziskovky - kampaně Magistrátu města Mostu na podporu neziskových organizací. Zvána byla široká veřejnost, připravena byla prezentace našich aktivit, občerstvení, zábavné programy pro děti, přednáška o canisterapii (2. část) i její praktické ukázky. Oslavu jsme zahájili v 15 hodin slavnostním přípitkem, více ve fotogalerii

Uplynulý 41. týden roku 2010 v Barborce

Nový 41. týden jsme začali v pondělí 11. 10. na 223. setkání mrňousků, v úterý se konala 93. výtvarka, na které si děti za pomoci maminek a tety Marcely vyrobily obrázek z lístků a kaštanů a ve středu 13. 10. se opět sešli mrňousci na svém 224. setkání... více ve fotogalerii

Uplynulý 40. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 4. 10. si do Barborky přišly pohrát menší děti, kteří se tu sešli na 220. setkání mrňousků. V odpoledních hodinách se od října v Barborce rozjely nové aktivity s "tetou" Klárou, a tak hned v pondělí odpoledne maminky se svými dětmi mohly přijít na 1. Hravé notičky... více ve fotogalerii

Plavání s Barborkou

V sobotu 9. 10. 2010 se vydaly maminky s dětmi z MC Barborka poprvé na plavání. Sešly se v bazénu Aquachobotniček a celou hodinu se v klidu cákaly, protože ho měly jen pro sebe...

více ve fotogalerii

Uplynulý 39. týden roku 2010 v Barborce

Nový 39. týden jsme začali v pondělí 27. 9., kde se maminky se svými menšími dětmi sešly na 217. setkání mrňousků. V úterý byl státní svátek, a proto MC Barborka bylo zavřené a výtvarka se nekonala, ale hned ve středu ráno si maminky a jejich mladší děti přišly pohrát na 218. setkání mrňousků... více ve fotogalerii

Uplynulý 38. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 20. 9. jsem začali nový týden 214. setkáním mrňousků, v úterý se konala 91. výtvarka, na které si děti vyrobily krásnou barevnou stonožku (kterou jsme sice jednou již vyráběli, ale pro velký úspěch jsme ji dělali z nova), a kterou děti pyšně odnášely domů. Ve středu... více ve fotogalerii

Výroční zpráva za rok 2009

Pokud máte zájem, můžete si prohlédnout naši výroční zprávu za loňský rok zde:(dokument Word)

Regionální setkání mateřských center Ústeckého kraje

Ve čtvrtek 16. září 2010 se ve Středisku volného času (dříve CVČ) uskutečnilo regionální setkání mateřských center Ústeckého kraje, sdružených v Síti MC. Z celého kraje se sjelo 17 zástupců, resp. zástupkyň osmi mateřských center, mezi nimi samozřejmě i my z MC Barborka. Celou akci "moderovala" krajská koordinátorka Sítě MC - Mgr. Martina Leníková... více ve fotogalerii

Uplynulý 37. týden roku 2010 v Barborce

I tento týden byl nabitý událostmi, a to nejen pravidelnými setkáními, ale i návštěvou u zvířátek - v pondělí 13. 9. se maminky sešly na 211. setkání mrňousků, v úterý 14. 9. se konala 90. výtvarka, na které si děti za pomoci maminek z barevných papírů vyrobily... více ve fotogalerii

Plán přednášek

V "programu akcí" na tomto webu najdete nové přednášky na září a říjen 2010. Na každé přednášce je možno zajistit hlídání dětí - po předchozí domluvě.

Uplynulý 36. týden roku 2010 v Barborce

Naplno se rozjel nový program MC Barborka v zářijovém 36. týdnu, kdy se sešly v pondělí 6. září maminky se svými dětmi na 208. setkání mrňousků, v úterý 7. září nám opět začala již 89. výtvarka, na které jsme si vyrobili záložku do knihy. Děti tak mohly stříhat... více ve fotogalerii

Uplynulý 35. týden roku 2010 v Barborce

Během posledních prázdninových dní proběhlo 206. setkání mrňousků, a to v pondělí 30.8. Pak už jsme se sešli v první školní den ve středu 1.9., kdy se konalo 232. setkání větších dětí, a protože to byla první středa v měsíci, četli jsme s dětmi pohádku v rámci kampaně Celé Česko čte dětem.... více ve fotogalerii

Uplynulý 34. týden roku 2010 v Barborce

Jako obvykle se v pondělí 23. 8. sešli na 204. setkání mrňousci, ve středu se pak sešly starší děti na 231. setkání - počasí nám přálo, bylo krásné slunné odpoledne, a tak děti mohly vyrazit ven na zahradu, kde se klouzaly, houpaly nebo si hrály na písku. Unavené se pak vrátily do herny... více ve fotogalerii

NOVINKA - setkávání otců s dětmi od 18. září 2010

Od 18. 9. 2010 začíná pravidelné sobotní setkávání otců s dětmi v herně (či na zahradě) KCR, společné výlety aj. akce. "Tátové" budou každou sobotu v lichém týdnu od 10 do 12 hodin. Takže maminky budou mít čas "řádit" doma a tatínci s dětmi zase venku, aby maminky měly čas na úklid, sobotní oběd či jen tak pro sebe... Pokud máte tip na společný výlet otců, ozvěte se, rádi vám vyjdeme vstříc - vždyť to vše děláme pro vás...

NOVINKY - od září 2010

Od 8. 9. 2010 včetně vám nabízíme další den pro "mrňousky", a to středy dopoledne od 9 do 12 hodin, a od 10. 9. každý všední pátek si můžete přijít s dětmi "zacvičit" od 10 do 12 hodin. Cvičeníčko je zaměřeno na cca 2-leté děti a jejich možnosti a bude po něm následovat volné hraní, povídání u kávy apod.

Uplynulý 33. týden roku 2010 v Barborce

Předposlední prázdninový týden začal v pondělí 202. setkáním mrňousků. Hernička byla naplněna k prasknutí, a tak si děti hrály nejen v ní, ale i venku na zahradě, aby se ten mumraj trošku rozložil na větší plochu. Ve středu 18. 8. se konalo 230. setkání větších dětí, a protože... více ve fotogalerii

Přednáška "Rodinná kooperace a její význam""

Přednáška, která se uskutečnila dne 14. 7. 2010 v prostorách Střediska asistenčních služeb Oblastní charity Most se zaměřila především na zdůraznění významu kooperace mezi jednotlivými členy rodiny, tj. nejen mezi matkami a dětmi, ale i otci a dětmi a mezi rodiči navzájem. Součástí přednášky byly kromě teoretického vstupu... více ve fotogalerii

Uplynulý 32. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 9. srpna se maminky se svými menšími dětmi sešli na jubilejním 200. setkání mrňousků, ve středu následovalo 229. setkání větších dětí, které si tentokrát hrály na zahradě, jezdily na motorkách, malovaly křídami a zahrály si i mnoho různých her. Ve čtvrtek... více ve fotogalerii

Uplynulý 31. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 2. srpna se sešli opět na 198. setkání mrňousci, ve středu 4. srpna se konalo 228. setkání větších dětí, na kterém si děti nejen hrály venku na zahradě, ale protože byla první středa v měsíci, pokračovali jsme i v akci Celé Česko čte dětem a teta Martina dětem přečetla pohádku... více ve fotogalerii

Uplynulý 30. týden roku 2010 v Barborce

I o tomto prázdninovém týdnu se konaly jen tři akce, a to v pondělí 26. července 196. setkání mrňousků, 28. července 227. setkání větších dětí a ve čtvrtek 197. setkání mrňousků. Bohužel fotodokumentace nám chybí - selhal lidský faktor :-) více ve fotogalerii

Přednáška "Úloha vizáže v sebeprezentaci"

V rámci projektu "Miniškolka při KCR", který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR proběhla ve středu 18. 8. 2010 přednáška, jejíž úlohou bylo zdůraznit účastníkům skutečnost, že vzhled a celkový dojem, který osobnost vytváří navenek, významně ovlivňuje vnímání jedince okolím. Hlavní důraz byl kladen na vnímání... více ve fotogalerii

Uplynulý 29. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 12. 7. se maminky sešly se svými nejmenšími na 192. setkání mrňousků, ve středu 14. 7. k nám přišly větší děti na 225. setkání, na kterém si pohrály na písku a klouzaly se na klouzačce a ve čtvrtek se sešli opět ti nejmenší na 193. setkání mrňousků. Protože bylo hezky,... více ve fotogalerii

Uplynulý 28. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 12. 7. se maminky sešly se svými nejmenšími na 192. setkání mrňousků, ve středu 14. 7. k nám přišly větší děti na 225. setkání, na kterém si pohrály na písku a klouzaly se na klouzačce a ve čtvrtek se sešli opět ti nejmenší na 193. setkání mrňousků. Protože bylo hezky,... více vč. SPANÍ V MC ve fotogalerii

Uplynulý 27. týden roku 2010 v Barborce

Tento červencový týden jsme začali v MC Barborka až ve středu 7. 7. , protože v pondělí a úterý byl státní svátek. Ve středu bylo krásné letní počasí, a tak se děti na 224. setkání cákali venku v bazénku a užívaly si léta. Ve čtvrtek 8. 7. se maminky se svými dětmi sešly ... více ve fotogalerii

Uplynulý 26. týden roku 2010 v Barborce

Nový týden začal v MC Barborka 189. setkáním mrňousků. Maminky s dětmi vyrazily na zahradu, kde příjemně hřálo sluníčko, a tak si děti užily písku a houpačky, na které se všichni vystřídaly. Pondělní dopoledne jsme si všichni užili letního počasí. Druhý den... více ve fotogalerii

Sbírka - povodně

Oblastní charita Most shromažďuje prozatím do pátku 13. 8. humanitární pomoc do oblastí postižených povodněmi v Ústeckém a Libereckém kraji (viz Výzva - sbírka). Vaše dary můžete donést buď do Malíkovy ulice - sídla OChM nebo i do našeho centra v Marxově ulici a my vše odevzdáme hromadně Charitě. Více: Výzva - sbírka Charity Most (dokument PDF)

Dotazník - porodnice

Milé maminky, pokud máte zájem na změně přístupu porodnic k maminkám, můžete vyplnit dotazník kliknutím na níže uvedený odkaz. Dotazík se týká kvality péče v českých porodnicích a je součástí grantového projektu Katedry psychologie FF UK a jeho smyslem je zjistit, jak jsou ženy spokojené s českými porodnicemi, tj. jak hodnotí přístup zdravotníků i fungování porodnice jako celku.

Cílem projektu je provést hodnocení jednotlivých porodnic a dát tak zdravotníkům zpětnou vazbu a v dalším plánu pak vyjednat, aby evaluace probíhaly v porodnicích průběžně. Dotazník je určen maminkám s dětmi do 3 let. Dotazník - www.surveymonkey.cz

Uplynulý 25. týden roku 2010 v Barborce

Poslední "předprázdninový" týden začal v Barborce pondělním 187. setkáním mrňousků 21. června, v úterý 22. června se již nekonala výtvarka, zato byla pro děti a jejich rodiče připravena akce Rozloučení se školním rokem, na kterou byla pozvána Lucie Gärtnerová ze sdružení Aaja s pejsky,... více ve fotogalerii

Předání certifikátů - kurz Písařka - projekt Rodina a práce se dá spojit

Dne 22. 6. 2010 proběhlo předávání osvědčení po úspěšném složení závěrečného testu účastnicím rekvalifikačního kurzu PÍSAŘKA, který probíhal v prostorách našeho centra v rámci projektu Rodina a práce se dá spojit, jehož jsme partnerem. Osvědčení předával manažer .... více ve fotogalerii

Uplynulý 24. týden roku 2010 v Barborce

I přes blížící se prázdniny pokračuje provoz v Barborce obvyklým způsobem, a to v pondělí 14. června 185. setkáním mrňousků, v úterý byla 87. výtvarka, na které děti namalovaly obrázek pro malou Markétku Svobodovou, pro kterou jsme pořádali sbírku zdravotnického materiálu,... více ve fotogalerii

Za pirátským pokladem

V sobotu 12. června v 10 hodin se sešli tatínci se svými dětmi na akci "Za pirátským pokladem". Byl zde pro ně připraven bohatý program, který jsme pojali v pirátském duchu. Začali jsme v herničce, kde tatínci své děti namaskovali jako piráty, poté následoval "pirátský ústup", děti se potichu vyplížily do šatny, kde se dooblékly a poté už na ně venku čekaly úkoly, které museli zdolat. Nejprve přecházely na chůdách žraločí zátoku, do které nesměly spadnout, poté na ně čekala hluboká propast, kterou všichni piráti ... více ve fotogalerii

Uplynulý 23. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 7. června se sešli na svém 183. setkání mrňousci, v úterý se konala 86. výtvarka, na které děti za pomoci maminek a "tety" Marcely vyrobily slepičku, kterou si vymalovaly a nalepily na špejli. Ve středu se maminky setkaly na 220. setkání větších dětí, a protože bylo... více ve fotogalerii

Den pro rodinu s MP

V neděli 6. června se konal na Matyldě od 14 hodin Den pro rodinu s Městkou policií Most, kterého se zúčastnili kromě MP i hasiči aj. Neziskové organizace zajišťovaly doprovodný program k celé akci - různé soutěže, hry a úkoly, za které děti dostaly sladké odměny. Děti měly možnost si sednout do hasičského či policejního auta, viděly záchrannou akci psích záchranářů i zásah policistů, který zaujal nejen děti, ale i rodiče. Všichni návštěvníci měli možnost vidět cvičené pejsky a také tu byla připravena pro děti jízda na koni... více ve fotogalerii

Uplynulý 22. týden roku 2010 v Barborce

První červnový týden v Barborce byl jednak ve znamení čtení (každou první středu a čtvrtek čteme v rámci akce Celé Česko čte dětem) a jednak ve znamení oslav Dětského dne (ať už našeho vlastního či toho s městskou policií, na kterém jsme podíleli jako spolupracující organizace)... více ve fotogalerii

Předání sbírky Markétce Svobodové

Díky výzvě k pomoci Markétce Svobodové, zveřejněné v Krušnohorském centru, na našem webu i (nejen) místním tisku a díky ochotě lidí, kterým nebyl osud Markétky lhostejný, jsme mohli "Makulce" a její mamince Janě Svobodové nemalý výtěžek sbírky předat... více ve fotogalerii

Uplynulý 21. týden roku 2010 v Barborce

Nový týden zahájilo 179. setkání mrňousků. Děti s maminkami si zarecitovaly říkanky pro nejmenší a pak si hrály. Druhý den v úterý 25. 5. se konala 85. výtvarka, na které děti za pomoci tety Marcely vyrobily "panáčka" , kterému napíchaly vlásky z tvarů vyrobených ozdobnými... více ve fotogalerii

Den pro rodinu na Matyldě - pozvánka

V neděli 6.6.2010 od 14 do 17 hod. se na Matyldě uskuteční zábavné odpoledne nejen pro děti - Den pro rodinu. Programem provází moderátor VLASTA VÉBR. Malá "ochutnávka" programu: viz letáček (dokument ve Wordu).

Uplynulý 20. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 17. 5. jsme se sešli na 177. setkání mrňousků. Děti si tu jako pokaždé pohrály, maminky popovídaly a již tradičně jsme si zarecitovali říkanky. V úterý 18. 5. se konala 84. výtvarka. Maminky se svými dětmi si zde vyrobily barevné kytičky z barev na sklo, které ... více ve fotogalerii

Prezentace NO - Květen pro veřejnost

V neděli 23. 5. 2010 od 13 do 18 hodin probíhala před Repre v Mostě prezentace neziskových organizací na již pravidelné akci Květen pro veřejnost. I Krušnohorské centrum pro rodinu se této prezentace účastnilo - měli jsme zde altánek s propagačními materiály našich projektů, kronikou... více ve fotogalerii

Markétka - stav sbírky - info

Na tomto místě bychom vás rádi informovali, jak se "rozrůstá" sbírka v MC Barborka pro Makulku (Markétku) Svobodovou... více ZDE
Prosba o pomoc malé Markétce

Dovolujeme si vás oslovit s prosbou o pomoc malé Markétce - Makulce, jejíž příběh nás oslovil (v časopise Maminka o ní vyšel článek), a proto jsme se rozhodli pomoci. Budeme vám vděčni, pokud tuto zprávu rozšíříte dál, ev. sami pomůžete - podle vašich možností.
Více informací o Makulce a dalších dětech s touto nemocí můžete shlédnout i v záznamu pořadu České televize "Klíč" z 6.10.2009.

Podpořit Makulku je možné příspěvkem na účet povolené veřejné sbírky pořádané občanským sdružením ZRNKA. Odkaz na tento transparentní účet (3789354001/5500, variabilní symbol: 160505) - můžete sledovat on-line pohyby na účtě - naleznete na stránkách www.makulka.cz. Pokud chcete, můžete do zprávy pro příjemce napsat heslo "MOST", abychom mohli sledovat účinnost mostecké sbírky. Doufáme, že s vaší pomocí bude co největší...
Makulku můžete podpořit také zakoupením zdravotnického materiálu, který denně potřebuje a který je uveden v tiskové zprávě MC Barborka, kde jsou další informace o sbírce včetně několika fotografií, které vás - jak věříme - nenechají chladnými...

Za jakoukoliv pomoc vám děkujeme.

Ukončení kurzu Dispečer logistiky - projekt Rodina a práce se dá spojit

Dne 13. 5. 2010 proběhly poslední zkoušky kurzu Dispečer logistiky, který v našem centru absolvovalo od 18. 1. 2010 celkem 10 žen. Osm z nich došlo až k úspěšnému složení závěrečných zkoušek, za což 14. 5. obdržely certifikát s celostátní platností. Svůj úspěch i s lektorkami (kterým jedna z klientek kurzu upekla krásné dorty) náležitě oslavily.
více ve fotogalerii

Uplynulý 19. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 10. 5. se jako vždy sešly maminky se svými menšími dětmi na 175. setkání mrňousků. Na děti už čekaly jejich oblíbené hračky, se kterými si opět pohrály. V úterý se konala 83. výtvarka, na které jsme zdobili - tentokrát bez dětí - ubrouskovou metodou kamínky.... více ve fotogalerii

Uplynulý 18. týden roku 2010 v Barborce

Pondělní dopoledne opět patřilo 3. 5. 2010 nejmenším - 173. setkání mrňousků. MC Barborka se zapojilo do kampaně "Celé Česko čte dětem" , a tak od května vždy první týden v měsíci budeme číst dětem pohádky. Právě toto pondělí jsme začali poprvé pohádkou z knížky O zvířátkách... více ve fotogalerii

KCR na Facebooku

Od května 2010 můžete KCR najít i na Facebooku - "Facebook-Krušnohorské centrum", ev. se přidat k našim přátelům...

Uplynulý 17. týden roku 2010 v Barborce

Jako obvykle se v pondělí 26. dubna sešli mrňousci na 171. setkání, kde se stává zvykem, že děti se svými maminkami cvičí na balonech a trénují říkanky. V úterý se konala 81. výtvarka, kde si děti vyrobily krásné stonožky. Teta Marcela, která výtvarku vede, nám také... více ve fotogalerii

Uplynulý 16. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 19. dubna se na 170. setkání mrňousků nejen hrálo, ale i "cvičilo" na balonech do rytmu říkanek, což se všem moc líbilo. V úterý 20. dubna se konala 80. výtvarka, kde děti prstovými barvami namalovaly barevné kytičky. Ve středu se maminky se svými dětmi sešly na 213. setkání... více ve fotogalerii

Uplynulý 15. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 12. dubna proběhlo 168. setkání mrňousků, v úterý 13. dubna pak 79. výtvarka. Děti si za pomoci maminek a tety Marcely foukacími fixy vyrobily své vlastní prostírání. Pomocí šablon si vymalovaly různé obrázky autíček, letadel a kytiček... více ve fotogalerii

Uplynulý 14. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 5. dubna byla Barborka zavřená, ale hned v úterý 6. dubna se konala velikonoční nadílka. Tu jsme začali hodováním, děti zarecitovaly velikonoční koledu, za kterou dostaly sladkou odměnu, poté namalovaly velké velikonoční vajíčko a na špejli si vymalovaly .... více ve fotogalerii

Brigáda na zahradě

První dubnovou sobotu (3.4.2010) v 10 hodin se konala historicky první brigáda na zahradě Krušnohorského centra, jelikož bylo potřeba shrabat listí a připravit zahradu k užívání. Brigádníků se sešlo víc, než bylo pracovního náčiní, přesto se nikdo nenudil - někteří hrabali, jiní dávali listí do pytlů nebo hlídali děti... více ve fotogalerii

Akce Týden opravdových plen

Naše MC se letos hodlá zapojit do kampaně Týden opravdových plen (TOP). Chystáme pro vás praktickou ukázku plenek spojenou s besedou...
více ve fotogalerii

Uplynulý 13. týden roku 2010 v Barborce

Velikonoční týden jsme začali 29. března 165. setkáním mrňousků, poté jsme v duchu velikonočních svátků tvořili na 78. výtvarce v úterý 30. 3., kdy děti za pomoci maminek a "tety" Marcely namalovaly krásné velké vajíčko, které si potom vystřihly a rozpíjely na něm vodovky.... více ve fotogalerii

Uplynulý 12. týden roku 2010 v Barborce

Pondělí 22. března opět patřilo mrňouskům, tentokráte již jejich 163. setkání, úterý 23. března se na "jarní" 77. výtvarce vyráběly "zahrádky", do kterých si děti s maminkami udělaly barevné kytičky a svůj výrobek si opět odnesly domů ukázat tatínkům... více ve fotogalerii

Zahájení kurzu Písařka - projekt Rodina a práce se dá spojit

V úterý 6. 4. 2010 byl zahájen kurz "Písařka" projektu Rodina a práce se dá spojit, jehož jsme spolu s Oblastní charitou Most partnery. Všechny zúčastněné ženy obdrží - pokud úspěšně složí závěrečné zkoušky - certifikát s celostátní platností...
více ve fotogalerii

Regionální setkání mateřských center

Ve čtvrtek 1. dubna 2010 proběhlo v MC Rákosníček v Děčíně regionální setkání mateřských center ústeckého kraje. Z Mostu se kromě našeho MC účastnilo také MC Pojďte si k nám hrát při CVČ. Zástupci ústeckých MC si vzájemně vyměňovali své zkušenosti ohledně financování a provozních záležitostí a po skončení setkání ještě následoval seminář o účetnictví. Každý přispěl svojí... více ve fotogalerii

Seminář Zákoník práce v praxi - projekt Rodina a práce se dá spojit

Ve dnech 29. a 30. 3. 2010 proběhl v učebně Krušnohorského centra seminář na téma Zákoník práce v praxi. Přednášel Bc. Roman Kysela a účastnily se ho nejen klientky výše zmíněného projektu, ale i např. klientky Oblastní charity Most. ...
více ve fotogalerii

Přednáška "Chystáme se do MŠ"

V rámci projektu "Miniškolka při KCR", který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR proběhla v úterý 30. března 2010 přednáška/seminář s paní Helenou Křečanovou, učitelkou v MŠ Braňany na téma vstupu dětí do MŠ, což je téma, které úzce souvisí s návratem matek/otců do zaměstnání ...
více ve fotogalerii

Předávání ocenění SPR - krajská úroveň

V sobotu 20. 3. 2010 se v Ústí nad Labem na zámečku Větruše předávaly certifikáty Společnost přátelská rodině na krajské úrovni, kam byly nominovány společnosti oceněné na místní úrovni, což v Mostě byla firma TYMOS TM MOST s. r. o. a Benedikt Bowling... více ve fotogalerii

Uplynulý 11. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 15. března na 161. setkání mrňousků se šatna i herna zaplnily opět mnoha kočárky a dětmi, které si přišly pohrát. V úterý - s blížícím se jarem - si na 76. výtvarce maminky se svými dětmi vyrobily jarní obrázek, na který nalepily motýlky ... více ve fotogalerii

Uplynulý 10. týden roku 2010 v Barborce

V pořadí 10. týden roku 2010 v Barborce jsme začali v pondělí 8. března 159. setkáním mrňousků, v úterý se konala 75. výtvarka, kde si děti si vyzkoušely prstové barvy - maminky jim namalovaly jejich ručičky a poté je obtiskly na čtvrtku... více ve fotogalerii

Uplynulý 9. týden roku 2010 v Barborce

Nový 9. týden jsme začali v pondělí 1. 3. 2010, a to 157. setkáním mrňousků. Děti si zde pohrály, modelovaly a maminky si popovídaly. V úterý 2. 3. se konala 74. výtvarka, na které si děti za pomoci maminek a tety Marcely vyrobily krásnou slunečnici. Měly možnost vystřihávat a lepit... více ve fotogalerii

Uplynulý 8. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 22. 2. se sešli po 155. mrňousci, kam nám přišla jedna z "našich" maminek ukázat nový přírůstek do jejich rodiny, v úterý byla jako obvykle 73. výtvarka, na které se děti učily rozeznávat ovoce, zeleninu, sladkosti apod., které vyhledávaly v letácích a poté... více ve fotogalerii

POZOR - Změny pravidelného programu

Ve středu 3. 3. - herna nebude, bude karneval (pouze pro přihlášené).
V pátek 26.2. cvičení nebude (bude karneval pro "mrňousky" - pouze pro přihlášené)

Uplynulý 7. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 15. 2. jsme začali 153. setkáním mrňousků, v úterý jsme na 72. výtvarce pro změnu vyráběli chobotničky. Ve středu 17. 2. se uskutečnilo 205. setkání větších dětí, kde se kromě hraní dětí a povídání maminek také modelovalo a recitovalo… více ve fotogalerii

Uplynulý 6. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 8. února proběhlo 151. setkání mrňousků, v úterý 9. února se konala 71. výtvarka, na které si děti vyrobily krásné velké srdíčko, které si odnesly domu pro své tatínky a babičky k Valentýnu. Ve středu se jako obvykle uskutečnilo 204. setkání větších dětí a ve čtvrtek 152. setkání ... více ve fotogalerii

Uplynulý 5. týden roku 2010 v Barborce

Nový týden jsme začali v pondělí 1. února 149. setkáním mrňousků. Děti si přišly pohrát a maminky popovídat a vypít svou oblíbenou kávu. V úterý 2. února se konala 70. výtvarka. Děti za pomoci "tety" Marcely si vyrobily pomocí barevných papírů krmítko pro ptáčky a do něho jim... více ve fotogalerii

Pozvánka - výstava svatebních fotografií a dětských obrázků

Srdečně vás zveme na výstavu svatebních fotografií maminek a příznivců MC Barborka a obrázků dětí z MŠ Braňany pí učitelky Heleny Křečanové. Možnost prohlídky - viz Program akcí.Národní týden manželství 2010 v Barborce

Mateřské centrum Barborka Most se letos (stejně jako loni) k připojilo ke 4. ročníku Národního týdne manželství (8. - 14. 2. 2010). Síť mateřských center je jedním z oficiálních partnerů této kampaně, stejně jako Asociace center pro rodinu (ACER) aj. organizace. Mateřské centrum... více ve fotogalerii

Přednáška "Sebepoznání a profesní orientace"

V rámci projektu projektu "Miniškolka při KCR", který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR proběhla ve čtvrtek 28. 1. 2010 přednáška Mgr. Libuše Vránkové z Porady pro manželství a mezilidské vztahy v Mostě na téma "Sebepoznání a profesní orientace"...
více ve fotogalerii

Pozor - změna v programu MC

V pátek 5. 2. 2010 cvičení pro děti NEBUDE z důvodu přípravy víkendové akce a výstavy svatebních fotografií. Omlouváme se.

Uplynulý 4. týden roku 2010 v Barborce

V pondělí 25. ledna se uskutečnilo 147. setkání mrňousků, v úterý 26. ledna se konala 69. výtvarka. Tentokrát děti s maminkami pod vedením tety Marcely vyráběly sluníčko s duhovými paprsky. Dětem se to velice líbilo, měly radost, že mohly malovat štětcem a temperou,... více ve fotogalerii

Předávání certifikátů - PC kurz - projekt Rodina a práce se dá spojit

V úterý 19. ledna 2010 byly předány certifikáty frekventantkám rekvalifikačního kurzu Obsluha PC. Ten probíhal od listopadu roku 2009, účastnilo se ho 10 žen a všechny při závěrečných zkouškách uspěly...
více ve fotogalerii

Zahájení kurzu Dispečer logistiky - projekt Rodina a práce se dá spojit

Tento kurz byl zahájen v pondělí 18. 1. 2010 a účastní se ho 9 žen, které byly vybrány na Úřadu práce. Během 4 měsíců se naučí obsluhovat počítač, obchodní korespondenci, základy skladového hospodářství - logistiky, podvojné účetnictví a daňovou evidenci... více ve fotogalerii

Uplynulý 3. týden roku 2010 v Barborce

I přes bohatou sněhovou nadílku k nám maminky v pondělí 18. ledna dotlačily kočárky se svými dětmi na 145. setkání mrňousků, aby si mohly pohrát. Další den se konala 68. výtvarka, kde jsme si s tetou Marcelou "zahráli" na školku a učili se nakreslit kolečko. Poté... více ve fotogalerii

Uplynulý 2. týden roku 2010 v Barborce

Týden jsme začali v pondělí 11. ledna 143. setkáním mrňousků. Přišly se k nám podívat dvě nové maminky a přinesly nám ukázat svá miminka. Druhý den v úterý 12. ledna se konala 67. výtvarka. Děti za pomoci maminek a tety Marcely si zde vymalovaly oblečení pro chlapečka nebo holčičku,... více ve fotogalerii

Závěrečné zkoušky PC kurzu - projekt Rodina a práce se dá spojit

Ve čtvrtek 14. ledna 2010 se konaly závěrečné zkoušky rekvalifikačního kurzu Obsluha PC. Slavnostní předání certifikátů úspěšným absolventům kurzu proběhne v úterý 19. ledna.

více ve fotogalerii

Předání ocenění Společnost přátelská rodině 2009

Dne 13. ledna 2010 předalo MC Barborka ocenění Společnost přátelská rodině (SPR) firmě TYMOS TM MOST s. r. o., resp. jeho jednateli - p. Tomáši Smržovi. Toto ocenění na místní úrovni bylo uděleno firmě TYMOS za její mnohé aktivity pro rodiny s dětmi a za podporu a pomoc... více ve fotogalerii

Uplynulý 1. týden roku 2010 v Barborce

V novém roce 2010 jsme začali v pondělí 4. ledna 141. setkáním mrňousků, na kterém byla jenom Dominika. Po vánocích se maminkám asi nechtělo, ale věříme, že příští setkání přijde maminek více. Druhý den - v úterý 5. ledna se konala... více ve fotogalerii

Uplynulý 52. týden roku 2009 v Barborce

Poslední "pracovní" týden v mateřském centru jsme měli otevřeno jen do úterka, středeční setkání už se nekonalo z důvodu vánoční dovolené. V pondělí 21. prosince ještě proběhlo 140. setkání mrňousků a v úterý 65. výtvarka, na které jsme malovali a tvořili ... více ve fotogalerii

Uplynulý 51. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 14. prosince 2009 jsme začali vánoční týden v Barborce 138. setkáním mrňousků, v úterý 15. prosince se konala 64. výtvarka, na které jsme vyráběli "jablíčkové" vánoční svícínky zdobené mašlemi a zápichem (hrozinky, kandované ovoce apod. na párátku).... více ve fotogalerii

Uplynulý 50. týden roku 2009 v Barborce

V Barborce se v pondělí 7. prosince sešly po 136. mrňousci v herničce a v úterý do ní přišly děti, které se svými maminkami chtěly něco vytvořit. Tentokrát pro ně teta Marcela na 63. výtvarce připravila výrobu vánočních papírů - pomocí molitanových i opravdických razítek... více ve fotogalerii

Vánoční provoz

O vánočních svátcích bude MC Barborka i Miniškolka již od středy 23. 12. 2009 uzavřena (středeční setkání větších dětí v tento den již nebude) a otevřeme až v novém roce, a to v pondělí 4. 1. 2010. Všem "našim" maminkám a jejich rodinám přejeme krásné a hlavně klidné vánoce a štěstí a spokojenost v nadcházejícím roce!

Na setkání s vámi v roce 2010 se těší kolektiv MC a Miniškolky.

Uplynulý 49. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden byl ve znamení menší návštěvnosti, než jsme zvyklí, ovšem jen do pátku, kdy se slavil Mikuláš. Ale popořadě… Pondělní mrňousci se tentokrát nesešli, ovšem v úterý 1. prosince se konala 62. výtvarka jako obvykle, děti s maminkami a tetou Marcelou... více ve fotogalerii

Vánoční nadílka - přihlášky

Přijímáme přihlášky na "vánoční nadílku", která se uskuteční v sobotu 19. 12. 2009 - jedna dopoledne od 10 hod. (pro větší děti) a jedna odpoledne od 15 hodin (pro mrňousky) - obojí v případě dostatečného zájmu (loni měla tato akce velký úspěch). Počet účastníků je omezen, proto se přihlašte co nejdříve (záleží na pořadí došlých přihlášek). Důležitá je po tuto akci informace, že každé zúčastněné dítě (resp. jeho maminka) musí sebou přinést malý ZABALENÝ dárek - hračku, knížku apod. (v hodnotě cca 40,- Kč) - kdo přijde s dvěma dětmi, musí přinést dárky dva. To znamená, že až se dají všechny dárky najednou pod stromeček, každé ze zúčastněných dětí jeden dárek obdrží a odnese si ho domů (s největší pravděpodobností jiný, než jaký právě jeho maminka kupovala, přesto vámi nakoupené dárky svým dětem raději neukazujte, ať mají překvapení, kdyby si vybraly ten, který jste kupovali vy.). Takže se vlastně všichni navzájem obdarují. Zároveň každý přinese trochu cukroví (ať domácí či kupované) a dá ho na společný stůl. Kdo bude chtít, zazpívá si s dětmi koledy, dá si svařáček či kávu apod. a posedí u stromečku. Kdo chce, může přinést i ozdobičku na stromeček a spolu se svým dítětem ji pověsit.

Vánoční posezení v Barborce - zdobení stromečku

Srdečně zveme všechny maminky MC Barborka ve dnech 16. a 17. 12. 2009 (středa a čtvrtek), kdy budou setkání větších dětí i mrňousků probíhat ve vánoční atmosféře, u svařáčku a cukroví, navíc 16. 12. (středeční herna) budou větší děti zdobit vánoční stromeček. Přineste proto na tato dvě setkání trochu cukroví (stačí jedna "porce")- když každý přinese, budou mít všichni co ochutnávat. Na obě setkání mohou děti přinést i vlastní ozdobičku a přizdobit stromeček (toto je dobrovolné, zato cukroví je více než žádoucí :-)).

Uplynulý 48. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 23. listopadu jsme začali týden setkáním mrňousků, které bylo už 132. Další den v úterý 24. listopadu se konala 61. výtvarka. Děti s maminkami a tetou Marcelou měly možnost vyrobit si obrázky ubrouskovou metodou, každý si vybral motiv, jaký chtěl, děti si zde vyrobily obrázek... více ve fotogalerii

Uplynulý 47. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 16. listopadu se maminky sešly se svými dětmi na 130. setkání mrňousků. Děti si klidně pohrály, maminky si mohly vypít kávu a popovídat. V úterý 17. listopadu byl státní svátek, proto se nekonala výtvarka. Ve středu 18. 11. se uskutečnilo 194. setkání maminek ... více ve fotogalerii

Uplynulý 46. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 9. listopadu se opět sešly maminky se svými mrňousky (128. mrňousci). Další den v úterý 10. listopadu se konala 60. výtvarka, kde si každé dítě vyrobilo svou vlastní pokladničku. Kasičku si děti za pomoci tety Marcely a maminek vyrobily z krabičky od čaje, obalené barevným... více ve fotogalerii

Zahájení počítačového kurzu - projekt Rodina a práce se dá spojit

V pondělí 9. listopadu byl v rámci projektu "Rodina a práce se dá spojit", zahájen první počítačový kurz tohoto projektu. Ženy, které se chtějí naučit pracovat s počítačem či si "oprášit" nebo rozšířit své dosavadní znalosti, bude po tři měsíce lektor Martin Babák vyučovat... více ve fotogalerii

Uplynulý 45. týden roku 2009 v Barborce

V "dušičkovém" týdnu se v pondělí 2. 11. 2009 sešli nejprve mrňousci na svém 126. setkání, v úterý pak byla 59. výtvarka, na které jsme vyráběli ozdobné rámečky s fotografiemi dětí a ve středu se uskutečnil "halloweenský" rej - (nejen) děti přišly na 192. setkání v maskách, rozsvítili ... více ve fotogalerii

Omluva - beseda - seminář na téma "Kojení a vše o miminkách"

Omlouváme se, ale výše zmiňovou besedu jsme museli kvůli nemoci na poslední chvíli zrušit (lektorka v den besedy onemocněla). Seminář se bude konat v náhradním termínu (ještě upřesníme).

Pozvánka na besedu - seminář na téma "Kojení a vše o miminkách"

Zveme vás na přednášku - besedu, která se uskuteční v úterý 10. listopadu od 16 hodin na téma "vše co vás zajímá o miminku - kojení, odstavování, vliv kouření a jiných návykových látek na plod a narozené miminko, epidurál a císařský řez - pro a proti, dětská kosmetika, masáže kojenců, aromaterapie apod. Na vaše otázky bude odpovídat dětská zdravotní sestra s dlouholetými zkušenostmi z novovoreneckého oddělenní.

Přednáška Jak se připravit na pracovní pohovor

V rámci projektu projektu "Miniškolka při KCR", který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR proběhla ve čtvrtek 29. 10. 2009 přednáška Mgr. Veroniky Frolíkové na téma "Jak se připravit na pracovní pohovor". Všichni zúčastnění se tak dozvěděli nejen jak se na pohov připravit, ale také čeho se vyvarovat či co mohou očekávat za nejčastější dotazy apod. více ve fotogalerii

Uplynulý 44. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 26. 10. 2009 opět sešly maminky se svými dětmi na 124. setkání mrňousků, na které tentokrát dorazila i Lucie, která nám přinesla ukázat svého druhorozeného 3-týdenního potomka - Ríšánka. V úterý 27. 10. 2009 se konala 59. výtvarka... více ve fotogalerii

"Barborčino" miminko

S radostí oznamujeme, že jedné z "našich" maminek - Lucii Bernhartové se narodilo druhé miminko - Ríšánek. K malé Markétce tak přibyl bráška. Přejeme celé rodině hodně zdraví, štěstí a rodičům trpělivosti a radosti z obou jejich ratolestí. Ríšánek se narodil 11. 10. 2009, měřil 53 cm a vážil 3,67 kg.Projekt "Rodina a práce se dá spojit"

Od 1. září 2009 jsme, společně Oblastní charitou Most, partnery projektu "Rodina a práce se dá spojit", jehož realizátorem je vzdělávací společnost Asista. více informacíPrezentace v Centralu - Říjen pro NNO

Ve středu 21. 10. 2009 proběhla v mosteckém Centralu mezi 15. a 18. hodinou prezentace neziskových organizací Mostecka, které jsme se zúčastnili i my. Měli jsme zde svůj stolek s propagačními letáčky Mateřského centra Barborka i Miniškolky, pro zájemce o naši činnost jsme měli připravenou k nahlédnutí kroniku Barborky i dárky z naší "dílny" a pro děti samozřejmě sladkosti. Více ve fotogalerii

Uplynulý 43. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden byl nabitý akcemi všeho druhu. V pondělí 19. října se uskutečnilo 122. setkání mrňousků, v úterý sice nebyla výtvarka, zato jsme zde měli oslavu 4. narozenin našeho mateřského centra. Při té příležitosti přišly jednak maminky, které třeba už delší dobu... více ve fotogalerii

Přednášky - pozvánka

Všechny zájemce o nové informace ohledně psychologie, výchovy dětí, zdraví, hledání zaměstnání apod. srdečně zveme na naše přednášky, které jsme pro vás naplánovali již nyní až do konce roku. Více najdete v "programu akcí".

Uplynulý 42. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 12. 10.2009 se uskutečnilo 120. setkání mrňousků. Odpoledne ve 14.00 hodin vyrazila Barborka s dětmi na dopravní hřiště, děti si tu zajezdily na svých kolech a koloběžkách a moc se jim to líbilo - hned se ptaly, kdy tam zase budou moci přijít. V úterý ... více ve fotogalerii

Bowling komunitních skupin Mostu

Pátek 9. 10. 2009 byl dnem "sportovního klání" jednotlivých skupin neziskovek, které se účastní komunitního plánování v Mostě včetně družstva samotného Magistrátu města Mostu. Jelikož jsme členem komunitní skupiny č. 4 (Rodina, děti a mládež) a máme sportovního ducha, oblékl i náš zástupce - Ilona Radicsová - zelené tričko... více ve fotogalerii

Uplynulý 41. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 5. 10. 2009 se v Barborce opět sešly maminky se svými mrňousky (118. mrňousci). V úterý se pak poprvé od začátku prázdnin sešli na 56. výtvarce ti, kdo měli zájem o tvoření vlastníma rukama a inspirováni "domácím úkolem" Lukáška z MŠ vyráběli... více ve fotogalerii

Uplynulý 40. týden roku 2009 v Barborce

Ve středu 30. září se uskutečnilo 188. setkání, a poté ve čtvrtek 1. října se sešlo v herně tolik dětí s maminkami na 117. setkání mrňousků, že herna "praskala ve švech".

více ve fotogalerii

Co nás čeká - MC Barborka

V pondělí 12. 10. jdeme/jedeme s dětmi na dopravní hřiště - zveme nejen "Barborčiny" děti. Sraz je ve 14 hodin před "Neprakta klubem" v ulici Zdeňka Fibicha (popis cesty-mapa ZDE), kde se nachází vchod na hřiště. Odrážedla a kola musíte mít vlastní, konec akce je v 15 hodin.

Dále zveme na přednášky "Děti a bakterie" - přednáší Václava Povová, "Sourozenecké vztahy" - přednáší Mgr. Libuše Vránková a "Laktace" - přednáška/poradna Zdeňky Hrbkové. Více informací o přednáškách naleznete v sekci "Program akcí".

Akce Říjen pro neziskovky

Ve čtvrtek 1. října 2009 byla zahájena v obřadní síni kampaň Magistrátu města Mostu na podporu zdejších neziskových organizací - Říjen pro neziskovky. Po úvodním slovu Tomáše Smrže ze Zálesáku a Ivany Lhotákové z CVČ vystoupili s projevem i další přítomní. Poté následovala prohlídka výstavy, která se skládala z prezentací jednotlivých organizací, účastnících se této kampaně a pohoštění. Více informací se dočtete ZDE: (web. stránky Mosteckých listů). Součástí Října pro neziskovky je také společná prezentace zapojených organizací v obchodním domě Central v Mostě. Ta proběhne ve středu 21. 10. od 15 do 18 hodin - budou zde umístěny info stánky s letáčky, prezentacemi apod. pro širokou veřejnost. Další akcí kampaně jsou i krátké šoty o neziskovkách na velké obrazovce před Magistrátem, kde můžete shlédnout i náš příspěvek.

Uplynulý 36. týden roku 2009 v Barborce

I v prvním týdnu školního roku r. 2010 se Barborka otevřela dětem, a to hned v pondělí 31.8. pro mrňousky (109. setkání mrňousků), poté ve středu větším dětem na 184. setkání KCR a naposledy ve čtvrtek 3. 9. opět pro mrňousky - 110. setkání mrňousků. více ve fotogalerii

Uplynulý 35. týden roku 2009 v Barborce

V prvním týdnu "úřadování" Ivony Pekárové - nové koordinátorky mateřského centra se sešli jak mrňousci, tak i větší děti - jedni v pondělí 24. 8. na 107. setkání mrňousků a ve čtvrtek na 108. setkání mrňousků, druzí ve středu 26. 8. na 183. setkání větších dětí. více ve fotogalerii

Uplynulý 34. týden roku 2009 v Barborce

I v tomto týdnu se uskutečnila pouze dvě setkání maminek, a to středeční 182. setkání KCR (19.8.2009) a poté čtvrteční 106. setkání mrňousků.

více ve fotogalerii

Pozvánka na Den otevřených dveří v KCR

V rámci kampaně Říjen pro neziskovky se konají dny otevřených dveří a další akce "neziskovek", které naleznete na letáčcích na Magistrátu i např. u nás v KCR. Krušnohorské centrum se do kampaně zapojuje Dnem otevřených dveří ve středu 14. října od 8 do 17 hod. V tomto čase je možné prohlédnout si naše prostory, seznámit se s činností KCR a jeho projekty (Mateřské centrum Barborka, Miniškolka aj.) apod., děti si mohou pohrát v herně. Srdečně zveme všechny zájemce.

Reportáž o projektu Miniškolka

Ve středu 23. září 2009 se ohlásila televize NOVA, jestli může přijet natočit reportáž do odpoledních krátkých zpráv o projektu Miniškolky. Na dotazy redaktora odpovídaly vychovatelka Miniškolky Mirka Kundertová, uživatelé služeb Miniškolky a manažerka projektu... více ve fotogalerii


Uplynulý 39. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden sice nemáme moc fotografií, děti s maminkami se však sešly - jednak na 115. setkání mrňousků, které se uskutečnilo 21. září, ve středu na 187. setkání větších dětí a ve čtvrtek 24. září opět přišli mrňousci na své 116. setkání.
více ve fotogalerii

Miniškolka - začínáme

V pondělí 21. září 2009 v 8,00 hodin jsme otevřeli naši hernu zájemcům o hlídání dětí. Prvním hlídaným dítětem byl Kryštůfek, jehož maminka pracuje na částečný úvazek a potřebuje zajistit hlídání. V další dny už nebyl sám, přibyli mu kamarádi a dokonce se o něj zajímala i televize... více ve fotogalerii


Uplynulý 38. týden roku 2009 v Barborce

14. září (pondělí) se sice mrňousci sešli (113. mrňousci), bohužel jsme je však nevyfotili. Ve středu už jsme se polepšili, takže ze 186. setkání KCR fotky máme, taktéž ze čtvrtečního 114. setkání mrňousků. Setkání dětí se konala v herně, která nyní vypadá zase trochu útulněji - jako "pokojíček", ... více ve fotogalerii

3. tátové

Další sobota, která patřila tatínkům, byla 12. 9. 2009. I tentokrát si děti užily s tatínky spoustu zábavy, jakou s maminkami až tak neznají. Prostě divočily a "sportovali", zatímco s maminkami si užívají většinou klidnější zábavu a učí se spoustě nových věcí. Všichni si tak vynahradili deficit... více ve fotogalerii

Uplynulý 37. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 7. září se uskutečnilo 111. setkání mrňousků, poté ve středu 185. setkání KCR a ve čtvrtek 10. 10. se opět sešli mrňousci na 112. setkání. Tento den se také vedoucí MC Ilona Radicsová zúčastnila regionálního setkání mateřských center ústeckého kraje v Kadani... více ve fotogalerii

Výběrové řízení - konec

V pátek 21. 8. 2009 se uskutečnilo výběrové řízení na pozici pečovatelky a vychovatelky pro projekt ESF "Miniškolka při KCR", kterého se zúčastnilo 13 zájemců z 15 pozvaných. Čtyřčlenná komise složená z členů sdružení Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči vybrala z těchto uchazečů, resp. uchazeček, 2 ženy, které od září budou v projektu zaměstnány a budou hlídat děti rodičů, kteří potřebují čas např. na účast na pracovním pohovoru, na vyhledání práce na internetu, další vzdělávání apod. Bližší informace o projektu a možnostech tohoto krátkodobého nepravidelného hlídání za účelem sladění rodinného a pracovního života zveřejníme během září, kdy začne tato služba fungovat.

Projekt "Miniškolka při KCR" je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Nová vedoucí v MC Barborka

Od září 2009 bude dozor v Barborce obstarávat nová maminka - Ivona Pekárová, kterou znají spíše "služebně starší" maminky Barborky ze středečních setkání. Tímto jí děkujeme, že převzala tento úkol na svá bedra. :-)
V případě potřeby vám i nadále bude k dispozici koordinátorka mateřského centra - Ilona Radicsová (dosavadní dozor), která bude "sídlit" v kanceláři za kuchyňkou.

Uplynulý 33. týden roku 2009 v Barborce

Tentokrát se sešly v Barborce maminky až ve středu 12. srpna, a to na 181. setkání větších dětí a poté ve čtvrtek, kdy přišli na své 105. setkání mrňousci.

více ve fotogalerii

Uplynulý 32. týden roku 2009 v Barborce

O prvním srpnovém horkém týdnu se v Barborce sešli v pondělí 3. 8. 2009 mrňousci, a to již na svém 104. setkání. Ve středu ještě přišly na 180. setkání maminky s většími dětmi a ve čtvrtek už asi byli všichni na koupališti, takže další setkání mrňousků už se v tomto týdnu nekonalo. více ve fotogalerii

Nabídka pracovních míst

Pro realizaci projektu "Miniškolka při KCR" hledáme vychovatelku a pečovatelku s odpovídajícím vzděláním (viz dále) - upozorňujeme, že pedagogicko-psychologické minimum apod. není dostačující.
Bližší info (dokument ve Wordu): ZDE

Herna - změny

Avizované uzavření MC Barborka v termínu od 31.8. do 4.9.2009 se ruší, program "herniček" poběží bez přerušení. Balony a výtvarka budou, pokud se sejde dostatek zájemců.

Uplynulý 31. týden roku 2009 v Barborce

Tentokrát se sešli po delší době i pondělní mrňousci na svém 102. setkání (27. 7. 2009), ve středu se uskutečnilo 179. setkání větších dětí a ve čtvrtek přišly (resp. byly přivezeny) opět nejmenší děti na 103. setkání mrňousků 30. 7. 2009. více ve fotogalerii

Uplynulý 30. týden roku 2009 v Barborce

Ve 30. týdnu se uskutečnilo v Barborce pouze 178. setkání maminek a větších dětí, a to ve středu 22. 7. 2009. Tentýž den se také v 16 hodin sešla valná hromada členů sdružení Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, jehož projektem... více ve fotogalerii

Uplynulý 29. týden roku 2009 v Barborce

V zářivě bílé nově vymalované herně se v tomto týdnu uskutečnilo středeční 177. setkání větších dětí a maminek a ve čtvrtek 16. 7. 2009 ještě 101. setkání mrňousků. Pondělní mrňousci se nesešli, protože jsme uklízeli po malování.
více ve fotogalerii

Herna - změny

V pondělí 13.7.2009 bude herna zavřená z důvodu úklidu po malování. Zavřeno bude i od 31.8. do 4.9.2009.

Uplynulý 28. týden roku 2009 v Barborce

Tentokrát se pondělní mrňousci opět nekonali, a to z důvodu svátku, který na 6. 7. 2009 připadl. Středeční herna už však probíhala herna jako obvykle, takže se po 176. setkaly maminky s většími dětmi a ve čtvrtek 9. 7. proběhlo i jubilejní 100. setkání mrňousků, které jsme zatím ... více ve fotogalerii

Uplynulý 27. týden roku 2009 v Barborce

První prázdninový týden znamenal pro MC Barborka odliv zájemců o setkávání (zřejmě všichni už odjíždějí na dovolenou), takže se pondělní mrňousci ani nesešli, uskutečnily se až 55. výtvarné hrátky v pondělí odpoledne, kde si děti malovaly trička na prázdniny, čímž jsme se s výtvarkou... více ve fotogalerii

Uplynulý 26. týden roku 2009 v Barborce

I tentokrát jsme začali nový týden pondělním 97. setkáním mrňousků a odpoledními 54. výtvarnými hrátkami (22.6.2009). Pokračovali jsme ve středu (již bez cvičení na balonech) 174. setkáním maminek a větších dětí a ve čtvrtek přišli na řadu opět mrňousci se svým 98. setkáním... více ve fotogalerii

Uplynulý 25. týden roku 2009 v Barborce

V týdnu od 15. 6. 2009 již probíhalo vše v zaběhlém řádu bez výjimečných událostí: v pondělí 15. 6. bylo 95. setkání mrňousků, odpoledne 53. výtvarka a ve středu 173. setkání KCR - větších dětí. Ve čtvrtek se ještě uskutečnilo 96. setkání mrňousků, kde jsme - spolu s jedním... více ve fotogalerii

Uplynulý 24. týden roku 2009 v Barborce

I tento týden se v Barborce programem protáhl až do soboty, tentokrát díky soutěžnímu "indiánskému" dni na podporu společných aktivit otců a jejich dětí, který jsme pojmenovali "Táta a já", a který proběhl 13. 6. 2009 od 10 hodin. Nejprve se všichni zúčastnění navzájem... více ve fotogalerii

Uplynulý 23. týden roku 2009 v Barborce

Program 23. týdne se v Barborce tentokrát protáhl až do soboty, protože jsme byli na výletě. Nejprve ale hezky od začátku - v pondělí 1. 6. jsme slavili v Barborce Den dětí, takže všichni malí příchozí na 91. setkání mrňousků i na 51. výtvarce, kteří rádi zmrzlinu, dostali zmrzlinový... více ve fotogalerii

Uplynulý 22. týden roku 2009 v Barborce

Poslední květnový týden byl v Barborce ve znamení příprav na výstavu fotek tatínků a také kulatin (či půlkulatin) - co se týká počtu setkání mrňousků, větších dětí i cvičení. Dokonce jsme zjistili, že se blíží sté setkání mrňousků, což budeme muset řádně oslavit! Ale popořadě... více ve fotogalerii

Pozvánka „Táta dneska frčí"

V rámci akce „Táta dneska frčí" - celorepublikové kampaně Sítě mateřských center a Ligy otevřených mužů, pořádá MC Barborka následující akce:

1. Výstava fotek „MŮJ ČAS S TÁTOU“ (po celý červen) - bližší info v MC. Zapojte se i vy (třeba jen něčím z výše uvedeného) - vše po skončení výstavy vrátíme nepoškozené.

2. „TÁTA a JÁ“ - den pro táty (dědy) s dětmi - sobota 13. 6. 2009
soutěže – jízda zručnosti – indiánské tvoření/malování dětí i táty – hledání pokladu – kouzelný strom – opékání buřtů – sladké odměny aj.). Vstup zdarma!!! Maminky jen zajišťují soutěže a fotí. Vítáme i ty, kteří do MC nechodí (stačí se přihlásit). Sponzor akce: SIAD Czech, spol. s r. o.

3. „S TÁTOU ZDARMA“!!! (celý červen 2009) (pokud s vámi přijde tatínek/děda, nemusíte platit příspěvek na občerstvení)

Zájemci o vystavování či akci "Táta a já" (soutěže) – hlaste se e-mailem, telefonicky či osobně.


Uplynulý 21. týden roku 2009 v Barborce

I v tomto týdnu se sešli hned v pondělí ráno (18.5.2009) mrňousci na svém 87. setkání, odpoledne pak děti s Ájou hrály "stínohru" a ve středu se konečně setkali pohybuchtivé děti s Mirkou, se kterou hopsaly na 64. cvičení na gymbalonech. Odpoledne se uskutečnilo... více ve fotogalerii

"Barborčino" miminko

S radostí oznamujeme, že další z Barborčiných maminek - Mirka Prokešová má druhé miminko. K Danečkovi přibyla malá Terezka, která se narodila ve středu 20. května 2009 v 9,20 hod., měřila 52 cm a vážila 3,65 kg (nyní už je určitě zase trochu větší o:)). Moc blahopřejeme!


Prosba o spolupráci - sponzorský dar

Prosíme o spolupráci – sháníme sponzory, kteří by poskytli k výše uvedené akci "Táta a já" (ev. dalším příležitostem): - buřty, sladkosti, bagety, zmrzlinu či nanuky aj. občerstvení pro soutěžící - reklamní předměty (na odměny) – trička, propisky, bločky apod. Můžeme vám nabídnout reklamu u nás v MC a info o vašem daru na našich webových stránkách, ve výroční zprávě aj. dokumentech o nás a hlavně velký dík za radost našich dětí.

Přijímáme přihlášky na výlet - Minifarma v Oseku

Přijímáme přihlášky na výlet na Minifarmu v Oseku - Dlouhá Louka, který se uskuteční v sobotu 6.6.2009 dopoledne. Odjezd autobusu z Mostu bude v 9,15 od LIDLu na Velebudické ul. (U Kahanu), další zastávky - Česká spořitelna, Prior. Předpokládaný návrat do Mostu ve 12,45 hodin. Výlet spojíme s opékáním buřtů, ev. dalším programem.

Cena výletu: 90,-/osobu (60,- jízdné + 30,- vstupné). Cena pro dospělé i děti je stejná. Zájemci se mohou přihlásit a zaplatit přímo v našem MC během "herny" (po, st, čt) - viz Program akcí, po předchozí domluvě i v jinou dobu.

2. tátové v Barborce

Další den pro tatínky s dětmi byla opět sobota, a to 16. května 2009. Hernu opět ovládl "otcovský" (divočejší) typ zábavy, který mají děti tak rády. Všichni to ve zdraví přežili, vyřádily se a domů k maminkám se vrátili spokojení a unavení....
více ve fotogalerii

Uplynulý 20. týden roku 2009 v Barborce

V pondělí 11. května 2009 se MC Barborka opět otevřelo dětem. Nejprve dopoledne pro 85. setkání mrňousků a následně odpoledne pro 48. výtvarné hrátky s Ájou. Ve středu se pak sešly větší děti na 168. setkání KCR a ve čtvrtek jako obvykle následovalo 86. setkání mrňousků... více ve fotogalerii

Přijďte pobejt! aneb Den otevřených dveří

Srdečně zveme všechny zájemce o prohlídku našich prostor na Den otevřených dveří, který se koná 15. 5. 2009 od 8 do 11 hodin a odpoledne od 15 do 17 hodin v Krušnohorském centru pro rodinu - MC Barborka (viz popis cesty - vlevo). Návštěvníky seznámíme s našimi aktivitami, prohlédnou si - v případě zájmu - foto kroniku, děti si budou moci pohrát v herně či na naší zahradě s atrakcemi. Připraveno bude drobné občerstvení, káva, čaj a drobná pozornost z dílny mateřského centra pro každého příchozího. Přijít mohou i stávající maminky MC. Všichni jsou vítáni!

Uplynulý 19. týden roku 2009 v Barborce

První květnový týden probíhal po delší době tak, jak jsme byli zvyklí - v pondělí dopoledne 4. 5. se uskutečnilo 83. setkání mrňousků, odpoledne jsme vyráběli záložky jako dárky pro maminky na 47. výtvarce. Ve středu dopoledne proběhlo 63. cvičení na balonech ... více ve fotogalerii

Uplynulý 18. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden se pálily čarodějnice, proto jsme i v Barborce po pondělní pravidelné 46. výtvarce na téma "dárky ke dni matek", uspořádali v úterý 28. dubna 2009 nepravidelnou akci - Čarodějnice. Na ohýnku jsme opékali buřtíky (někteří stylově v čarodějnickém či kouzelnickém)... více ve fotogalerii

POZOR - 30.4.2009 odpoledne zavřeno

Z org. důvodů "mrňousci" ve čtvrtek 30.4.2009 nebudou.

Uplynulý 17. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden se z důvodu nemoci uskutečnila pouze jedna akce, a to 165. setkání MC Barborka - větších dětí. Bylo ve znamení proměnlivého počasí - maminky s dětmi šly 2x na zahradu a 2x vrátily po nějaké době zpět do herny. Nakonec ale ani i ti poslední, co odcházeli z herny, nezmokli.... více ve fotogalerii

POZOR - 23.4.2009 odpoledne zavřeno

Z důvodu přetrvávající nemoci "mrňousci" ve čtvrtek 23.4.2009 nebudou.

POZOR - ZMĚNA - NEMOC

Z důvodu nemoci je v pondělí 20.4.2009 MC Barborka zavřeno. Od středy s největší pravděpodobností fungujeme jako obvykle. Sledujte web.

1. tátové v Barborce

Historicky první setkání tatínků v MC Barborka se uskutečnilo 18. dubna 2009 a předpokládáme, že maminky doma ze svých ratolestí a manželů měly radost, protože ony samy tak měly klid na svou práci či trochu volného času pro sebe... více ve fotogalerii

Uplynulý 16. týden roku 2009 v Barborce

Velikonoce se v Barborce promítly i do úterního programu, kdy děti odpoledne (14. 4. 2009) přišly koledovat (hodovat) a ještě se trochu "velikonočně" pobavit či zasoutěžit si na Velikonočním koledování. Každé z příchozích dětí (většinou s pomocí maminek) muselo říci... více ve fotogalerii

Uplynulý 15. týden roku 2009 v Barborce

Předvelikonoční týden byl v Barborce z důvodu školních prázdnin o něco kratší, takže čtvrteční mrňousci nebyli. Jinak ale vše probíhalo jako obvykle: v pondělí 6. 4. 2009 dopoledne bylo 81. setkání mrňousků a odpoledne pak 45. výtvarné hrátky, kde děti spolu s Ájou... více ve fotogalerii

Čtvrteční mrňousci nebudou

Z důvodu velikonočních prázdnin čvrteční "mrňousci" 9.4.2009 nebudou.

Pozvánka - návštěva Minifarmy v Dlouhé Louce - Oseku

Pokud se chcete s námi podívat na Minifarmu, kde si děti mohou pohladit a pochovat různá domácí zvířátka a jiné mazlíčky a na závěr si opéci buřtíky (vlastní), ozvěte se prosím. Zatím jde o předběžnou přihlášku z důvodu zjištění zájmu (zda zaplníme autobus). Pojedeme s největší pravděpodobností v první polovině června (v sobotu) v 10 hodin, zdržíme se cca 2 hodiny. Pokud nebude stačit zájem "Barborčiných" rodičů, můžeme doplnit autobus i dalšími zájemci.

Zájemci se mohou přihlásit do 30.4.2009 e-mailem nebo telefonicky (777 635 962, 777 642 593).

Pozvánka - Čarodějnice v Barborce

Zveme všechny "naše" maminky v úterý 28.4.2009 (za příznivého počasí) od 15 do 17 hodin na čarodějnické řádění na zahradu MC Barborka. Kostýmy jsou vítány, ale nejsou podmínkou. Vemte sebou buřty a chleba, horčice a spol. bude zajištěna. Můžete vzít i tatínky, ale nahlašte nám je, prosíme, předem.

Zájemci (pouze z řad současných maminek MC) se musí přihlásit předem e-mailem nebo telefonicky - pár míst je ještě volných.

Uplynulý 14. týden roku 2009 v Barborce

Ve 14. týdnu probíhal program MC Barborka jako obvykle - hned v pondělí 30. 3. 2009 se sešli na 79. setkání mrňousků ti nejmenší, po nich přišly odpoledne maminky s dětmi na 44. výtvarku - jarní "vyrábění" a ve středu se opět cvičilo na 59. balonech. Ve středu se také... více ve fotogalerii

Uplynulý 13. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden byl co do počtu akcí poněkud ochuzen, protože z důvodu nemoci odpadlo čtvrteční setkání mrňousků. Ovšem to pondělní 78. setkání se konalo v obvyklém čase, týž den odpoledne proběhly i výtvarné hrátky, kde se tvořilo podle představ dětí "tiché" a "hlasité" strašidlo... více ve fotogalerii

Pozvánka - Velikonoční nadílka - pro přihlášené děti MC Barborka

Zveme všechny "naše" maminky větších dětí (od 2 let) v úterý 14.4.2009 od 15 do 17 hodin na velikonoční nadílku – koledování v Barborce. Program: hledání kraslic, koledování – hodování s nadílkou, velikonoční minivýtvarka, přenášení vajec na lžíci apod.

Zájemci (pouze z řad současných maminek MC) se musí přihlásit předem e-mailem nebo telefonicky, z důvodu omezené kapacity (cca 11 dětí) rozhoduje čas přihlášení. Na akci si přihlášení zájemci musí přinést vlastní pomlázku, košíček a 2 obarvená vajíčka.

POZOR !!!

Herna ve čtvrtek 26.3.2009 pro nemoc ODPADÁ!!!

Uplynulý 12. týden roku 2009 v Barborce

Týden jsme - jako obvykle - zahájili 76. setkáním mrňousků (pondělí 16.3.2009) a 42. výtvarkou, která proběhla tentýž den odpoledne. Pokračovali jsme v tématu "oči" a děti je zkusili ze slaného těsta i vytvarovat. Ve středu dopoledne jsme se rozhýbali... více ve fotogalerii

Uplynulý 11. týden roku 2009 v Barborce

Kromě pravidelných akcí, jako je pondělní 74. setkání mrňousků (9.3.2009) a 41. výtvarné hrátky s Ájou také v pondělí, se uskutečnila tento týden v úterý 10.3. i lekce vázání šátků (v rámci "Masáží miminek" s paní Krosnařovou). Pak už jako obvykle následovalo... více ve fotogalerii

Uplynulý 10. týden roku 2009 v Barborce

Po pondělním 72. setkání mrňousků 2.3.2009 se uskutečnila 3.3.2009 (v úterý) 40.výtvarka, kde jsme mohli sledovat "magii světla", a to na pyramidách vytvořených z rozstříhaných cédéček. Ve středu se cvičilo na 55. cvičení na gymbalonech a odpoledne se sešly větší děti na 158. setkání... více ve fotogalerii

Dar - poděkování

V pondělí 9. 3. 2009 nám darovala maminka Kamily Sidorové (z mrňousků) mikrovlnnou troubu. Moc děkujeme.

POZOR - výtvarka - změna!

Od pondělí 9.3. budou výtvarná odpoledne probíhat vždy v pondělí, v čase od 15 do 16 hodin. Třikrát v měsíci "hrátky s Ájou" (s možností relaxace pro rodiče) a jedenkrát v měsíci "vyrábění" za pomoci rodičů. Více v "Programu akcí".

Uplynulý 9. týden roku 2009 v Barborce

Hned první den tohoto týdne - v pondělí 2. 3. 2009 se uskutečnilo 70. setkání mrňousků, po němž v úterý následovala 39. výtvarka. Tentokrát jsme vyráběli jojo, které si děti samy zdobily barvami na sklo a také jsme "pekli" dort (vystřihli jsme ho z molitanu, slepili a potřeli "krémem"... více ve fotogalerii

Světový týden respektu k porodu

V týdnu od 18. do 24. 5. 2009 proběhne Světový týden respektu k porodu. Kdo máte zájem, můžete se podívat na stránky, které se k této akci vztahují (jsou na nich uvedeny různé přednášky apod.):
Světový týden respektu k porodu
Hnutí za aktivní mateřství

Uplynulý 8. týden roku 2009 v Barborce

Osmý týden proběhl v poklidu bez zvláštních událostí s jednou výjimkou - na výstavu svatebních fotografií se přišly podívat paní Hingarová a paní Klírová z Oddělení pro realizaci projektů a podpory nestátních sociálních služeb mosteckého Magistrátu. Jinak vše probíhalo jako obvykle... více ve fotogalerii

Uplynulý 7. týden roku 2009 v Barborce

Národní týden manželství, který letos připadl na 7. týden, jsme začali v trochu slavnostním tónu - v pondělí 9. 2. 2009 v 9 hodin jsme zahájili výstavu svatebních oznámení, fotek, citátů a obrázků dětí z MŠ Lidická a prvňáčků z 15. ZŠ (tř. 1.C) na téma "svatba". Zahájení se ujal Mgr. Josef Hurt ... více ve fotogalerii

Sponzorský dar

Začátkem tohoto roku jsme obdrželi sponzorský dar od firmy Fintec Engineering, za který jsme nakoupili 3 nové stolky z masivního dřeva, krmící židličku Stillo a policejní odrážedlo se startérem a blikací policejní terčík - plácačku. Všechny zakoupené věci už v mateřském centru užíváme, dětem i maminkám se líbí a my za celé Krušnohorské centrum firmě Fintec moc děkujeme. foto nových věcí

Uplynulý 6. týden roku 2009 v Barborce

Jako obvykle, i tento týden se sešli nejprve v pondělí 2.2.2009 po 64. mrňousci, v úterý pak proběhla 37. výtvarka na téma "moučné krajiny". Ve středu dopoledne se cvičilo na 51. cvičení na balonech a odpoledne se sešly na 154. setkání maminky s většími dětmi. Ve čtvrtek 5.2. přišli... více ve fotogalerii

Výstava svatebních fotografií maminek a dětských kreseb

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu svatebních fotografií a oznámení maminek Mateřského centra Barborka, a kreseb dětí z 1.C (15. ZŠ) na téma "manželství", která se uskuteční v rámci celorepublikové akce Národní týden manželství http://www.tydenmanzelstvi.cz/ v našich prostorách.
Výstavu můžete shlédnout od pondělí 9.2.2009 od 10 hod. do pátku 13.2.2009 v rámci pravidelných akcí mateřského centra (viz "Program akcí"). Těšíme se na Vaši návštěvu.

Uplynulý 5. týden roku 2009 v Barborce

Pátý týden roku 2009 zahájili svým 62. setkáním mrňousci v pondělí 26. ledna. Následovala 36. výtvarka v úterý 27. 1., kde děti hrály "foukanou babu" - rozfoukávaly barvy a předávaly si "babu". Jedna z maminek zatím vyráběla sněhuláka do sklenice, kterého jsme dělali... více ve fotogalerii

Uplynulý 4. týden roku 2009 v Barborce

Tento týden se kromě pravidelných akcí uskutečnila i jedna mimořádná (i když v budoucnu již pravidelná) akce - a to 1. lekce masáží miminek s Janou Krosnařovou, která v přátelské atmosféře a za zvuků příjemné relaxační hudby vysvětlila přítomným maminkám základy... více ve fotogalerii

Uplynulý 3. týden roku 2009 v Barborce

Ve 3. týdnu roku 2009 jsme už obnovili provoz, na který jsou všichni zvyklí, takže v pondělí 12.1. se sešli na svém 58. setkání mrňousci, v úterý proběhla 34. výtvarka na téma "Symboly a znaky". Ve středu dopoledne se poprvé po vánočních svátcích uskutečnilo 48. cvičení na gymbalonech více ve fotogalerii

Uplynulý 2. týden roku 2009 v Barborce

V prvním povánočním týdnu jsme měli zavřeno, ovšem ve druhém už jsme se pomalu "rozjížděli". Hned v pondělí 5.1.2009 se sešli po 56. mrňousci, v úterý přišly do Barborky děti, které rády tvoří, na 33. výtvarku, kde pro ně teta Ája připravila zábavu na téma "frotáž", což je "přečmárávání"... více ve fotogalerii

Masáže miminek v MC Barborka

Od čtvrtka 22. ledna 2009 (9,30 - 11,30 hod.) budou v Barborce probíhat pravidelně kurzy masáží dětí a kojenců. Pokud máte o kurzy zájem, kontaktuje paní Janu Krosnařovou (tel. 604 129 293). Bližší informace naleznete na www stránkách http://www.vlcimaky.webnode.cz/

Uplynulý 51. týden roku 2008 v Barborce

V předvánočním týdnu jsme v Barborce zažili jednak pondělní 54. setkání mrňousků (15.12.2008), dále v úterý 16.12. další lekci minikurzu šití s Monikou, ve středu už jsme měli pro děti připravený stromeček, který na 149. setkání KCR děti spolu s maminkami ozdobily a ... více ve fotogalerii

Výtvarka odpadá

Výtvarka v úterý 16.12.2008 nebude, sejdeme se až v novém roce.

Uplynulý 50. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu jsme se rozhodli po pondělním 52. setkání mrňousků 8. 12. 2008 a úterní 32. výtvarce, kde děti zkoumaly možnosti obtiskování do modelíny, trochu si odpočinout od předvánočního shonu a spolu s Mgr. Vránkovou dopřát něco své duši... více ve fotogalerii

Uplynulý 49. týden roku 2008 v Barborce

Tento týden byl ve znamení mikulášských příprav a také mikulášskou nadílkou vyvrcholil. Té ale předcházelo nejprve dopolední 50. setkání mrňousků v pondělí 1.12.2008, v úterý výtvarka nebyla kvůli nemoci, ale přesto jsme se v tento den sešli, a to na besedě o vstupu dětí do školky... více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku "Duševní hygiena a zdravý životní styl"

V úterý 9.12. se od 17,30 hod. (v herně KCR) uskuteční „relaxační seminář“ psycholožky Mgr. Vránkové na téma Duševní hygiena a zdravý životní styl (způsoby relaxace apod.). Sebou si vezměte deku, děti tentokrát nechte doma, ať si vychutnáte klidnou atmosféru. V případě zájmu se hlaste se předem.

Uplynulý 48. týden roku 2008 v Barborce

Poslední listopadový týden v MC Barborka byl nabitý událostmi - začali jsme v pondělí dopoledne (24.11.) 48. setkáním mrňousků, odpoledne se pak uskutečnila přednáška Mgr. Slavíkové - uznávané odbornice na výživu - na téma "Výživa dětí". ... více ve fotogalerii

Uplynulý 47. týden roku 2008 v Barborce

V úterý 18. 11. 2008 jsme měli 30. výtvarku, na které děti dotvářely "Ducha Barborky", ve středu odpoledne se na 145. setkání KCR sešli ti, kteří si chtěli pohrát a popovídat. Mrňousci se setkali tento týden z důvodu svátku pouze jednou, a to ve čtvrtek 20. 11. na svém 47. setkání... více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku "První pomoc dětem"

Ve čtvrtek 27. 11. 2008 od 17 hodin se v učebně našeho centra uskuteční přednáška na téma První pomoc dětem. Přednášet bude paní Miloslava Marková, zdravotní sestra s atestací ARIP, pracující na dispečinku záchranné služby, která u nás přednášku na toto téma již jednou měla a sklidila velký úspěch.

Pozvánka na minikurz šití

Srdečně zveme všechny zájemce o zvládnutí základů šití, zkracování... na minikurz šití, který proběhne v herně KCR pod vedením jedné z našich maminek - Moniky Pánovové (švadleny). Po úvodní lekci si budete moci vybrat, co chcete pod odborným vedením ušít (M. Pánovová vám pomůže se střihem a vším ostatním). Výsledkem bude vámi vlastnoručně ušitý jeden kus oděvu (podle vaší volby - na vás, vaše dítě...).
Kurz je rozdělen do 6 bloků po cca 2 hodinách. Zájemci se musí hlásit předem na tel. 777 642 593 nebo 777 635 962.

Výtvarné odpoledne ! DALŠÍ ZMĚNY!

Připravili jsme pro maminky s dětmi, které už jsou schopné tvořit trochu samy - cca kolem 3 let věku - další vylepšení. Nově nabízíme program zvlášť pro maminky a zvlášť pro děti. Jestli se vy, jako maminky, nabízeného programu zúčastníte, záleží jen na vás - můžete tvořit nebo jen tak relaxovat u kávy nebo čaje. Takže zatímco Vaše ratolesti budou tvořit, budete mít hodinku jen pro sebe :o) Zejména v předvánoční době tato hodinka klidu jistě přijde vhod. Záleží jen na vás, jak s ní naložíte...
Pokud se rozhodnete pro tvorbu, máme připravené zajímavé techniky. V době adventu, který se blíží, by to byla zejména výroba vánočních dekorací, po té bychom si vyzkoušeli například ubrouskovou techniku, vytváření vitráže barvou na sklo, apod… Dále si můžete zkusit technologii výroby obrazu (tvorba rámu, připevnění plátna, šeps) a samozřejmě malbu.
Pro děti jsou stále připravené výtvarné hrátky, kde se děti nejen baví hrou, ale zároveň se i učí poznávat barvy, materiály, učí se slovně vyjadřovat (což ocení zejména maminky předškolních dětí) a rozvíjet svou fantazii.
Novým pojetím "výtvarky" jsme se především snažili vyjít vstříc vám - maminkám - a samozřejmě dětem. Těšíme se na vaši návštěvu.

Prosba

Prosíme maminky, které jsou ochotné nebo v posledním dotazníku vyjádřily ochotu podílet se na činnosti našeho MC, ať už oslovováním sponzorů (i třeba kvůli "maličkostem" dětem do dárkových balíčků (klíčenky, propisky, pastelky, trička apod. nebo i větším věcem - rychlovarná konvice, papíry aj.) nebo se chtějí podílet na plánování aktivit MC, fotodokumentaci a textech na web apod., aby se přihlásily vedoucí MC - buď e-mailem, telefonicky či osobně, abychom mohly využít vaší ochoty a začaly spolupracovat. Moc si vaší ochoty vážíme a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Uplynulý 46. týden roku 2008 v Barborce

Týden jsme začali v pondělí 10. 11. dopoledne, kde se dokonce podařilo jednomu dítku usnout únavou. Odpoledne pak následovala přednáška/seminář s Mgr. Libuší Vránkovou na téma Zvládání náročných životních situací. Abychom zabavili přítomné děti, pustili jsme jim k tomu Krtečka, což je krásně zabavilo a nám umožnilo zajímavé povídání. více ve fotogalerii

"Barborčino" miminko

S radostí oznamujeme, že další z Barborčiných maminek - Adina Entlichová má druhé miminko. Jmenuje se Eliška, narodila se 2. října 2008, vážila 3350 g a měřila 50cm.Uplynulý 45. týden roku 2008 v Barborce

V 45. týdnu r. 2008 se začali historicky poprvé v MC Barborka scházet "mrňousci" 2x týdně, a dokonce i poprvé v dopoledním čase. V pondělí 3. 11. jsme se tedy sešli na 43. setkání mrňousků, v úterý 4. 11. jsme tvořili na 28. výtvarných hrátkách "dobrého ducha Barborky"... více ve fotogalerii

Poděkování

Tímto děkujeme mamince Evě Fiřtové, která nám věnovala balík papíru a sháněla sponzory. Moc děkujeme.
Seminář pro rodiče
ZNAKOVÁ ŘEČ PRO BATOLATA

Představujeme Vám světově nejrozšířenější metodu znakové řeči pro batolata, vyvinutou předními odborníky v oboru, Dr. Lindou Acredolovou a Dr. Susan Goodwynovou, založené na jejich dlouholetém vědeckém výzkumu. Znaková řeč pro slyšící batolata... více ve fotogalerii

Uplynulý 44. týden roku 2008 v Barborce

Tento týden jsme zahájili v pondělí 27. 10. přednáškou Mgr. Vránkové na téma Vztek, vzdor a agresivita dětí, výtvarka kvůli svátku odpadla. Ve středu 29. 10. se sešly v hojném počtu na 142. setkání maminky s dětmi a ve čtvrtek na 42. setkání mrňousků i naše prťata. V pátek... více ve fotogalerii

Pozvánka na minikurz šití

Srdečně zveme všechny zájemce o zvládnutí základů šití, zkracování... na 1. lekci, která proběhne v úterý 4. 11. 2008 v herně KCR pod vedením jedné z našich maminek - Moniky Pánovové (švadleny). Na první lekci si nemusíte nic nosit, na těch dalších si budete moci vybrat, co chcete pod odborným vedením ušít (M. Pánovová vám pomůže se střihem a vším ostatním). Výsledkem bude vámi vlastnoručně ušitý jeden kus oděvu (podle vaší volby - na vás, vaše dítě...).
Kurz je rozdělen do 6 bloků po cca 2 hodinách. Zájemci se musí hlásit předem na tel. 777 642 593 nebo 777 635 962.

Pozvánka na přednášku "Výživa dětí"

V učebně KCR se v pondělí 24. 11. 2008 od 16 hodin uskuteční přednáška na téma "Výživa dětí" (především dětí do 3 let). Přednášet bude odbornice na výživu paní Mgr. Miroslava Slavíková.


UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme všechny návštěvníky MC Barborka, aby chodili do herny POUZE ZDRAVÍ (jak rodiče, tak děti), aby nešířili mezi ostatní rýmu, kašel apod.

Pozvánka na přednášku "Zvládání náročných životních situací"

V pondělí 10. 11. 2008 se od 16 hod. uskuteční v prostorách KCR přednáška psycholožky Mgr. Libuše Vránkové na téma "Zvládání náročných životních situací". Srdečně vás všechny zveme.


Předávání certifikátů - projekt Workcentrum

Poslední rekvalifikační kurz tohoto projektu byl v pátek 24.10.2008 ukončen předáváním certifikátů úspěšným účastníkům, resp. účastnicím kurzu Obsluha PC. Závěrečné zkoušky probíhaly den před předáváním (23.10.2008). Certifikáty předala za vzdělávací společnost Asista, s.r.o., která tento projekt Workcentrum realizuje, workasistentka - paní Hana Šašková v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči, o.s. - jednoho z partnerů tohoto projektu, kde se zároveň zajišťovalo hlídání dětí frekventantek kurzu.
více ve fotogalerii

Uplynulý 43. týden roku 2008 v Barborce

Ve 43. týdnu jsme na 27. výtvarce 21.10.2008 objevovali, co všechno jsou "hudební nástroje" - že snad všechno, co vezmeme do ruky, vydává nějaké zvuky (kamínky ťukají, listí a alobal šustí…). Z těchto aj. materiálů jsme vyráběli pohádkové postavičky dle naší fantazie... více ve fotogalerii

Pozvánka - přednáška

V pondělí 27. října 2008 se od 16 hod. uskuteční v prostorách KCR přednáška psycholožky Mgr. Libuše Vránkové na téma "Vztek, vzdor a agresivita dětí". Srdečně vás všechny zveme. Hlídání dětí není zajištěno.

Uplynulý 42. týden roku 2008 v Barborce

I v tomto týdnu proběhlo cvičení hned dvakrát a vlastně každý den se v MC Barborka něco dělo. Týden jsme začali 13.10. pondělním 37. cvičením na balonech, pokračovali jsme v úterý 14.10. "Krabičákem", který byl přinesen (skrytý v krabici)...
více ve fotogalerii

Uplynulý 41. týden roku 2008 v Barborce

Tento týden bychom mohli ohodnotit jako velmi rušný, protože se každý den v našem MC něco dělo. Začalo to "ukázkovou hodinou" 35. cvičení na balonech v pondělí 6. 10. 2008, pokračovalo 7. 10. již 25. výtvarnými hrátkami, kdy jsme s dětmi tentokrát pod vedením paní Stáni Bryndové...
více ve fotogalerii

Pozvánka - Den otevřených dveří

Při příležitosti kampaně "30 dnů pro neziskový sektor" zveme všechny zájemce k návštěvě našich prostor dne 20.10.2008 od 9 do 16 hodin, kdy budeme pořádat Den otevřených dveří. Více se dozvíte zde:(dokument Word)

Závěrečná konference projektu Workcentrum

Protože projekt Workcentrum, jehož jsme partnerem, se pomalu chýlí ke konci, uskutečnila se v našich prostorách ve čtvrtek 25.9.2008 závěrečná konference, kterou vedl zástupce společnosti Asista a zároveň manager projektu - Bc. Roman Kysela. Pozváni byli manažeři a zaměstnanci partnerů projektu (Oblastní charita Most, KCR) i samotného realizátora (Asisty), dále zaměstnanci Úřadu práce... více ve fotogalerii

Uplynulý 40. týden roku 2008 v Barborce

V úterý 30.9.2008 proběhla v MC Barborka 24. výtvarné hrátky, tentokrát na téma "Dorozumívadla". Děti si užily legrace a zároveň se domů odnesly své zdařilé výrobky. Ve středu 1.10. se sešly maminky s dětmi na 138. setkání MC Barborka a ve čtvrtek 2.10. proběhlo... více ve fotogalerii

Uplynulý 39. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu se sešly po 137. maminky s dětmi na středečním setkání 24.9.2008 a následující den (25.9.) se sešli i mrňousci na svém 37. setkání. Výtvarka tento týden nebyla. Dobrá zpráva pro všechny zájemce o cvičení na gymbalonech je, že začínáme 6.10. (pondělí) od 16 hodin ... více ve fotogalerii

Výtvarka odpadá

POZOR - výtvarné hrátky 23.9.2008 nebudou.


"Barborčina" miminka

Tomášek

Letošní prázdniny se v Barborce "urodilo" hned několik miminek. V pátek 18.7. 2008 se po ránu narodil Tomášek Fadrhons, který vážil 3,52 kg a měřil 52 cm. Jeho maminku Helenu si mnozí z vás určitě pamatují ze středečních setkání. Taktéž v pátek, ovšem o týden později - 25.7. v 9:20 hod. se narodila Andrejka Záhrobská (3,13 kg/ 50 cm) - prý jako by z oka vypadla své starší sestřičce Lucince, když byla malá. Její maminka, Jindra (která k nám do Barborky chodila již od začátků našeho MC a starala se mj. o fotodokumentaci), nám malou Áju už přinesla i ukázat. Sourozence má prý i malý Davídek maminky Jiřiny, která k nám také pravidelně docházela. Všem maminkám přejeme, aby byli ony i jejich rodina zdraví a spokojení.


Uplynulý 38. týden roku 2008 v Barborce

V zářijovém 37. týdnu se výtvarka nekonala, zato středečního 136. setkání MC Barborka 17. 9. 2008 se zúčastnil hojný počet maminek (probírala se především svatba jedné z nich), rušno bylo i ve čtvrtek 18. 9. na 36. setkání mrňousků. Na obou setkáních se našly ochotné maminky,... více ve fotogalerii

Poděkování

Tímto děkujeme maminkám Monice Pánovové a Ivetě Kadlecové, které vzaly na svá bedra starost o provoz MC Barborka během prázdnin. Také děkujeme všem, kteří jim při tom pomáhaly. Za jejich péči a ochotu jim posíláme alespoň symbolicky květinu.


Svatba

V sobotu 30. srpna 2008 se na Magistrátu města Mostu konala svatba jedné z "našich" maminek - Kamily Spěváčkové, nyní Vítrové. Tímto přejeme novomanželům hodně štěstí a spokojenosti a děkujeme za poskytnuté fotografie.
více ve fotogalerii

Uplynulý 37. týden roku 2008 v Barborce

Mezi nové události tohoto týdne patří především zahájení kreativního tvoření pod vedením Aleny "Áji" Horké (studentky pedagog. fakulty). 23. výtvarka, neboli od nynějška "výtvarné hrátky" proběhly v úterý 9.9.2008 a tvořili jsme bludiště z různých materiálů, domečky pro berušky atd. více ve fotogalerii

Výtvarka začíná

Slavnostně oznamujeme, že výtvarné hrátky, které jsme avizovali, z ačínají v úterý 9.9.2008 v 15,30 hodin (trvat budou cca 1 hodinu). Téma je "Bludiště". Pokud máte zájem, přijďte, rádi vás uvítáme. Kvůli omezené kapacitě a zabezpečení dostatku materiálu se prosíme hlaste tel. či mailem vedoucí MC (777 635 962 nebo ilonaradicsova@seznam.cz).

Uplynulý 36. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu - prvním školním - se na nás přijela podívat na 134. setkání KCR (ve středu 3.9.2008) rodina Záhrobských s jejich malým přírůstkem - Ájou. Hned se kolem shromáždily malé chůvičky, které na miminko dohlížely a staraly se o jeho blaho.
více ve fotogalerii

Oznámení

Výtvarná odpoledne budou v novém školním roce opět probíhat, tentokrát však v novém a pod novým "odborným" vedením (přislíbila nám ho studentka výtvarné školy a bývalá učitelka výtvarné výchovy). Každý týden budeme tvořit na nové téma, které včas zveřejníme na webových stránkách (event. volná tvorba pro ty, kteří budou chtít tvořit podle své fantazie). Termín zahájení "výtvarky" předpokládáme v polovině září - sledujte web.

Pokračovat bude i cvičení na gymbalonech s dětmi, lze ho praktikovat i tak, že cca půl hodiny budou cvičit děti, další cca půl hodinu jejich doprovod, zatímco si děti budou hrát (můžeme se zaměřit na posilování problematických partií apod). Povede ho opět kvalifikovaná cvičitelka Mirka Vytlačilová. Cvičit mohou i malé děti - musí ale umět samy stabilně sedět. Začneme v říjnu 2008. Pokud máte o cvičení zájem, ozvěte se předem na tel. 777 635 962 nebo na mail kcpr.mo@volny.cz (je důležité znát věk cílové skupiny kvůli sestavení programu a máme omezenou kapacitu).

Zahájení kurzu - projekt Workcentrum

Středa 27.8.2008 byla svědkem zahájení posledního rekvalifikačního kurzu projektu Workcentrum, který byl prodloužen o dva měsíce, tj. do 31.10.2008. Tento kurz "Obsluha PC" je zaměřen na získání základních znalostí práce s počítačem, internetem a programy Word, Excel. Lektorem je opět pan Martin Babák a po dvou měsících vyučování mohou účastnice kurzu, kterých je celkem 10 (jak nezaměstnané, tak maminky na mateřské dovolené), získat certifikát s celostátní platností. více ve fotogalerii

Uplynulý 35. týden roku 2008 v Barborce

Během posledního prázdninového týdne se maminky s dětmi a dokonce i tatínky setkaly nejprve na druhém opékání buřtíků v pondělí 25.8.2008. Jeden z tatínků zvládl i bez sekerky naštípat třísky na podpal a tím celou akci zachránil.
více ve fotogalerii

Pozvánka

Centrum volného času v Mostě pořádá v sobotu 6.9.2008 od 10 hodin na Resslu u koupaliště akci Permoníčkova cesta za sladkým tajemstvím. Na tento den bude pro děti připravena stezka pohádkovým světem, na které se budou plnit drobné úkoly. Za splněné úkoly budou děti získávat do ranečku sladké tajemství. Raneček (uzlíček, košíček..) vezměte s sebou. Možná je to příležitost i pro rodiny z MC Barborka, aby se vzájemně více poznaly...

Uplynulý 34. týden roku 2008 v Barborce

Během předposledního prázdninového týdne se v MC Barborka sešly maminky s dětmi tradičně dvakrát - jednou ve středu 20.8. na 132. setkání KCR a pak následující den - ve čtvrtek 21.8. na 32. setkání mrňousků. Na děti tentokrát čekalo malé překvapení... více ve fotogalerii

Uplynulý 33. týden roku 2008 v Barborce

33. týden nás mile překvapil účastí babiček - a to jak na 131. setkání KCR ve středu 13.8., tak i o den později na 31. setkání mrňousků. Pokud by to měl být nastupující trend, stálo by za úvahu, jestli nezkusit extra den pro prarodiče s vnoučaty - pokud by byl zájem… více ve fotogalerii

Pozvánka na kurz Obsluha počítače

Srdečně zveme všechny zájemce z řad nezaměstnaných, matek/otců na mateřské dovolené i důchodců k rekvalifikačnímu kurzu Obsluha PC, kde můžete získat (ev. si zopakovat) základní znalosti programů MS Word, MS Excel a interneu.

Kurz bude probíhat od 27. 8. do 24.10.2008, 3x týdně, a to v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu, které je zároveň jedním z partnerů projektu. Hlídání dětí bude možné po předchozí dohodě v herně mateřského centra Barborka v KCR. Úspěšní absolventi kurzu obdrží certifikát s celostátní platností.

Uplynulý 32. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu se sešly jak větší děti, tak i ty menší. Ti první ve středu 6. srpna 2008 na svém 130. setkání, ti nejmenší na 30. setkání mrňousků ve čtvrtek 7. 8.

více ve fotogalerii

Uplynulý 31. týden roku 2008 v Barborce

129. setkání maminek a dětí v MC Barborka se uskutečnilo ve středu 30. července 2008 - děti se tentokrát vyřádily venku na zahradě. Setkání mrňousků v KCR tento týden nebylo, protože se sešli na koupališti…
více ve fotogalerii

Uplynulý 30. týden roku 2008 v Barborce

Ve středu 23. července 2008 se v hojném počtu sešly na 128. setkání Barborky maminky s dětmi, společně si zopakovaly říkadla a písničky a ve čtvrtek 24. 7. se pak sešli na svém 29. setkání mrňousci.
více ve fotogalerii

Uplynulý 29. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu se opět setkaly jak větší děti, tak i ty menší. Ty první ve středu 16.7.2008 na 127. setkání MC Barborka a mrňousci ve čtvrtek 17.7.2008 na svém 28. setkání.

více ve fotogalerii

Uplynulý 28. týden roku 2008 v Barborce

V červencovém 28. týdnu se sešly tentokrát v hojném počtu středeční "větší" děti na svém 126. setkání MC Barborka, ve čtvrtek 10.7. pak dorazili do herničky ti nejmenší na 27. setkání mrňousků.
více ve fotogalerii

Předání certifikátů - projekt Workcentrum

Po závěrečných zkouškách rekvalifikačního kurzu Písař/-ka byla ve středu 9. srpna 2008 slavnostně předána osvědčení o úspěšném zakončení kurzu všem devíti absolventkám. Certifikáty předal manažer projektu Bc. Roman Kysela v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči, o.s. v Mostě, kde se celá výuka uskutečnila, a kde v předchozích dvou dnech probíhaly závěrečné zkoušky.
Kromě psaní všema deseti prsty se účastnice kurzu učily i základy obsluhy počítače. Lektorem pro výuku počítačů byl pan Babák, pro psaní všema deseti paní Bártlová. více ve fotogalerii

Výroční zpráva za rok 2007

Pokud máte zájem, můžete si prohlédnout naši výroční zprávu za loňský rok zde:(dokument Word)

Uplynulý 27. týden roku 2008 v Barborce

V 27. týdnu se tentokrát uskutečnilo pouze středeční 125. setkání maminek a dětí 2.7.2008. Tentokrát se na něm sešly "služebně" i věkem nejstarší Barborčiny děti - Kubík -půjde už do druhé třídy, a Verunka, kterou čeká první třída.
více ve fotogalerii

Uplynulý 26. týden roku 2008 v Barborce

Poslední 22. výtvarka před prázdninami proběhla v úterý 24.6.2008 - zdobili jsme na ní krabici na noviny ubrouskovou technikou a malovali venku křídami. Ve středu se pak sešly maminky s dětmi na 124. setkání MC Barborka - nejdřív se většina z nich ochladila nanukem... více ve fotogalerii

Provoz MC Barborka o prázdninách

Středeční setkání MC Barborka od 15 do 18 hodin bude probíhat i o prázdninách (dokud bude zájem), provoz čtvrtečních "mrňousků" ještě zvažujeme. Úterní výtvarka a páteční balony po dobu prázdnin nebudou.

Uplynulý 25. týden roku 2008 v Barborce

V předposledním týdnu před prázdninami proběhla v KCR v úterý 17. června 2008 již 21. výtvarka, na které jsme vystřihovali a skládali housenku, ve středu 18. 6. se sešly maminky s dětmi na 123. setkání MC Barborka a pak v pátek 20.6. proběhlo 34. cvičení na balonech - poslední... více ve fotogalerii

Uplynulý 24. týden roku 2008 v Barborce

Z organizačních důvodů se tento týden neuskutečnila výtvarka, zato 122. setkání maminek s dětmi ve středu 11. 6. 2008 už proběhlo normálně a čtvrteční 24. setkání mrňousků 12. června také. Po krátké přestávce se v pátek opět cvičilo na 33. cvičení na balonech, teta Mirka... více ve fotogalerii

Pozvánka na prezentaci

Srdečně zveme všechny, kterým záleží na dobrém stavu našeho životního prostředí k prezentaci výrobků šetrných k přírodě. Mgr. Renata Hronová vás s nimi seznámí v prostorách KCR ve čtvrtek 19.6.2008 od 17 do cca 18,30 hodin.

Uplynulý 23. týden roku 2008 v Barborce

V 23. týdnu jsme v úterý 3.6.2008 obohatili 20. výtvarku o povídání o bezpečnosti dětí - kromě malování barvami sklo a zdobení sklenic jsme s dětmi rozebírali (ne)bezpečné situace, které mohou nastat v běžném dni dětí. Obrázky si pak děti vybarvovaly... více ve fotogalerii

Uplynulý 22. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu jsme byli v rámci 19. výtvarky 27.5.2008 velice pilní - vyráběli jsme s pomocí tatínků, dětí i maminek skříňku na tříděný odpad, která je umístěná na chodbě KCR, malovali jsme na papír i tričko a vyráběli "kabelku" z papírové krabičky. Ve středu už jsme... více ve fotogalerii

Předání certifikátů - projekt Workcentrum

Další běh počítačového kurzu byl zakončen v pátek 30.5.2008, kdy bylo jedné frekventantce předáno osvědčení o absolvování kurzu, dalších osm obdrželo certifikát o úspěšném složení závěrečných zkoušek, které proběhly den před tím (29.5.). Certifikáty předala za vzdělávací společnost Asista, s.r.o., která tento projekt Workcentrum realizuje, workasistentka - paní Marcela Marková v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči, o.s. - jednoho z partnerů tohoto projektu. více ve fotogalerii

Uplynulý 21. týden roku 2008 v Barborce

V úterý 20.5.2008 jsme na 18. výtvarce malovali vodovkami, ubrouskovou technikou a krakelováním vyráběli obrázek do kuchyně a také jsme lepili a laminovali prostírání pro děti. Jedna maminka si zkoušela malování na hedvábí a další zase na tričko. Ve středu 21.5.2008... více ve fotogalerii

Předání certifikátů - projekt Workcentrum

V rámci pomalu končícího projektu Workcentrum (do 31.8. 2008), který je zaměřen na pomoc ženám při uplatnění na trhu práce, a který realizuje vzdělávací společnost Asista, proběhlo ve čtvrtek 15. května 2008 v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči, o.s., předání osvědčení účastnicím rekvalifikačního kurzu Dispečer logistiky, který byl den předtím zakončen závěrečnými zkouškami... více ve fotogalerii

Zahájení kurzu - projekt Workcentrum

Ve stejný den, kdy byly předány certifikáty končícímu kurzu (15.5.2008), byl zahájen další z plánovaných rekvalifikačních kurzů, jehož účastnice se budou učit používat program Word a cvičit techniku psaní všemi deseti prsty.
Projekt Workcentrum reaguje... více ve fotogalerii

Den otevřených dveří aneb Přijďte pobejt!

Mateřské centrum Barborka v rámci celorepublikové kampaně Sítě mateřských center Přijďte pobejt! uspořádalo ve čtvrtek 15. května 2008 od 8,30 do 16,30 den otevřených dveří. Hosté byli seznámeni s aktivitami našeho MC,prohlédli si hernu, hřiště a foto-kroniku, dětští návštěvníci... více ve fotogalerii

Uplynulý 20. týden roku 2008 v Barborce

Tento týden byl opět o něco rušnější - v úterý 13. května 2008 na 17. výtvarce jsme vyráběli dárky pro hosty na Den otevřených dveří, ve středu 14. května se sešly maminky s dětmi na 118. setkání Barborky. Ve čtvrtek 15.5. pak po celý den (od 8,30 do 16,30 hodin) probíhal Den... více ve fotogalerii

Uplynulý 19. týden roku 2008 v Barborce

Akce tohoto týdne zahájila 16. výtvarka 6.5.2008, kterou vystřídalo týž den opékání buřtíků (první akce tohoto druhu v MC Barborka) - viz samostatný článek. Ve středu se tradičně sešly na svém 117. setkání maminky s dětmi - poprvé v tomto roce venku na našem hřišti... více ve fotogalerii

Přijďte pobejt! - den otevřených dveří

Mateřské centrum Barborka v Mostě v rámci celorepublikové kampaně Sítě mateřských center Přijďte pobejt! pořádá ve čtvrtek 15. května 2008 od 8,30 do 16,30 den otevřených dveří:
- seznámíme Vás s našimi aktivitami
- budete si moci prohlédnout hernu, hřiště a zázemí MC
- k nahlédnutí bude foto-kronika z různých akcí MC
- ti nejmenší návštěvníci si budou moci pohrát v herně či na hřišti s dětmi MC Barborka
- bude připraveno drobné občerstvení
- každý návštěvník dostane na památku malou pozornost

Srdečně zveme všechny, kteří jste ještě u nás nebyli!

Opékání buřtíků

První akci tohoto druhu jsme uspořádali na podnět jedné nejmenované maminky (Adiny) :o). Měly to být vlastně "čarodějnice" v předvečer 30.dubna, jenže ten den zrovna pršelo. Tak jsme celou akci o týden odložili a doufali, že tentokrát nám bude počasí nakloněno... více ve fotogalerii

Uplynulý 18. týden roku 2008 v Barborce

Tento (18.) týden byl na akce díky svátku poněkud chudší, přesto MC Barborka nezahálelo a v úterý 29.4.2008 kromě toho, že se opět tvořilo na 15. výtvarce (malovalo se a vyráběly se loutky na špejli), se vypravily některé maminky se svými dětmi do penzionu Astra (viz samostatný článek)... více ve fotogalerii

Návštěva penzionu pro seniory Astra

Maminky a děti z MC Barborka spolu s dětmi z MC Sovička, které provozuje Oblastní charita Most navštívily 29. dubna 2008 penzion pro seniory Astra (u Kauflandu) v Mostě. Připravily si pro tamní obyvatele půlhodinové pásmo zábavných říkadel, písniček a tanečků, za které sklidily od obecenstva... více ve fotogalerii

Uplynulý 17. týden roku 2008 v Barborce

Další přednáška Mgr. Vránkové proběhla opět v úterý 17. týdne r. 2008 (píšeme o ní v samostatném článku). Ve stejný den (22.4.) jsme opět tvořili na 14. výtvarce (zkoušeli jsme krakelování a vyráběli obraz pro penzion Astra, děti si vyráběly obrázky ubrouskovou technikou)... více ve fotogalerii

Přednáška "Jak být lepší partnerkou"

V úterý 22. dubna 2008 v 15,30 hod. se opět sešli zájemci, resp. zájemkyně o přednášku Mgr. Libuše Vránkové z Poradny pro manželství, rodinu a mezilidské vztahy v Mostě, aby se dozvěděly, jak být lepší partnerkou. Užily si přitom spoustu legrace a samozřejmě se také dozvěděly mnoho užitečných informací od zkušené psycholožky. více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku "Jak být lepší partnerkou/partnerem"

V učebně KCR se v úterý 22.4.2008 od 15,30 uskuteční přednáška psycholožky z Poradny pro manželství, rodinu a mezilidské vztahy v Mostě Mgr. Libuše Vránkové na téma "Jak být lepší partnerkou/partnerem". Všechny srdečně zveme.

Uplynulý 16. týden roku 2008 v Barborce

V 16. týdnu se uskutečnila úterní 13. výtvarka již od 14 hodin, abychom stihli něco vytvořit ještě před přednáškou Mgr. Libuše Vránkové, o které píšeme v samostatném článku a která se uskutečnila týž den od 15,30 hod. Na výtvarce jsme natírali kamínky, aby byly připravené... více ve fotogalerii

Přednáška Sebepoznání a osobnostní rozvoj

V učebně KCR se v úterý 15.4.2008 sešly maminky, které chtěly "poznat samy sebe". Psycholožka z Poradny pro manželství, rodinu a mezilidské vztahy v Mostě Mgr. Libuše Vránková zúčastněným pomocí testu určila typ osobnosti, dozvěděly se něco nového o sobě, typech a vzorcích lidského chování, řeč se stočila i na výchovu dětí a nové poznatky v této oblasti. více ve fotogalerii

Uplynulý 15. týden roku 2008 v Barborce

V 15. týdnu hýřila Barborka aktivitou - v pondělí 7.4.2008 proběhla návštěva v Kojeneckém ústavu (viz samostatný článek), v úterý 8.4.2008 se uskutečnil bazárek dětského oblečení, ve středu 9.4. se pak sešly maminky s dětmi na 113. setkání MC Barborka... více ve fotogalerii

Bazárek dětského oblečení

V úterý 8. dubna 2008 od 15,00 do 16,30 hodin se uskuteční v herně KCR
BAZÁREK DĚTSKÉHO OBLEČENÍ aj. na děti do 3 let. Srdečně zveme.


Návštěva v Kojeneckém ústavu v Mostě

Maminky s dětmi (i bez dětí) z MC Barborka navštívily v pondělí 7. dubna Kojenecký ústav v Mostě. Staniční sestra Irena Jeřábková je provedla skoro celým ústavem, který je pro děti krásně zařízený a plný hezkých hraček... více ve fotogalerii

Uplynulý 14. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu bylo pro maminky v MC Barborka připraveno téměř každý den něco zajímavého - v pondělí přednáška Přídavné látky v potravinách pro děti, v úterý tentokrát netradiční 12. výtvarka - Ekoatelier B. Hamouzové, ve středu 112. setkání v Barborce a ve čtvrtek opět... více ve fotogalerii

12. výtvarka - Ekoatelier B. Hamouzové

V úterý 1.4.2008 jsme v herně místo tradiční výtvarky uspořádali Ekoateliér paní Mgr. Blaženy Hamouzové na téma Strom - papír - strom, což znamená, že produkt stromu jsme vrátili opět tam, odkud přišel, i když trochu přeneseně. Děti i maminky se nejprve hravou formou rozpohybovaly, pak se učily,... více ve fotogalerii

Návštěva v MC Klubíčko

Maminky s dětmi z MC Barborka navštívily v pondělí 31.3.2008 Mateřské centrum Klubíčko v Litvínově. Jako dárek přivezly papouška k zavěšení a "telefon" z dílny MC Barborka. Pro všechny byl připraven zajímavý hudební program... více ve fotogalerii

Přednáška Přídavné látky v potravinách pro děti

Pondělí 31.3.2008 v MC Barborka bylo opět "přednáškové". Sešli se tentokrát zájemci o povídání Mgr. Miroslavy Slavíkové z Teplic na výše uvedené téma (především "éčka" apod.). Všichni zúčastnění se dozvěděli spoustu zajímavých informací a teprve asi po 1,5 hodině přednášení, otázek a odpovědí se odebrali domů. více ve fotogalerii

Pozvánka na výtvarku - Ekoatelier B. Hamouzové

Srdečně Vás zveme na Ekoatelier výtvarnice Blaženy Hamouzové, na kterém budou dospělí s dětmi tvořit výrobky z eko-materiálů.
Ekoatelier se uskuteční v úterý 1. dubna 2008 od 16 hod. v herně KCR. V případě zájmu se hlaste se předem na tel. 777 635 962 (Ilona Radicsová)

Bazárek dětského oblečení

V úterý 8. dubna 2008 od 15,00 do 16,30 hodin se uskuteční v herně KCR
BAZÁREK DĚTSKÉHO OBLEČENÍ aj. na děti do 3 let. Srdečně zveme.


Pozvánka k návštěvě MC Klubíčko

Srdečně zveme maminky našeho mateřského centra Barborka k návštěvě MC Klubíčko v Litvínově, která se uskuteční v pondělí 31.3. v 10 hodin.Klubíčko sídlí ve Studentské ul. 750 v Litvínově(poblíž "Bílého sloupu"). Sraz bude buď v tramvaji č. 4 v 9,13 hod. nebo v Litvínově na nádraží ČSAD cca v 9,45, event. přímo v Klubíčku cca v 10 hod.
Odjezd tramvaje č. 4 od OD Prior v Mostě je v 9,13 (event. v 9,33 – kdyby to někdo nestihl). Odjezd z Litvínova je na každém podle jeho potřeb, ale předpoklad je, že bychom cca ve 12 hod. odcházeli (tramvaj odjíždí z nádraží v 11:46, 12:06, 12:26 nebo 12:46 hod.).
Prosím, přihlaste se na tel. 777 635 962, kdo máte zájem – potřebujeme vědět počet účastníků, abychom ho nahlásili Klubíčku. Také potřebujeme vědět, kdo bude mít kočárek, abychom se vůbec do tramvaje vešli (když tak se rozdělíme na 2 skupiny).

"Barborčino" miminko

S radostí oznamujeme, že jedna z Barborčiných maminek - Ivona Pekárková nám přinesla ukázat svoji druhou ratolest - holčičku Dominičku, která se narodila 11. března 2008, váží 3,10 kg, měří 48 cm a všem se moc líbí.


Uplynulý 13. týden roku 2008 v Barborce

Tento týden výtvarka odpadla z důvodu přednášky, zato ve středu 26.3.2008 se sešlo na 111. setkání Barborky 16 maminek (opět i jeden tatínek). Někteří přišli už na 14. hodinu, kdy začínalo divadelní představení, o kterém už jsme psali, a pak přešli do herny, kde se děti vyřádily,... více ve fotogalerii

Divadelní představení pro děti

Ve středu 26.3.2008 ve 14 hodin se v učebně KCR sešly děti s rodiči, kteří měli zájem o divadelní představení s písničkami a kytarou Lenky Rejfové. Shlédli pohádku Telátko a obláčový beránek, zazpívali si a nakonec si děti mohly povodit a pohladit loutky a nahlédnout do "zákulisí" divadélka. více ve fotogalerii

Přednáška Jste dobrý rodič?

V učebně KCR se sešly v úterý 25.3.2008 maminky, které se chtěly dozvědět od Mgr. Libuše Vránkové, jak na výchovu svých dětí. Z původně plánované hodiny byly nakonec hodiny dvě a stále bylo co řešit. Proto budeme s přednáškami Mgr. Vránkové pokračovat i v budoucnosti. více ve fotogalerii

Ekovýchova - odpady

V rámci ekologické výchovy proběhla v úterý 25.3.2008 "přednáška" pro předškolní děti, kterou si pro ně připravil pan Tarant z Centra ekologické výchovy VIANA v Litvínově, a která se jmenovala "Výprava do odpadkového koše". Děti (tentokrát i z MŠ v Lidické ulici) se tak učily rozeznávat druhy tříděného odpadu, vyzkoušely si třídění v praxi a dozvěděly se, k čemu je to vše dobré. Nakonec si všechny děti ještě společně pohrály. více ve fotogalerii

Uplynulý 12. týden roku 2008 v Barborce

Při 11. výtvarce v úterý 18.3. jsme převážně malovali barvami na sklo, provedli jsme také finální úpravu květináče zdobeného ubrouskovou technikou. Ve středu 19.3. se sešly maminky s dětmi na 110. setkání v Barborce, kde si děti hrály a opakovaly... více ve fotogalerii

POZOR - ZMĚNA!!! Pozvánka k návštěvě MC Klubíčko

POZOR!!! Návštěvu MC Klubíčko v Litvínově (viz níže) jsme museli posunout - přesný termín ještě upřesníme.

Cvičení na gymbalonech ODPADÁ

V pátek 21. března cvičení na gymbalonech NEBUDE.


Pozvánka na přednášku

Přednáška o Přídatných látkách v potravinách pro děti ("éčka"...) má nový termín: pondělí 31. března 2008 od 16 hodin. Přednášet bude paní Miroslava Slavíková. Délka přednášky cca 1 hod.Uplynulý 11. týden roku 2008 v Barborce

Kromě návštěvy v mosteckém Hospicu v úterý 11.3. se v tomto týdnu uskutečnilo ve středu 12. března 109. setkání maminek a dětí v Barborce, kde děti dostaly nové hračky pořízené díky podpoře Nadace Via z prostředků projektu "Procter&Gamble pro mateřská centra", a to... více ve fotogalerii

Pozvánka k návštěvě MC Klubíčko

Srdečně zveme maminky našeho mateřského centra Barborka k návštěvě MC Klubíčko v Litvínově. Ta se uskuteční ve čtvrtek 20.3. v 10 hodin. Klubíčko sídlí ve Studentské ul. 750 v Litvínově(poblíž "Bílého sloupu"). Sraz bude buď v tramvaji č. 4 v 9,13 hod. nebo v Litvínově na nádraží ČSAD cca v 9,45, event. přímo v Klubíčku cca v 10 hod.
Odjezd tramvaje č. 4 od OD Prior v Mostě je v 9,13 (event. v 9,33 – kdyby to někdo nestihl). Odjezd z Litvínova je na každém podle jeho potřeb, ale předpoklad je, že bychom cca ve 12 hod. odcházeli (tramvaj odjíždí z nádraží v 11:46, 12:06, 12:26 nebo 12:46 hod.).
Prosím, přihlaste se na tel. 777 635 962, kdo máte zájem – potřebujeme vědět počet účastníků, abychom ho nahlásili Klubíčku. Také potřebujeme vědět, kdo bude mít kočárek, abychom se vůbec do tramvaje vešli (když tak se rozdělíme na 2 skupiny).

Návštěva v Hospicu

Maminky a děti z Barborky navštívily v úterý 11. března 2008 nemocné v mosteckém Hospicu, aby je trochu potěšily říkankami a písničkami. Přinesly jim také drobné dárky - velikonoční ozdoby, které vyráběly samy děti, maminky i jeden tatínek. Dárečky i písničky udělaly nemocným velkou radost a maminky s dětmi zase měly dobrý pocit z toho, že někoho potěšily. více ve fotogalerii

Pozvánka - návštěva Hospice

Zveme vás v úterý 11. 3. od 15 hod. do mosteckého Hospicu, kde navštívíme zdejší nemocné, abychom je trochu rozptýlili hudebním vystoupením našich dětí a obdarovali drobnými dárky. Všichni, kdo mají zájem, mohou přijít - sejdeme se buď ve 14,45 hod. u zastávky autobusu č. 30 u nemocnice, nebo přímo v Hospicu. Případné další informace poskytne I. Radicsová na tel. 777 635 962. Uvítáme jakoukoliv pomoc při výrobě drobných dárků s velikonoční tematikou pro nemocné v hospicu.

Výtvarka ODPADÁ

Výtvarné odpoledne v úterý 11. 3. se nekoná z důvodu návštěvy Hospicu.

Uplynulý 10. týden roku 2008 v Barborce

V 10. týdnu jsme 4. března 2008 při 10. výtvarce vyráběli papoušky a telefon jako dárky pro MC Klubíčko, kam se s maminkami chystáme na návštěvu. Ve středu 5. 3. se po 108. setkaly maminky s dětmi v Barborce. Tentokrát na děti čekalo malé překvapení... více ve fotogalerii

Přednáška Domácí násilí

Ve čtvrtek 6.3.2008 se v učebně KCR sešli zájemci, resp. zájemkyně o přednášku Policie ČR o domácím násilí, jeho projevech a možné obraně proti němu. Přednášku vedl komisař obvodního oddělení v Mostě - komisař ing. Martin Řekl, zástupce vedoucího oddělení a tisková mluvčí Policie ČR v Mostě - Ludmila Pytláková. více ve fotogalerii

Ekovýchova Stateček

V rámci ekologické výchovy bylo ve středu pro děti připraveno povídání pana Taranta z centra ekologické výchova VIANA v Litvínově, a to na téma Stateček. Děti se tak zábavnou formou dozvěděly o základních potřebách zvířátek, zopakovaly si, jak která dělají atd. více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku

Ve čtvrtek 13. března 2008 se uskuteční od 16 hod. v prostorách KCR přednáška na téma Přídatné látky v potravinách pro děti ("éčka"...). Přednášet bude paní Miroslava Slavíková.Uplynulý 9. týden roku 2008 v Barborce

V uplynulém týdnu přišlo na středeční 107. setkání hned několik nových maminek, ve čtvrtek na 12. setkání mrňousků byly také nové tváře a zároveň jsme měli návštěvu z MC v Ústí nad Labem, které se v našich prostorách moc líbilo. V pátek se již tradičně...
více ve fotogalerii

Přednáška "MATEŘSKÁ CENTRA" V USA

Ve čtvrtek 28. února se zájemci o toto téma sešli v učebně KCR, aby si od Mgr. Libuše Vránkové vyslechli, jak funguje společenství maminek a rodin v Americe. Bylo to velmi zajímavé povídání, dozvěděli jsme se, jak tam jsou noví lidé ochotně přijímáni mezi "starousedlíky" a všichni se nějak automaticky... více ve fotogalerii

Výtvarka ODPADÁ

Výtvarné odpoledne v úterý 26.2. se nekoná.

Uplynulý 8. týden roku 2008 v Barborce

9. výtvarka obsahovala tentokrát i ekologickou výchovu - seli jsme semínka a těšíme se, až nám vzklíčí. Také jsme si zdobili trička foukacími fixy podle šablon, ale i vlastní rukou, takže máme krásná trička podle svého vkusu. Na 106. setkání maminek a dětí v Barborce se tentokrát sešlo... více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku

V rámci projektu „Procter&Gamble pro mateřská centra“ vás zveme na přednášku Policie ČR na téma: Domácí násilí (možná se to děje blízko Vás a někdo potřebuje Vaši pomoc…). Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 6. března 2008 od 14,30 hod. v prostorách KCR. Délka trvání cca 40 minut. V případě potřeby je zajištěno hlídání dětí v herně – nutno hlásit předem na tel. 777 635 962 nebo e-mail: ilonaradicsova@seznam.cz

Uplynulý 7. týden roku 2008 v Barborce

Při úterní 8. výtvarce 12. února jsme vyráběli pouzdro na mobily pro děti, náušnice a přívěsky z pěnové hmoty, ubrouskovou technikou zdobili svíčku na oslavu sv. Valentýna a barvami na sklo chystali jarní výzdobu centra. Ve středu 13.2. se pak sešly maminky s dětmi... více ve fotogalerii

Seminář pro rodiče
ZNAKOVÁ ŘEČ PRO BATOLATA

Ve čtvrtek 14. února 2008 se v našem centru uskutečnil seminář Baby Signs - Znaková řeč pro batolata, který vedla Mgr. Bc. Ivana Kopřivová.

více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku

Ve čtvrtek 28. února 2008 se uskuteční od 15,30 hod. v prostorách KCR přednáška na téma 'Mateřská centra' v USA, aneb o maminkách s dětmi a jejich aktivitách v Americe. Povídat nám o tom bude paní Mgr. Libuše Vránková.


Zveme vás na karneval

V pátek 22. 2. od 16 hod. se uskuteční KARNEVAL pro děti se soutěžemi. Připravte tedy masky a dobrou náladu a přijďte...
Poděkování

Moc tímto děkujeme panu Luboši Růžičkovi, který našim dětem věnoval spoustu razítek a papíru na malování a tvoření, paní Janě Benešové za hrnečky a finanční dar a paní Marcele Markové za hlídání dětí během přednášky.


Uplynulý 6. týden roku 2008 v Barborce

Tentokrát se uskutečnilo jen středeční 104. setkání maminek s dětmi 6. února 2008. Na něm si děti pohrály, říkadla byla dokonce dvakrát a zjistili jsme, že děti mají čím dál větší zájem o puzzle, domino a podobné hry. Bohužel nebyl k dispozici fotoaparát, takže tentokrát nemáme... více ve fotogalerii

Bazárek

Protože maminky projevily zájem o bazárek oblečení, hraček..., prosíme všechny, kteří chtějí oblečení a pod. po svých dětech prodat, aby se nahlásili na tel. 777 635 962 nebo e-mail: ilonaradicsova@seznam.cz (datum a čas upřesníme).


Mrňousci NEBUDOU

Setkání mrňousků ve čtvrtek 7. 2. pro nemoc odpadá.


Přednáška Psychologie dětí - jak na vzdor a vztek

Maminky (včetně jednoho tatínka), které občas neví, jak na své malé ratolesti, si přišly v úterý 5. února 2008 vyslechnout rady psycholožky Mgr. Veroniky Frolíkové a shlédnout její prezentaci. Odešly vyzbrojené informacemi, a to i v tištěné podobě, které si pro zúčastněné paní magistra připravila... více ve fotogalerii

Výtvarka ODPADÁ

Vzhledem k plánované přednášce o psychologii se výtvarné odpoledne v úterý 5.2. nekoná.

Uplynulý 5. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu se opět podařilo Barborku trochu "vylepšit" - dorazily lavice, které by měly zlepšit kvalitu sezení dospělých. Nutno podotknout, že tyto lavice, koberec-silnice, poličky na kávu a nějaké hračky byly pořízeny z daru p. Petrika. V úterý 29.1. si děti vyráběly na 7. výtvarce... více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku

V úterý 5. února 2008 se uskuteční od 16,00 hod. do cca 17,00 hod. v prostorách KCR přednáška na téma PSYCHOLOGIE DĚTÍ, kterou povede psycholožka Mgr. Veronika Frolíková. V nejnutnějším případě bude zajištěno hlídání dětí v herně (je potřeba nahlásit předem na 777 635 962).Uplynulý 4. týden roku 2008 v Barborce

Na 6. výtvarném odpoledni v úterý 22. ledna se děti opět chopily barviček na sklo a některé i nůžek, malovalo se, vystřihovalo, lepilo… Ve středu 23. ledna se pak sešly maminky s dětmi na 102. setkání Barborky, ve čtvrtek 24. ledna přišly do "herničky" na 8. setkání "mrňousků" malé děti... více ve fotogalerii

Přednáška o homeopatii

Zájemci o přednášku na téma "homeopatie" se sešli v KCR v pondělí 21. 1. 2008. Přednášela zde paní Jana Benešová, která jako poděkování za její ochotu a zajímavé povídání dostala jednu živou kytičku a jednu papírovou - Barborčinu výroční - na památku za hlídání dětí v Barborce v začátcích našeho mateřského centra... více ve fotogalerii

Seminář pro rodiče
ZNAKOVÁ ŘEČ PRO BATOLATA

Zveme všechny rodiče,ale i všechny ostatní, které téma zajímá, na seminář ZNAKOVÁ ŘEČ PRO BATOLATA, který se uskuteční 14. února 2008 od 16 - 18 hodin v prostorách Krušnohorského centra pro pro rodinu a soc. péči, o.s.
více informací (dokument ve Wordu)

Uplynulý 3. týden roku 2008 v Barborce

Třetí týden v Barborce proběhl už jako obvykle - v úterý 15. ledna děti na 5. výtvarce modelovaly a vyráběly si prostírání, ve středu 16. ledna pak proběhlo 101. setkání maminek s dětmi, kde se skoro všechny děti vrhly na modelínu a spolu s maminkami modelovaly. Čtvrtek... více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku

V pondělí 21.1.2008 se uskuteční od 15,30 hod. do cca 16 hod. v učebně KCR přednáška paní Jany Benešové na téma HOMEOPATIE. V případě potřeby bude zajištěno hlídání dětí v herně.
Uplynulý 2. týden roku 2008 v Barborce

V tomto týdnu oslavilo mateřské centrum Barborka, které provozuje Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o.s. (dále jen KCR), již 100. setkání maminek s dětmi. Zúčastnil se ho - kromě maminek a dětí - i výkonný ředitel KCR Marek Radics, dále hosté z Mosteckého magistrátu... více ve fotogalerii

Výtvarka a cvičení na gymbalonech ODPADÁ

V úterý 8.1. odpadá výtvarné odpoledne a v pátek 11.1. cvičení na gymbalonech také nebude.

Dopis z Centra "Rodina v tísni" v Oseku z 28.12.2007

Vážení,chtěli bychom vám poděkovat za pořádání sbírky ve vašem středisku pro Centrum "Rodina v tísni", jsme velice vděčni, že nám pomáháte. Sbírka, která se konala ve vašem centru, byla využita na vánoční dárky pro maminky s dětmi v Centru "Rodina v tísni"...
více ve fotogalerii

Narozeninová oslava v Barborce

V pátek 4. ledna se v MC Barborka uskutečnila oslava narozenin Markétky. Všichni malí gratulanti i oslavenkyně - Sněhurka měli krásné masky a oslavu si pěkně užili.

více ve fotogalerii

Uplynulý 1. týden roku 2008 v Barborce

V 1. týdnu nového roku se KCR otevřelo až ve středu 2. ledna, kdy proběhlo 99. setkání maminek s dětmi. Po pravidelném bloku říkadel si děti pochutnaly na čokoládových Mikuláších, které MC Barborka dostalo při návštěvě Sovičky...
více ve fotogalerii

Uplynulý 51. týden v Barborce

V předvánočním (51.) týdnu se v KCR na úterní výtvarce 18.12.2007 omalovávaly magnety vlastnoručně odlité ze sádry, ve slavnostním duchu pak proběhlo 19.12. středeční 98. setkání maminek s dětmi - vánoční výzdoba, barevné žárovičky, cinkající svícen, koledy. Maminky ... více ve fotogalerii

Návštěva komunitního klubu Sovička

V rámci projektu "Rozvoj MC Barborka", který byl podpořen nadačním příspěvkem Nadace VIA z prostředků programu "Procter&Gamble pro mateřská centra", maminky a děti z MC Barborka navštívily komunitní klub Sovička... více ve fotogalerii

Uplynulý 50. týden v Barborce

Tentokrát proběhla (z organizačních důvodů) v KCR v 50. týdnu jen jedna akce, a to již 97. setkání maminek a dětí v MC Barborka. Sešlo se nás méně než jindy a tak jsme si užívaly klidu, klábosily, plánovaly návštěvu jiných mateřských center, školky a Hospicu... více ve fotogalerii

Návštěva Sovičky

V pátek 21.12.2007 v 9,30 se uskuteční výlet MC Barborka do Sovičky - mateřského centra Charity, kde si děti budou moci pohrát v novém prostředí, s novými hračkami. Sovička sídlí v Charitě v ul. Jilemnického 2457 – naproti je vegetariánská jídelna, ze Skupovky od Prioru je to 1. ulicí vlevo do Nezvalovy ul. a pak vpravo do souběžné ul. Jilemnického. Sraz bude u autobus. zast. č. 30 dole na Skupově ul. v 9,15 hod. nebo přímo před Sovičkou v 9,30 hod.


Hernička pro mrňousky ODPADÁ

Ve čtvrtek 13. 12. 2007 Hernička pro mrňousky NEBUDE.


Uplynulý 49. týden v Barborce

V uplynulém týdnu proběhla v MC Barborka kromě pravidelného úterního odpoledne 4.12.2007 (pracovalo se na vánoční výzdobě MC) především návštěva Mikuláše, a to ve středu 5.12.2007 v rámci 96. setkání maminek s dětmi.
více ve fotogalerii

Uplynulý 48. týden v Barborce

Aktivity uplynulého týdne v Barborce začaly 27.11. úterní výtvarkou, kde děti vyráběly vánoční přáníčka nebo jen tak tvořily podle svých představ prstovými barvami, barvami na sklo, foukacími fixy, lepily ubrousky nebo dozdobovaly... více ve fotogalerii

Cvičení na gymbalonech ODPADÁ

V pátek 30. 11. 2007 cvičení na gymbalonech NEBUDE.


Uplynulý týden v Barborce

Tento týden byl v MC Barborka plný různých událostí. V úterý 20. 11. 2007 proběhlo první výtvarné odpoledne, kdy se malovalo barvami na sklo, modelovalo a tiskalo razítky a prstovými barvami. Ve středu 21. 11. se sešly jako obvykle maminky s dětmi,... více ve fotogalerii

Cvičení na gymbalonech ODPADÁ

V pátek 23. 11. 2007 cvičení na gymbalonech NEBUDE.


18. cvičení s dětmi na gymbalonech

16. listopadu 2007 proběhlo opět cvičení pro děti na gymbalonech. Poté, co si procvičily rovnováhu a různá říkadla, se vrhly ještě na hračky a také stavěly z velkých puzzle rakety.

více ve fotogalerii

1. setkání mrňousků

První setkání mrňousků v MC Barborka se uskutečnilo ve čtvrtek 15. 11. 2007 od 15 hodin. Děti si hned začaly hrát s hračkami, maminky si daly kávu, probíraly vše možné - od péče o děti až po možnost využití centra i pro tatínky a samozřejmě si s dětmi i zazpívaly a "zacvičily"... více ve fotogalerii

93. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 14. 11. 2007 čekalo na maminky a děti v MC Barborka překvapení v podobě nového koberce - silnice a nového kočárku, o který hned první tři příchozí (kluci) projevili velký zájem. Samozřejmě ke slovu přišly i ostatní hračky, říkadla a písničky a maminky... více ve fotogalerii

Začínáme tvořit

Pokud máte zájem spolu se svým dítětem nebo sami něco tvořit, malovat, vyzkoušet ubrouskovou techniku, malování na hedvábí, nebo slupovací barvy na sklo, přijďte mezi nás v úterý 20. listopadu od 15 do 17 hodin. Je na vás, kterou techniku vyzkoušíte, nebo jestli... více ve fotogalerii

Další předání darovaných věcí Centru "Rodina v tísni" v Oseku

V úterý 14. listopadu 2007 jsme předali mostecké Charitě další oblečení, hračky..., které se nashromážilo pro maminky a děti oseckého centra Rodina v tísni. Všem dárcům jménem obdarovaných děkujeme.Chystá se první "hernička pro mrňata"

Tento čtvrtek 15. 11. 2007 od 15 do 17 hod. bude poprvé otevřena pravidelná "hernička pro mrňata", tj. pro miminka a děti cca do 2 let. Pokud máte takto malé dítě, srdečně vás zveme. Můžete si popovídat s ostatními maminkami (event. dalšími rodinnými příslušníky), dát si kávu, pohrát si v kolektivu se svým dítětem (říkadla, písničky), děti si pohrají s novými, neokoukanými hračkami a zvyknou si na kolektiv. K dispozici bude postýlka - ohrádka. Pokud má někdo možnost naložit do kočárku mimi v autosedačce "vajíčko", možná by bylo fajn vzít ji sebou do herny a mít tak své dítě v případě potřeby hezky pod kontrolou.

Regionální setkání mateřských center

V mosteckém Centru volného času (CVČ) proběhlo ve čtvrtek 8. 11. 2007 regionální setkání mateřských center, kterého se zúčastnili zástupci MC z Litoměřic, Terezína, Děčína…, samozřejmě také paní Ivana Lhotáková, vedoucí hostitelského MC při CVČ "Pojďte si k nám hrát"... více ve fotogalerii

92. setkání maminek s dětmi v KCR

MC Barborka opět ve středu 7. 11. 2007 ožilo - sešly se maminky s dětmi, aby si pohrály v kolektivu a popovídaly u kávy, a také, aby se dozvěděly něco nového. Například to, že se chystá pro maminky s miminky a dětmi zhruba do dvou let vlastní, samostatná "hernička"... více ve fotogalerii

Předání darovaných věcí Centru "Rodina v tísni" v Oseku

V pondělí 5. listopadu 2007 byly naloženy dary ze sbírky KCR pro osecké centrum Rodina v tísni do dodávky, která byla plná až po střechu a ještě do dalšího auta. Darované oblečení, botičky, hračky, lahve, dudlíky, pleny, odrážedla, vaničky, nočníky, postýlka, kočárky, žehlící prkna, plenky, kosmetika pro miminka, ... více informací

4. ročník programu Procter&Gamble pro mateřská centra zná své vítěze

Jedním ze dvou úspěšných zástupců ústeckého kraje je i mostecké mateřské centrum Barborka, jenž provozuje Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o.s., a které bylo podpořeno při žádosti o nadační příspěvek Nadace VIA z prostředků programu "Procter&Gamble pro mateřská centra".
více ve fotogalerii

17. cvičení s dětmi na gymbalonech

Cvičení s Barborkou proběhlo opět 2. 11. 2007, děti si s chutí zaskákaly na balonech, zopakovaly říkadla, zamávaly z "mašinky". Marečkovi se moc cvičit nechtělo, tak si spíš jen pohrál s hračkami a na konec si maminky trošku popovídaly a děti si pohrály podle vlastní chuti. více ve fotogalerii

91. setkání maminek s dětmi v KCR

Na další setkání MC Barborka se tentokrát - ač to tak ani nevypadalo - dostavil rekordní počet maminek a dětí, včetně jednoho tatínka. Téměř všichni se zúčastnili pravidelného zpívání, říkadel a samozřejmě (v mezích možností) relaxace u kávy.
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 7. blok MK

Středeční dopoledne 31. 10. 2007 byl na programu poslední blok motivačního bloku na téma Analýza osobního potenciálu. Toto téma přednášel ředitel KCR Most - pan Marek Radics.

více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 9. blok PC

V pondělí 29. 10. 2007 čekal na účastnice Motivačně - vzdělávacího kurzu závěrečný test, po jehož úspěšném absolvování obdrží každý z nich certifikát o této zkoušce.

více ve fotogalerii

90. setkání maminek s dětmi v KCR

Kulaté, již devadesáté, setkání maminek v KCR proběhlo v MC Barborka 24. 10. 2007 v poklidném duchu. Jako vždy si děti hrály, maminky povídaly, popíjely kávičku, následoval blok říkadel, do nichž se zapojili téměř všichni a samozřejmě následovala... více ve fotogalerii

Výzva - sbírka pro Centrum "Rodina v tísni"

Milé maminky i vy všichni, kteří budete číst tuto výzvu!
V Centru "Rodina v tísni" v Oseku (azylový dům pro matky s dětmi), který je ve správě Oblastní charity v Mostě, mají akutní nedostatek základních potřeb pro péči o miminka i větší děti. Například dudlíky jsou tam "putovní"… více informací

Motivačně - vzdělávací kurz - 6. blok MK

Další blok Motivačního kurzu na téma "Pracovní právo + Jak hledat práci" proběhl 22. října 2007 a přednášela ho ing. Matuščinová, vedoucí oddělení "Trh práce" z Úřadu práce Most a seznamovala účastnice kurzu s jejich možnostmi reintegrace na trh práce, včetně pracovního práva, aktivní politiky zaměstnanosti atd. více ve fotogalerii

16. cvičení s dětmi na gymbalonech

Další cvičení na balonech pro děti (maminky) proběhlo 19. 10. 2007. Děti si zopakovaly říkadla a písničky, přitom si pohopsaly na balonech, ty větší pak ještě vzaly plyšáky "na procházku" a "na návštěvu", přičemž si procvičily držení rovnováhy a úžasně se vydováděly... více ve fotogalerii

89. setkání maminek s dětmi v KCR

Při středečním setkání MC Barborka 17.10.2007 byla opět herna plná dětí. Jako obvykle si děti nejdříve hrály, jak samy chtěly, kolem 16. hodiny následoval blok říkadel a písniček, káva pro maminky a opět volná zábava. Verunka (5 let) se ujala focení, takže některé fotky... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 5. blok MK

Další část Motivačního kurzu proběhla opět pod vedením Mgr. Evy Čenkovičové, a to v pondělí 15. října 2007. Tentokráte se účastníci kurzu dozvěděli, jak aktivně hledat práci a napsat životopis, jak se chovat na pracovním pohovoru a jak se na něj připravit, sami si prakticky vyzkoušeli... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 8. blok PC

Obsahem dnešního (12.10.2007) dopoledního bloku počítačového kurzu bylo objevování kouzla internetu. Lektorka Michaela to měla poněkud lehčí než jindy, jelikož "brouzdání" na internetu si leckterá z účastnic kurzu již někdy vyzkoušela.
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 7. blok PC

Sedmý počítačový blok Motivačního kurzu proběhl 11. 10.2007. Lektorka Michaela Mudrochová tentokráte přednášela Excel a základy internetu.

více ve fotogalerii

88. setkání maminek s dětmi v KCR

Na 88. setkání MC Barborka 10. 10. 2007 bylo opět velmi živo a herna byla plná dětí. Hrály si, krásně zpívaly, říkaly a předváděly říkadla, malovaly všude, kde se dalo…

více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 6. blok PC

Další blok počítačů Motivačního kurzu proběhl 9. 10.2007 a lektorka Michaela Mudrochová seznamovala zúčastněné s Excelem - tvorbou tabulek, seznamů…

více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 4. blok motivační části - Komunikace/vyjednávání

V pondělí 8. 10. 2007 pokračoval Motivační kurz 4. blokem, a to pod vedením Mgr. Evy Čenkovičové, která se s účastníky kurzu podělila o své zkušenosti a pobídla je k zamyšlení nad sebou a nad vztahy se svými nejbližšími.
více ve fotogalerii

15. cvičení s dětmi na gymbalonech

Po prázdninách první, v pořadí však již 15. cvičení na gymbalónech proběhlo v herně KCR v pátek 5. 10. 2007 od 16 hodin. Děti si s chutí poskákaly na balonech za doprovodu říkadel a písniček, pak následovala odměna v podobě razítka na ručičku a balonek... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 3. blok motivační části - Slučitelnost rodiny a zaměstnání

Jak jsme si již zvykli, v pondělí 1. října 2007 se opět sešly maminky , aby se dozvěděly něco nového v Motivačně-vzdělávacím kurzu. Tentokráte přednášel pan ing. Vítek Janů - ředitel Centra pro rodinu a sociální péči v Brně, a to na téma Slučitelnost... více ve fotogalerii

Blahopřání

panenka
V pátek 5. 10. 2007 oslavila své narozeniny Anežka Fadrhonsová. Protože má ráda panenky, jednu jí posíláme alespoň na obrázku a přejeme všechno nejlepší.


87. setkání maminek s dětmi v KCR

Další setkání mateřského centra Barborka bylo tentokrát - co se osazenstva týká - výjimečné. Přišla totiž celá rodina - tatínek, maminka a dvojčátka. Tatínkové sice už u nás párkrát byli, ale dvojčata ještě žádná. Samozřejmě i tentokrát byla na programu říkadla a písničky,... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 5. blok PC

Motivačně - vzdělávací kurz pokračoval v pátek 27.9. blokem počítačů. Tentokrát se pod vedením lektorky - Michaely Mudrochové probíraly obrázky ve Wordu a jak je z obrázku patrné nebylo na to protentokráte sama...
více ve fotogalerii

86. setkání maminek s dětmi v KCR

Herna KCR ve středu 26. 9. 2007 opět ožila "Barborčinými dětmi", které si spolu se svými maminkami (a také babičkou) přišly společně pohrát a popovídat. Maminky si vypily kávu, děti se bavily nejprve podle libosti, pak už Adélka, která má velmi ráda písničky a říkadla,... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 2. blok motivační části - Rodinné kompetence II.

V pondělí 24. září 2007 proběhla 2. část motivačního bloku pro maminky a zavítala k nám lektorka tohoto tématu Bc. Petra Michalová z Brna. Ačkoliv vážila takovou dlouhou cestu, byla dobře naladěná a na maminky se těšila. Rovněž maminky čekaly, co je dneska čeká... více ve fotogalerii

Blahopřání

Pat
V neděli 23. září slaví narozeniny Kačenka Zíková. Její oblíbenci jsou Pat a Mat, tak jí jednoho z nich posíláme a přejeme všechno nejlepší.


Motivačně - vzdělávací kurz - 4. blok PC

V pátek 21. 9. 2007 se sešli účastnice Motivačně - vzdělávacího kurzu na IV. bloku počítačů. Mezi vyučující Michaelou Mudrochovou a "žáky" vládla příjemná atmosféra, probíraly se záludnosti odrážek ve Wordu...
více ve fotogalerii

85. setkání maminek s dětmi v KCR

Jako každou středu, i 19. 9. 2007 se sešly v MC Barborka maminky se svými dětmi, aby si společně pohrály, popovídaly, procvičily říkadla. Setkání bylo tentokrát klidnější a všichni si ho pěkně užili.
více ve fotogalerii

KCR dostalo dotaci na spolufinancování projektu "Mateřské centrum Barborka" od Magistrátu města Most

Zastupitelstvo města Mostu schválilo finanční spoluúčast města Mostu na dotačních titulech neziskových organizací v rámci Komunitního plánu sociálních služeb v Mostě pro rok 2007. Jednou z podpořených organizací bylo i Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, které dostalo dotaci na spoluúčast dlouhodobě realizovaného projektu "Mateřské centrum Barborka", který je financován Ministerstvem práce a sociálních věcí. Obdržená dotace byla ve výši 10.000,- na materiálové náklady aktivit projektu.

Motivačně - vzdělávací kurz - 1. blok motivační části - Rodinné kompetence

V pondělí 17. září 2007 proběhla 1. část motivačního bloku pro maminky, který má znovuobnovit jejich sebevědomí. Lektorkou tohoto bloku byla Mgr. Ladislava Ondrouchová z Prahy a snažila se všechny zúčastněné připravit na realitu "venku" při hledání zaměstnání a podělila se s nimi o zkušenosti žen, které tímto kurzem již prošly. více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 3. PC blok

Jak jsme si již zvykli, v pátek 14. září 2007 se opět sešly maminky, aby se dozvěděly něco nového ze světa počítačů od lektorky M. Mudrochové. Dnešní hodina měla podtitul "textový procesor Word". Maminky se seznámily se základy tohoto programu a mohly si vyzkoušet práci sekretářek - napsat a zalomit dopis pod dohledem lektorky. více ve fotogalerii

84. setkání maminek s dětmi v KCR

Při pravidelném středečním setkání MC Barborka 12. 9. 2007 byla herna opět plná dětí a maminek. Tentokrát se ale některé maminky rozhodly využít zahrady KCR a slunného počasí a šly na chvíli s dětmi na písek. Ostatní si v herně zatím procvičily říkadla, malovaly... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz pokračuje

V pátek 7. září 2007 proběhla 2. část motivačně vzdělávacího kurzu pro ženy. Opět byla na programu část počítačové výuky, při které lektorka probírala s mamimkami základy operačního systému Windows. Pro některé maminky to byla první "návštěva ve světě oken". Ačkoliv se některé obávaly, zda to zvládnou, jelikož to všechno pro ně bylo nové. více ve fotogalerii

83. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 5. 9. 2007 bylo mateřské centrum Barborka doslova plné dětí a maminek. Dětem to však nevadilo a hrály si podle libosti. Maminky si i tentokrát vypily kávu nebo čaj a když se herna trochu vyprázdnila, došlo i na oblíbená říkadla a sladkou odměnu. více ve fotogalerii

Začal 2. běh motivačně - vzdělávacího kurzu pro matky na mateřské dovolené

V pondělí 3. září 2007 byl zahájen již druhý běh Motivačně vzdělávacího kurzu pro ženy před návratem do zaměstnání, do kterého se přihlásilo 11 maminek na mateřské dovolené, které se chystají vrátit se do zaměstnání. Zahájení se zúčastnil i předseda KCR Marek Radics, který rovněž kurz zahájil. Kurz tentokráte začal počítačovou částí, kterou bude maminkám přednášet lektorka Michaela Mudrochová, která má o to blíže k maminkám, protože je také maminkou s malou dcerkou. více ve fotogalerii

Poděkování

Děkujeme tímto moc Jitce Fáberové (mamince Pavlínky) za plachtu na zakrytí písku, a také paní Jarce Hloužkové, maminkám z firmy Asista, Věře Seifertové (mamince Danečka), Monice Kloubkové (Adélka) a Jiřině Kornalíkové (Davídek), které darovaly dětem do herny hračky.

82. setkání maminek s dětmi v KCR

Pravidelné středeční setkání MC Barborka 29. 8. 2007 tentokrát probíhalo na dvou místech - částečně v herně a částečně na zahradě. Dětem se už přece jen stýskalo po oblíbených hračkách, a tak si některé nejprve pohrály uvnitř a pak šly ven, některé zase naopak. Protože... více ve fotogalerii

81. setkání maminek s dětmi v KCR

Další setkání MC Barborka proběhlo ve středu 22. 8. 2007 a opět na zahradě. Děti si malovaly, házely balonem, bagrovaly… a maminky probraly u kávy všechno možné i nemožné…

více ve fotogalerii

Blahopřání

pejsek
V pondělí 20. srpna slaví narozeniny Kačenka Svobodová. Protože má ráda pejsky, jednoho jí posíláme a přejeme všechno nejlepší.


Reportáž v televizi Dakr o motivačně vzdělávacím kurzu

Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči navštívila televize Dakr a natočila reportáž o výše uvedeném kurzu, který je součástí projektu "Rozvoj Krušnohorského rodinného centra a jeho navazujících služeb" jenž je podpořen programem Globálního grantu realizovaného v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. Reportáž můžete shlédnout na stránkách televize Dakr anebo ve formátu "wmv" po stažení zde.

80. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 15. srpna 2007 se odehrálo Barborčino 80. setkání maminek a dětí. Poprvé v přírodě - na zahradě KCR, kterou máme zapůjčenou od Magistrátu města Most. Děti si tam hrály a malovaly a maminky si povídaly. Dokonce jsme měli...
více ve fotogalerii

Blahopřání

Mickey
V pondělí 13. srpna slaví narozeniny Lukášek Pleinert - přejeme všechno nejlepší a posíláme obrázek jeho oblíbeného Mickeyho.


79. setkání maminek s dětmi v KCR

Pravidelné středeční setkání MC Barborka 8. 8. 2007 proběhlo tentokrát poněkud netradičně. Televize Dakr projevila zájem o rozhovor s účastníky počítačového kurzu, z nichž někteří/-é jsou "naše" (Barborčiny) maminky. A tak se v úvodu setkání...
více ve fotogalerii

Krušnohorské centrum pro rodinu a soc. péči se stává poskytovatelem soc. služeb

KCR

Krajský úřad Ústeckého kraje odbor sociálních věci a zdravotnictví rozhodl, že Krušnohorské centrum pro rodinu a soc. péči se stává poskytovatelem sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Tato služba je určena matkám na mateřské a rodičovské dovolené, rodinám s dětmi na území Mostecka, které jsou ohroženy nežádoucími společenskými jevy, rodinám s dětmi ze sociálně vyloučených komunit a neúplným rodinám.

Pozvánka na 2. motivačně-vzdělávací kurz pro ženy před návratem do zaměstnání

Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči a Oblastní Charita Most Vás srdečně zvou k účasti na motivačně-vzdělávací kurz pro ženy před návratem do zaměstnání, který bude probíhat od 3.9. do 31.10. 2007 vždy dopoledne, v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči v Mostě. Kurz i hlídání Vašich dětí je ZDARMA, protože probíhá v rámci projektu "Rozvoj Krušnohorského rodinného centra a jeho navazujících služeb" a je podpořen programem Globálního grantu realizovaného v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. více informací (dokument ve Wordu)

Předávání osvědčení Obsluha PC s Wordem a prstoklad projektu Workcentrum

V rámci projektu Workcentrum, jehož jsme partnery, se 13. července 2007 v 11 hodin v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči uskutečnilo předávání osvědčení absolventkám rekvalifikačního kurzu Obsluha PC s Wordem a prstoklad, které úspěšně složily závěrečné zkoušky. Celkem osmi ženám předal osvědčení zástupce společnosti Asista - manager projektu Bc. Roman Kysela, který ženám poděkoval za účast a popřál jim mnoho pracovních úspěchů.

Blahopřání

vláček

V pátek 3. srpna 2007 oslaví narozeniny Daneček Seifert a také Adélka Kloubková.Přejeme jim všechno nejlepší a posíláme obrázek mašinky, kterou mají oba rádi.78. setkání maminek s dětmi v KCR

Barborčino 78. setkání proběhlo 1. 8. 2007 a zúčastnilo se ho tentokrát 8 maminek se svými dětmi. Přesto bylo vcelku klidné, děti si spolu hrály, malovaly, maminky si popovídaly u kávy. A samozřejmě se také procvičovala říkadla.
více ve fotogalerii

Blahopřání

koník
V úterý 31. července má narozeniny Daneček Pekárek - přejeme všechno nejlepší!
slon
Také Eliška Kůstová slaví své narozeniny v úterý 31. července. Gratulujeme a posíláme obrázek oblíbeného zvířátka.


Blahopřání

krtek
V neděli 29. července oslavil své narozeniny Vojtíšek Kabelů, proto mu posíláme jeho oblíbeného Krtečka a přejeme všechno nejlepší.


77. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 25. 7. 2007 se opět sešly maminky s dětmi v Barborce. Zopakovala se říkadla, děti si hrály hlavně s kuchyňkou a na klouzačce a maminky si povídaly.

více ve fotogalerii

Blahopřání

krtek

V pátek 20. července 2007 bude slavit narozeniny Klárka Palkovská - Felejová a v neděli 22. července 2007 i Pavlínka Fáberová.

Přejeme jim všechno nejlepší a posíláme jejich oblíbeného Krtečka.

76. setkání maminek s dětmi v KCR

Tentokrát se na středečním setkání v Barborce 18. 7. 2007 sešly pouze čtyři maminky, takže oproti minulému setkání, kdy byla herna plná dětí (a maminek), bylo klidno. O patřičnou úroveň hluku se ale postaral Lukášek s přispěním Péti, kteří ....
více ve fotogalerii

Přednáška "Jak pečovat o zuby"

V úterý 17. července 2007 se v herně centra sešli zájemci o přednášku zubního lékaře MUDr. Františka Kováře. Vyslechli mnoho praktických rad a zkušeností pana doktora a byl prostor i na zodpovězení četných dotazů. Na závěr dostal pan doktor... více ve fotogalerii

Blahopřání

cars
V pondělí 16. července 2007 slavil Péťa Nemetz své 3. narozeniny. Přejeme mu touto cestou všechno nejlepší a posíláme obrázek jeho oblíbeného auta.

75. setkání maminek s dětmi v KCR

I další prázdninové setkání MC Barborka ve středu 11. 7. 2007 bylo ve znamení plné herny. Přišla spousta dětí a bylo velmi rušno. Jako obvykle si však - kdo chtěl - zopakoval říkadla a maminky si vypily svou kávu.
více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku

Zveme Vás na přednášku MUDr. Františka Kováře, praktického zubního lékaře "JAK PEČOVAT O ZUBY NÁS A NAŠICH DĚTÍ" Přednáška se uskuteční v úterý 17. července 2007 od 16 hodin v herně centra. Předpokládaná délka přednášky - cca 1,5 hodiny.

74. setkání maminek s dětmi v KCR

V historii KCR první prázdninové setkání maminek v Barborce se setkalo s kladným ohlasem. Přišlo 10 maminek s dětmi, takže bylo veselo a rušno jako vždy, děti byly celkem hodné, a tak si maminky mohly povídat, vypít kávu a všichni společně si zopakovali říkadla. více ve fotogalerii

73. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 27. června 2007 bylo v Barborce opět živo - děti si spolu pěkně hrály, maminky povídaly, procvičovala se říkadla, řádilo se na klouzačce. Každá z maminek dostala tentokrát malou pozornost - časopis Máma a já (dar od vydavatelství ORBIS IN) a něco na zub... více ve fotogalerii

Blahopřání

balon
V sobotu 23. června 2007 oslavil Péťa Pánov - nové "Barborčino dítko" - své 1. narozeniny. Přejeme mu všechno nejlepší a posíláme oblíbený balon alespoň na obrázku.14. cvičení s dětmi na gymbalonech

Před prázdninami poslední cvičení na balonech proběhlo 22. 6. 2007, děti se krásně protáhly a procvičily, zopakovaly říkadla a písničky a na závěr si zkusily sbírat nožičkama kolíčky ze země (resp. lovit rybičky z rybníku), což pro ně (i maminky) byla velká zábava. více ve fotogalerii

72. setkání maminek s dětmi v KCR

V poklidné atmosféře se tentokrát uskutečnilo setkání Barborky 20. června 2007. Sešlo se méně maminek a děti byly klidné, takže byl čas i klid na povídání, na více říkadel a písniček, dokonce se hrálo i pexeso.
více ve fotogalerii

13. cvičení s dětmi na gymbalonech

Další cvičení na balonech proběhlo v KCR v pátek 15. června 2007. Kromě obvyklého cvičení a skákání děti "kouzlily" zvířátka, která pak napodobovaly, proběhly i závody "raků" a "pošťák" Honzík roznášel "dopisy".
více ve fotogalerii

71. setkání maminek s dětmi v KCR

Trochu divočejší než minulou středu bylo další setkání maminek v Barborce 13. 6. 2007 - zřejmě tím teplem byly děti rozdováděné a tak jsme je nechali po obligátních říkadlech a písničkách vyřádit na "opičí dráze" a pak vytancovat.
více ve fotogalerii

Svatba

V sobotu 2. června 2007 se na Hněvíně konala svatba jedné z "našich" maminek - Aleny Palkoskové. Tímto přejeme novomanželům hodně štěstí a spokojenosti a děkujeme za poskytnuté fotografie.
více ve fotogalerii

70. setkání maminek s dětmi v KCR

"Kulaté" 70. setkání v KCR proběhlo ve středu 6. 6. 2007. Děti byly tentokrát neobvykle ukázněné, společně si spolu hrály, skládaly puzzle a především skoro všechny dlouho malovaly. Když si vyhrály, přišla řada na říkadla a písničky a pak na bublifuky… více ve fotogalerii

12. cvičení s dětmi na gymbalonech

Děti toužící po hopsání na balonech měly opět v pátek 1. 6. 2007 možnost se vyřádit podle libosti. Když si užily balonů, pohrály si s ostatními hračkami a maminky si zatím popovídaly s paní cvičitelkou Mirkou Vytlačilovou u kávy.
více ve fotogalerii

Barborka v Hospicu - Den dětí

Děti z Barborky se 1. 6. 2007 zúčastnily oslavy Dětského dne v mosteckém Hospicu, kam byly pozvány K. Lainovou - sociální pracovnicí Hospicu. Děti z blízké školky, které také přišly, recitovaly básničky, pak - kdo chtěl - mohl malovat panenky a panáčky podle své fantazie... více ve fotogalerii

69. setkání - Oslava Dne dětí

Setkání MC Barborka bylo ve středu 30. 5. 2007 spojeno s oslavou Dne dětí, a tak děti dostaly (a samy hledaly) balíčky, podívaly se na pohádku o Krtkovi, tancovaly, strefovaly se míčkem papírovému klaunovi do pusy… Také pro ně byla připravena přáníčka na památku... více ve fotogalerii

11. cvičení s dětmi na gymbalonech

Za horkého počasí v pátek 25. 5. 2007 proběhlo 11. cvičení s dětmi na gymbalonech. Tentokrát byly děti od paní cvičitelky odměněny nejen razítkem, ale i nafukovacími balonky, protože se blíží Den dětí.
více ve fotogalerii

68. setkání maminek s dětmi v KCR

Ačkoliv bylo venku krásné počasí, sešel se v Barborce 23. 5. 2007 rekordní počet maminek a dětí. Hrálo se, tancovalo, zpívalo, skládalo puzzle, opakovala se říkadla, někdo si maloval… Maminky si popovídaly, vypily kávu, plánovaly oslavu... více ve fotogalerii

10. cvičení s dětmi na gymbalonech

Herna KCR opět ožila v pátek 18. 5. 2007, protože se sešli všichni, kdo si chtěli pohopsat na gymbalonech. Cvičily nejdříve děti, potom i rodiče a nakonec byla volná zábava - děti si hrály a rodiče popovídali u kávy.
více ve fotogalerii

Poděkování

Děkujeme paní Světlaně Nemetzové, mamince Péti, která věnovala mateřskému centru puzzle pro děti a pro maminky rychlovarnou konvici, aby si mohly vařit kafíčko.67. setkání maminek s dětmi v KCR

Další setkání maminek a dětí pod záštitou MC Barborka proběhlo ve středu 16. května 2007. Děti předaly spolu se sladkou pusinkou maminkám přáníčka ke Dni matek, společně si zazpívaly, pohrály, zatancovaly… Prostě se každý pobavil podle chuti. více ve fotogalerii

Upozornění - prosba

Prosíme maminky, které se s dětmi chystají na setkání MC Barborka 30.5.2007, kdy budeme slavit Den dětí, aby přispěly na balíčky pro děti (cca Kč 20,-). Také prosíme ev. "mimořádné" návštěvníky (nepravidelné či nové) o včasné nahlášení počtu dětí, aby i ony mohly dostat svůj balíček (tel.777 635 962).

66. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve znamení příprav na oslavu Dne matek a Dne dětí proběhlo další setkání v mateřském centru Barborka. Maminky se domlouvaly, jak nejlépe tyto svátky oslavit, jak potěšit… Všem, které jsou ochotny přispět svojí pomocí či nápadem, mockrát děkujeme. více ve fotogalerii

65. setkání maminek s dětmi v KCR

Jak je již zvykem, ve středu 2. 5. 2007 se v Barborce opět sešly maminky s dětmi. Popovídaly si, pohrály, zopakovaly říkadla, skládaly puzzle. Některé děti stavěly s maminkou Kamilou "komín" a také klouzačka byla jako obvykle v obležení...
více ve fotogalerii

64. setkání maminek s dětmi v KCR

Tentokrát proběhlo středeční setkání v Barborce (25. 4. 2007) v poklidnějším duchu - pěkné počasí asi zlákalo hodně dětí a maminek k pobytu na čerstvém vzduchu a tak nás nebylo tolik, jako jindy. Byl čas na pěkné povídání, říkadla, výrobu "křídel"...
více ve fotogalerii

Workshop "Jak být lepší matkou/partnerkou"

Ve čtvrtek 19. 4. 2007 se uskutečnil v KCR workshop Mgr. Libuše Vránkové - psycholožky z Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy na téma "Jak být lepší matkou/partnerkou". Pod jejím vedením se účastnice přednášky zamýšlely... více ve fotogalerii

63. setkání maminek s dětmi v KCR

Na 63. setkání MC Barborka dorazilo opět hodně maminek i dětí, a tak se povídalo, hrálo, hopsalo - prostě se každý bavil podle chuti. Samozřejmě se i procvičovala říkadla a písničky, tentokráte pod vedením maminky malé Adélky - Moniky....
více ve fotogalerii

62. setkání maminek s dětmi v KCR

I přes krásné počasí se ve středu 11. dubna 2007 sešlo v Barborce hodně maminek a dětí, které si chtěly spolu povídat, hrát… Kromě již tradičních říkadel došlo tentokrát i na divadelní představení pro děti, kterého se ujala Pavlíkova teta Tereza.
více ve fotogalerii

6. cvičení s dětmi na gymbalonech

V pátek 6. 4. 2007 byly pro děti připraveny opět gymbalony a tak se na ně děti vrhly a s chutí hopsaly. Tentokrát pro ně byla připravena nová říkadla, a také velikonoční nadílka od paní cvičitelky.
více ve fotogalerii

61. setkání maminek s dětmi v KCR

Tak trochu velikonoční setkání proběhlo ve středu 4. 4. 2007 v "Barborce". Děti byly za své znalosti říkadel odměněny velikonočními perníčky a herna byla velikonočně vyzdobena. Na Barborčiny děti čekaly nové hračky, zakoupené z peněz za "vstupné" do MC, ale také ... více ve fotogalerii

5. cvičení s dětmi na gymbalonech

Na 5. cvičení na balonech v pátek 30. 3. 2007 cvičily tentokrát i maminky. Po hopsání dětí cvičitelka paní Vytlačilová poučila maminky, jak správně na balonech posilovat určité partie, předvedla, co všechno se na nich dá dělat, když se to umí.
více ve fotogalerii

60. setkání maminek s dětmi v KCR

Na 60. setkání maminek s dětmi v KCR 28. 3. 2007 se sešla spousta maminek a dětí, a tak byla "Barborčina" herna plná různých hraček, děti se bavily především samy podle nálady. Až když si pořádně vyhrály a herna byla skoro uklizená, nastal ten pravý čas na říkadla,... více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku "JAK BÝT LEPŠÍ MATKOU/PARTNERKOU"

Zveme Vás na přednášku/workshop Mgr. Libuše Vránkové - psycholožky z Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Přednáška je zaměřena na sebepoznání - složky soužití - psychologii barev - výchovu dětí - vhodné odměny a tresty a uskuteční se... více ve fotogalerii

4. cvičení s dětmi na gymbalonech

V KCR se v pátek 23. 3. 2007 opět "hopsalo" na balonech . Děti se protáhly a vyřádily, později si hrály a maminky povídaly u kávy (čaje).

více ve fotogalerii

59. setkání maminek s dětmi v KCR

Další setkání MC Barborka proběhlo 21. 3. 2007. Děti si opět vyhrály, seznámily se s novými kamarády, zopakovaly říkadla a maminky si popovídaly.

více ve fotogalerii

3. cvičení s dětmi na gymbalonech

V pátek 17. března 2007 se v KCR sešly děti s maminkami (babičkou), aby se vyřádily na balonech, jako vždy pod vedením paní Miroslavy Vytlačilové. Větší děti už dokázaly na malých balonech cvičit samy, ty menší přidržovaly maminky. Nakonec si děti volně hrály a maminky si popovídaly. více ve fotogalerii

58. setkání maminek s dětmi v KCR

Ačkoli bylo krásné počasí, sešlo se v MC Barborka dost dětí na to, aby bylo postaráno o zdravý ruch dalšího setkání. To se uskutečnilo ve středu 14. března 2007 a tentokrát děti potěšilo několik nových skládaček - puzzle.
více ve fotogalerii

2. cvičení s dětmi na gymbalonech

V pátek 9. 3. 2007 proběhlo v KCR již druhé cvičení dětí na balonech. Děti se vyřádily a maminky si na závěr ještě popovídaly u kafíčka.

více ve fotogalerii

57. setkání maminek s dětmi v KCR

Na 57. setkání MC Barborka se sešlo ve středu 7. 3. 2007 dohromady 11 maminek, takže herna byla opět zaplněná dětmi i hračkami, tentokrát však bylo klidněji než minulou středu. A tak snad každá maminka měla čas si popovídat a vypít kávu nebo čaj. více ve fotogalerii

Přednáška "První pomoc dětem"

V přednáškové místnosti KCR se sešlo v úterý v 17 hodin celkem 15 maminek, které měly zájem dozvědět se něco o první pomoci dětem (dospělým). Přednášela paní Miloslava Marková, zdravotní sestra s atestací ARIP, pracující na dispečinku záchranné služby. Maminky... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - předávání certifikátů

5. března 2007 proběhlo v KCR předávání certifikátů účastníkům motivačně - vzdělávácího kurzu, který probíhal v měsících lednu až únoru t. r. Certifikáty předal výkonný ředitel KCR - pan Marek Radics.
více ve fotogalerii

1. cvičení s dětmi na gymbalonech

První pátek v březnu (2. 3. 2007) v 16 hodin začala první hodina cvičení dětí na balonech pod vedením paní Miroslavy Vytlačilové. Všem se zábavné hopsání (proložené volnější zábavou) líbilo a děti nakonec dostaly za poctivé cvičení odměnu - razítko na ruku. více ve fotogalerii

56. setkání maminek s dětmi v KCR

Přestože kalendář ukazoval 28. únor 2007, počasí bylo aprílové (chvíli krásně svítilo sluníčko, pak padaly kroupy a lilo). Předpoklad, že v tomto počasí přijde do MC málo maminek (pokud vůbec nějaká) se naštěstí nevyplnil. Naopak. Sešlo se celkem 10 maminek a jedna teta,... více ve fotogalerii

Poděkování

Děkujeme paní Miroslavě Pfeiferové, která věnovala mateřskému centru odrážedlo pro děti a také všem maminkám, které se na setkáních Barborky podílejí - ať už pomocí s organizací, úklidem, občerstvením či jinak. Jsme rádi, že jste ochotné se zapojit do chodu MC a vážíme si vaší pomoci a zájmu.

Zahájení cvičení s dětmi na gymbalonech

První hodina cvičení s dětmi na gymbalonech se uskuteční v pátek 2. 3. 2007 od 16 do 17 hodin v prostorách našeho centra. Bližší info viz níže. Připomínáme, že kvůli omezené kapacitě je nutno hlásit se předem na tel. 777 635 962 (pí Radicsová).

Motivačně - vzdělávací kurz - 8. blok PC

Ve čtvrtek 22. 2. 2007 čekal na účastníky Motivačně - vzdělávacího kurzu závěrečný test, po jehož úspěšném absolvování obdrží každý z nich certifikát o této zkoušce.

více ve fotogalerii

55. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 21. 2. 2007 se v MC Barborka sešly opět maminky se svými dětmi, aby si popovídaly, pohrály, procvičily říkadla… Verunka, tentokrát jediný zástupce větších dětí, si vyzkoušela tzv. frotáž s různými tvary a obrázky.
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 7. blok MK

Dopoledne 21. 2. 2007 se uskutečnil poslední blok motivačního bloku na téma Analýza osobního potenciálu. Přednášel ředitel KCR Most - pan Marek Radics.

více ve fotogalerii

Pozvánka na přednášku "První pomoc dětem"

V úterý 6. března 2007 v 17 hodin se v našem centru uskuteční přednáška na téma První pomoc dětem. Přednášet bude paní Miloslava Marková, zdravotní sestra s atestací ARIP, pracující na dispečinku záchranné služby. V případě potřeby je zajištěno hlídání dětí v naší herně - pokud ... více ve fotogalerii

Chystá se cvičení s dětmi na gymbalonech

Zveme Vás na cvičení s dětmi (cca od 2 let) na gymbalonech, které se bude konat každý pátek od 16 do 17 hodin v prostorách našeho centra. Předcvičovat bude paní Miroslava Vytlačilová, cena je 20,-. Kvůli omezené kapacitě se hlaste předem na tel. 777 635 962 (pí Radicsová).

Motivačně - vzdělávací kurz - 7. blok PC

Počítačový blok Motivačního kurzu proběhl 15. 2.2007. Lektorka Michaela Mudrochová přednášela Excel a základy internetu.

více ve fotogalerii

Poděkování

Děkujeme mamince Věře Seifertové, která nám opět darovala mnoho pěkných hraček pro "naše" děti.
54. setkání maminek s dětmi v KCR

Středa 14. února 2007 byla v MC Barborka ve znamení sv. Valentýna - děti s maminkami vyráběly valentýnská přáníčka pro své milé, ty menší si jen hrály a nakonec se všichni zúčastnili "kolečka", ve kterém si zopakovali říkadla, trochu se cvičilo, tancovalo, zpívalo… více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 6. blok MK

Další blok Motivačního kurzu na téma "Jak hledat práci" proběhl 12. 2.2007 a přednášela ho ing. Matuščinová, vedoucí oddělení "Trh práce" z Úřadu práce Most a seznamovala účastnice kurzu s jejich možnostmi reintegrace na trh práce, včetně pracovního práva, aktivní politiky zaměstnanosti atd. více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 6. blok PC

Další blok počítačů Motivačního kurzu proběhl 8. 2.2007 a lektorka Michaela Mudrochová seznamovala zúčastněné s Excelem - tvorbou tabulek, seznamů…

více ve fotogalerii

53. setkání maminek s dětmi v KCR

Ačkoliv venku byla ve středu 7. února 2007 slota, v MC Barborka čekala maminky s dětmi útulná herna, tentokrát s novou výzdobou - pohádkovými postavičkami, zvířátky… Starší děti vyráběly "kytičku s překvapením", ty menší si hrály samy...
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 5. blok MK

Další část Motivačního kurzu proběhla opět pod vedením Mgr. Evy Čenkovičové, a to v pondělí 5. února 2005. Tentokráte se účastníci kurzu dozvěděli, jak aktivně hledat práci a napsat životopis, jak se chovat na pracovním pohovoru a jak se na něj připravit, sami si prakticky vyzkoušeli... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 4. blok MK

V pátek 2. 2. 2007 pokračoval Motivační kurz 4. blokem, a to pod vedením Mgr. Evy Čenkovičové, která se s účastníky kurzu podělila o své zkušenosti a pobídla je k zamyšlení nad sebou a nad vztahy se svými nejbližšími.
více ve fotogalerii

52. setkání maminek s dětmi v KCR

Poslední lednový den byl svědkem dalšího setkání maminek v Barborce. Tentokrát k nám zavítala se svou vnučkou i jedna babička. Děti si spokojeně hrály, malovaly, "uklízely", skákaly na balonech, skládaly kostky… a maminky si pěkně popovídaly. Na závěr jsme si ještě procvičili... více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 5. blok PC

Motivačně - vzdělávací kurz pokračoval 5. blokem počítačů. Tentokrát se pod vedením lektorky - Michaely Mudrochové probíraly obrázky ve Wordu. Děti jako obvykle výborně zabavila asistentka Marcela.
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 4. blok PC

V pátek 26. 1. 2007 se sešli účastníci Motivačně - vzdělávacího kurzu na IV. bloku počítačů. Mezi vyučující Michaelou Mudrochovou a "žáky" vládla příjemná atmosféra, probíraly se záludnosti odrážek ve Wordu...
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 3. blok PC

Motivačně - vzdělávací kurz pokračoval 3. blokem "počítačů" ve čtvrtek 25. 1. 2007 opět s lektorkou Michaelou Mudrochovou. Účastníci kurzu obdrželi knížku se spoustou užitečných informací o Wordu, který se právě probírá a osvojili si nové dovednosti, ... více ve fotogalerii

51. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 24. 1. 2007 se v Barborce sešly převážně menší děti, a ty se bavily po svém, takže jen ty starší se věnovaly výtvarné činnosti - lepily a stříhaly vlnu na "svetry", "šály" a "čepice" sněhulákovi, panence a stromku, aby jim v tom čerstvě napadaném sněhu nebyla zima. více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz - 3. blok MK

Jak jsme si již zvykli, v pondělí se opět sešly maminky (tentokrát bez tatínka), aby se dozvěděly něco nového v Motivačně-vzdělávacím kurzu. 22. 1. 2007 jim přednášel pan ing. Vítek Janů z Centra pro rodinu a sociální péči v Brně, a to na téma Slučitelnost rodiny a zaměstnání. Děti... více ve fotogalerii

Poděkování

Některé děti i maminky již zaregistrovaly, že máme v herně nové hračky a knížky. Ty nám věnovala jedna z "našich" maminek - Věra Seifertová, které tímto mockrát děkujeme.50. setkání maminek s dětmi v KCR

Na středečním setkání Barborky se sešly tentokrát převážně menší děti, takže jim byl přizpůsoben blok říkadel a větším dětem se maminky věnovaly (po volné zábavě) individuálně - hrály se karty, četly knížky...
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz pokračuje

V pondělí 15. ledna 2007 proběhla 2. část motivačního kurzu pro ženy. Opět přednášela paní Mgr. Ing. Marie Oujezdská z Brna, která se snažila všechny zúčastněné připravit na realitu "venku" při hledání zaměstnání a podělila se s nimi o zkušenosti žen, které tímto kurzem prošly v Brně i o své vlastní. více ve fotogalerii

Shánějte trička!

Prosíme maminky, které mají zájem o malování na trička textilními barvami, aby dětem zajistily nejlépe bílé bavlněné tričko. Přesný termín malování ještě oznámíme.49. setkání maminek s dětmi v KCR

Tentokrát byla středa 10. 1. 2007, kdy se opět setkaly maminky s dětmi v Barborce, klidnější, a tak po úvodní relaxaci maminek a volné zábavě dětí následovala říkadla a pohybovky, zpívaly se písničky, děti předváděly, co se naučily...
více ve fotogalerii

Motivačně - vzdělávací kurz započal

V pondělí 8. ledna 2007 byl zahájen Motivačně vzdělávací kurz pro ženy před návratem do zaměstnání, kterého se účastní 11 maminek a 1 tatínek. Zahájení se zúčastnil i předseda KCR Mgr. Josef Hurt a projektový manažer KCR pan Marek Radics. Kurz započal přednáškou... více ve fotogalerii

48. setkání maminek s dětmi v KCR

První setkání maminek v novém roce 2007, celkově však již 48., se uskutečnilo 3. ledna 2007 a bylo to takové "odpočinkové" odpoledne (jak jen to jde při hlídání malých dětí). Děti se bavily podle libosti,hrály si a malovaly, skládaly kostky a maminky...
více ve fotogalerii

Pozvánka na motivačně-vzdělávací kurz pro ženy před návratem do zaměstnání

Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči a Oblastní Charita Most Vás srdečně zvou k účasti na motivačně-vzdělávací kurz pro ženy před návratem do zaměstnání, který bude probíhat od 8.1. do 22.2. 2007 vždy dopoledne, v prostorách Krušnohorského centra pro rodinu a sociální péči v Mostě. Kurz i hlídání Vašich dětí je ZDARMA, protože probíhá v rámci projektu "Rozvoj Krušnohorského rodinného centra a jeho navazujících služeb" a je podpořen programem Globálního grantu realizovaného v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. více informací (dokument ve Wordu)

Setkání MC Barborka mezi svátky NEBUDE

Setkání MC Barborka 27. 12. 2006 NEBUDE, v pravidelných středách pokračujeme až od 3. 1. 2007.
47. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 20. 12. 2006 zdobily děti s maminkami v MC Barborka stromeček pro Ježíška, a protože se mu moc líbil, tak jim pod něj nadělil také pár dárečků. Aby byla vánoční atmosféra dokonalá, přinesly maminky na ochutnávku cukroví, ...
více ve fotogalerii

Prosba k maminkám

Na předvánočním setkání MC Barborka ve středu 20. 12. 2006 budeme zdobit stromeček a bude malé vánoční posezení, proto - pokud se k nám chystáte - přineste sebou, prosíme, trochu vánočního cukroví, aby děti (i maminky u kafíčka) měly co mlsat a nějaké ozdoby, aby mohly vlastnoručně zdobit stromek např. ořechy na šňůrce zabalené do alobalu, perníčky na zavěšení, usušené plátky jablíček, pomerančů, závěsy z rozinek, malé mašličky, ozdoby z papíru, slámy… - co kdo má nebo vyrobí). Děkujeme.

46. setkání maminek s dětmi v KCR

Na středeční setkání MC Barborka zavál vítr, který 13.12.2006 dost silně foukal, hodně dětí s jejich maminkami, takže herna byla zaplněna, že nebylo téměř kam šlápnout. Všichni se smáli, hráli si, povídali… Když se děti dostatečně vydováděly...
více ve fotogalerii

45. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 6. 12. 2006 zanechal Mikuláš za dveřmi MC Barborka (tak, aby byl vidět) velký pytel, který např. u Lukáška zpočátku nezanechal žádný zvláštní dojem (ačkoli měl ve stejném pytli nadílku již o den dříve) - prohlédl si ho přes sklo...
více ve fotogalerii

Výzva na středu 6. 11. 2006

Na další setkání MC Barborka, které bude na svátek sv. Mikuláše, tj. 6. 11. 2006, vezměte dětem vousy a mytru, které jsme vyráběli. Budou je potřebovat... Také prosíme maminky, pokud mohou, aby přinesly dětem k výrobě ván. ozdob špejle, rozinky aj. sušené plody (meruňky...), sušené plátky jablek, pomerančů, citronů aj. materiál vhodný k napichování na špejle. Také uvítáme bonbony, buráky, aj. pamlsky do hromadného balíčku, který nadělí dětem "Mikuláš".


44. setkání maminek s dětmi v KCR

Mikulášské přípravy zcela ovládly druhou část 44. setkání MC Barborka, které se uskutečnilo 29. 11. 2006 v KCR. Po úvodní volné zábavě dětí a bloku říkadel, který byl tentokráte zpestřen "losováním" říkadla na papírku a hádáním jeho obsahu...
více ve fotogalerii

43. setkání maminek s dětmi v KCR

Na dalším setkání MC Barborka ve středu 22. 11. 2006 čekalo děti i maminky překvapení - veliká bedna plná panenek, plyšáků, kostek, baťůžků a dalších hraček, které centru věnovala rodina Kubišova z Mostu. Děti se na nové hračky s chutí vrhly...
více ve fotogalerii

Poděkování

Děkujeme rodině Kubišových z Mostu, která našemu centru věnovala množství hraček a udělala tak dětem obrovskou radost.

42. setkání maminek s dětmi v KCR

Setkání MC Barborka 15. 11. 2006, v pořadí již 42., bylo tentokrát pojato trochu netradičně. Pro děti ve spolupráci s maminkami) byla připravena výroba rybiček, které se daly chytat prutem s magnetem a po té následovalo vyprávění...
více ve fotogalerii

Prosba k maminkám

Milé maminky, aby vaše ratolesti měly v MC Barborka z čeho tvořit (nápadů máme mnoho, omezuje nás však cena potřebného materiálu), žádáme vás o spolupráci. Pokud máte doma víčka od PET lahví, tvrdý papír... více informací

Pozvánka na adventní setkání do Annabergu (SRN)

Srdečně vás zveme na adventní setkání Annaberg - Most, které se uskuteční 9. prosince 2006 od 13,30 do cca 19 hodin v Annabergu. Doprava bude zajištěna autobusem a trvá cca 1 hodinu. K dispozici budou 3 překladatelé, abyste si mohli pohovořit s tamními obyvateli o našich zemích, městech, církvích i rodinách. více informací

41. setkání maminek s dětmi v KCR

Pravidelné středeční setkání 8. listopadu 2006 v MC Barborka bylo tentokrát ve znamení duchů. Protože se minulý týden slavil svátek dušiček, maminky připravily dětem kostýmy, některé se podílely i na výzdobě (vyráběly ozdobné závěsy, "duchy", přinesly vydlabanou dýni či svíčky a svícny).
více ve fotogalerii

40. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 25. 10. 2006 přišli do MC Barborka kromě dětí, maminek a jednoho tatínka také ježci. Poté, co se děti trochu unavily při volné zábavě a vyřádily při cvičeníčku, které tentokrát pokračovalo obdobou hry "Škatulata, hejbejte se"...
více ve fotogalerii

Připravte dětem masky

Milé maminky, na středu 8. 11. 2006 plánujeme "Setkání duchů v MC Barborka", takže kdo má doma dýni (ať už "živou" nebo svícen), prosíme o spolupráci (zapůjčení) a hlavně - všichni přichystejte dětem (ne strašidelné) masky (stačí kus látky s vystřiženýma očima a pusou apod.), protože po setmění bude duchařské řádění za svitu svíček.


39. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 18. 10. 2006 se v mateřském centru Barborka opět setkaly maminky s dětmi, krásně si popovídaly, děti si společně hrály na prodavačky a prodavače, malovalo se… Tentokrát byl prodloužený čas říkadel, protože jsme se učili rozpočítávat a "na koho to slovo padlo", ... více ve fotogalerii

38. setkání maminek s dětmi v KCR

Výrobou "minidraků" vyvrcholilo již 38. setkání v "Barborce", které se uskutečnilo 11.10.2006 v KCR. Po počáteční volné zábavě a seznamování s novými dětmi a jejich maminkou následovalo "cvičeníčko" s říkadly a výroba malých draků.
více ve fotogalerii

37. setkání maminek s dětmi v KCR

MC Barborka bylo 4. října 2006 svědkem dalšího setkání maminek a dětí, při kterém si děti krásně pohrály, maminky si vypily v klidu kafíčko nebo čaj a všichni společně si užili legraci při říkadlech. Došlo samozřejmě i na oblíbené malování, klouzání a hopsání na balonech, i na nějaké ty sladkosti.
více ve fotogalerii

36. setkání maminek s dětmi v KCR

I přes zataženou oblohu a deštivé počasí bylo v "Barborce" 27. září 2006 veselo. Děti se vyřádily na klouzačce, při "cvičení s říkadly" i při hře na koníky...

více ve fotogalerii

35. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 20.9.2006 se opět sešly maminky, aby si s dětmi pohrály a popovídaly u kafíčka. Při cvičeníčku s říkadly se děti opravdu vyřádily a poté byly odměněny bonbóny.

více ve fotogalerii

34. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 13.9.2006 se opět sešly maminky se svými ratolestmi. Děti si hrály, kreslily, házely na plechovky a skládali puzzle. Na chvíli zavítal do Barborky i zvířecí kamarád - pes Ben, z čehož měly děti velkou radost.
více ve fotogalerii

33. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 6.9.2006 se konalo první setkání maminek po prázdninách. Sešly se tři maminky a jeden tatínek. Děti měly velkou radost z klouzačky, na které se opravdu hodně vyřádily. Mimo jiné si děti kreslily, lepily na papír vylisované listy stromů a skládaly večerníčkovskou čepici.
více ve fotogalerii

MC Barborka se opět po prázdninách rozjíždí

Po dvouměsíční odmlce, způsobené prázdninami, se opět otevírají dveře mosteckého mateřského centra Barborka v Krušnohorském centru pro rodinu. Tímto Vás všechny srdečně zveme na první poprázninové setkání maminek s dětmi. Těšíme se na Vás ve středu 6. září od 15.00 hodin v KCR.

Předávání osvědčení absolventům počítačového kurzu

Slavnostním předáváním certifikátů absolventům byl zakončen počítačový kurz pro ženy nazvaný Výpočetní technika, Internet, Základy podnikání. Tento kurz byl součástí vzdělávacího programu v rámci projektu Suport, na němž se jako partner podílí i Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči (KCR).
více ve fotogalerii

Povídání na faře 3

Ve čtvrtek 29.června 2006 se opět konalo "Povídání na faře". Vzhledem k tomu, že většina maminek už odjela s dětmi na prázdniny, byla účast malá. Dopolední aprílové počasí se nakonec umoudřilo a vysvitlo sluníčko, což bylo dobře, protože bylo plánováno grilování buřtů, které si maminky donesly.
více ve fotogalerii

Výroční oslava založení KCR

Na úterý 27. 6. 2006 připadlo první výročí založení KCR, a tak se ti, kteří na jeho vzniku měli podíl a další pozvaní hosté sešli v tento den v 17 hodin v centru, aby to náležitě oslavili. Nejprve promluvil pan Leo Steiner, poté předal slovo Mgr. Josefu Hurtovi, který přítomné seznámil s okolnostmi vzniku KCR a následně mateřského centra, které začínalo schůzkami čtyř maminek (jejich první setkání bylo 19. 10. 2005). více ve fotogalerii

Příští setkání v KCR až v září

Další středeční setkání v Mateřském centru Barborka bude až v září 2006. Ve středu 28. 6. 2006 setkání už nebude. Přejeme všem krásné prázdniny a v září ahóóój v "novém"!32. setkání maminek s dětmi v KCR

V krásném, leč dusném počasí se konalo poslední předprázdninové setkání MC Barborka. Ve středu 21. června 2006 se na 32. setkání opět sešly maminky (a jeden tatínek) v krásně barevných prostorách Barborky - všichni byli mile překvapeni novým nábytkem, který bude ještě doplněn dalšími kusy. více ve fotogalerii

Výlet vláčkem

Místo tradičního středečního setkání v MC Barborka se maminky s dětmi setkaly tentokrát vyjímečně na vlakovém nádraží, a to již v 8,30 hodin, aby společně podnikly - na pozvání jedné z maminek (Renatky) - výlet vláčkem do Želenic.
více ve fotogalerii

Povídání na faře II.

Zhruba po měsíci (ve čtvrtek 8. 6. 2006) se opět sešly některé maminky (a tatínek) s dětmi na faře na Zahražanech, aby sdílely své duchovní zážitky, podiskutovaly o tom, co je zajímá a také aby dětem přiblížily příběhy z Bible (tentokrát o Kainovi a Ábelovi). více ve fotogalerii

Důležité upozornění!

Ve středu 14. června 2006 se setkání maminek MC Barborka NEKONÁ.
Další středu (21. 6. 2006) bude vše jako obvykle.31. setkání maminek s dětmi v KCR

Jako obvykle ve středu od 15 hodin se začaly scházet maminky s dětmi v MC Barborka, aby si společně popovídaly, pohrály a pobavily se. To vše bylo využito mírou vrchovatou. Maminky diskutovaly, děti si hrály povětšinou s novými hračkami, které dostaly ke Dni dětí, pak se dospělí i děti seskupily v kroužku, trénovaly říkadla, hrály hry… více ve fotogalerii

Diskotéka Vlasty Vébra s Barborkou a Prokůpkem

Dne 3.6.2006 v sobotu jsme se sešli na Loučkách v Litvínově, kde jsme se účastnili diskotéky Vlasty Vébra s Barborkou a Prokůpkem. Naše setkání bylo jen chvilkové a náhodné, jelikož každá z nás procházela mnoha atrakcemi pro naše dětičky.
více ve fotogalerii

Výběrové řízení na manažera/ku KCR

Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici manažera/ky KCR. Kompletní informace ohledně tohoto výběrového řízení můžete najít zde ve formátu PDF.


Den dětí v KCR

Den dětí 1. června 2006 slavilo v MC Barborka velké množství dětí, které - mnohdy natěšené několik dní dopředu - čekaly na velkou událost. Jednak očekávaly klauna a za druhé pro ně bylo připraveno velké překvapení v podobě dárků, resp. darů, a to jak od maminek z centra, které přispěly sladkostmi, drobnými dárky či občerstvením nebo vlastní fantazií a prací, tak od sponzorů a především tentokrát od fotografa Ladislava Bartoše. více ve fotogalerii

30. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 31. května 2006 se konalo v MC Barborka již 30. setkání dětí a jejich blízkých. I tentokrát se zpívalo, povídaly se říkadla, navíc maminka Dana povídala dětem pohádku O pejskovi a kočičce.
více ve fotogalerii

29. setkání maminek s dětmi v KCR

Při středečním setkání MC Barborka 24. května 2006 jsme si namalovali plakáty (zcela netradičně "prstové malování"), krásně zacvičili a zasmáli se u toho i zapotili, hráli, povídali, tančili, běhali po překážkách, plazili se pod stolem, třídili pastelky a ořezávali, jeden z tatínků opravoval hračky. více ve fotogalerii

28. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 17. května 2006 se v MC Barborka opět sešly maminky (některé i bez dětí), aby si popovídaly a děti, aby si pohrály. Po tradičním bloku říkadel a her následovalo sestavení "opičí dráhy", na které si děti vybily přebytečnou energii a pak už si spokojeně a v klidu hrály pospolu a maminky měly čas na povídání o dětech, zážitcích z dovolených i o filmech. Bylo jim tak dobře, že se rozešly až po 18. hodině. více ve fotogalerii

Maminka má svátek

Maminky i tatínkové a jedna babička se svými ratolestmi se sešli v MC Barborka v pondělí 15. 5. 2006, aby společně oslavili Den matek, který byl v neděli. Pod taktovkou maminek Dany, Helenky a Renatky si děti povídaly o svých i zvířecích maminkách a jejich mláďátkách (s pomocí krásných obrázků od maminky Helenky), "vyráběly" přáníčka pro své maminky (obtiskovaly své obarvené ručičky na přáníčka), stejným způsobem také dotvořily výzdobu v centru, lepily srdíčka… více ve fotogalerii

Pozvánka na svátek maminek v KCR

V pondělí dne 15.5. 2006 od 15.30 hodin v KCR v mateřském centru BARBORKA se koná akce SVÁTEK MAMINEK. Kdo ještě nepotvrdil svou účast, může tak učinit na tel.č. 723 340 588 (Daně Petrikové). Přijďte, těšíme se na Vás.

Povídání na faře

Ve čtvrtek 11. května 2006 se některé maminky (a jeden tatínek) z KCR sešly v tomto týdnu již po třetí, a to na akci "Povídání na faře". Útočiště jim poskytl pan farář J. Hurt z římsko-katolické fary na Zahražanech v Mostě. více ve fotogalerii


27. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 10. 5. 2006 se od 15 hodin konalo 27. setkání MC Barborka, tentokrát trochu netradičně - na dvou místech najednou. Vše začalo tím, že se tři maminky chtěly setkat s ostatními v KCR, ale také chtěly být s dětmi venku.
více ve fotogalerii

Návštěva kostela sv. Václava

Maminky (a jedna babička) z KCR se sešly netradičně v úterý (9. 5. 2006) v mosteckém "novém" (římskokatolickém) kostele na Zahražanech, aby si ho v klidu prohlédly a vyslechly něco o jeho historii. více ve fotogalerii


Katky visáž studio

Krušnohorské centrum pro rodinu bylo 4. května 2006 svědkem "proměny" jedné z maminek - Kamily, která navštěvuje s Honzíkem MC Barborka. Autorkou proměny byla také jedna "naše" maminka - Kateřina Gálová, kadeřnice, která Kamilu nejen ostříhala, ale i nalíčila. více ve fotogalerii

26. setkání maminek s dětmi v KCR

Krásné počasí ve středu 3. května 2006 "poznamenalo" 26. setkání MC Barborka v KCR malou účastí. Sešly se jen tři maminky, ale zase měly čas si v klidu popovídat, hrát divadlo s dětmi a malovat si s nimi.
více ve fotogalerii

Pálení čarodějnic

V neděli 30. dubna v 16 hodin se na zahradě římskokatolické fary na Zahražanech rozhořel oheň, byla připravena košťátka a občerstvení pro malé čarodějnice a krásně slunečné (i když trochu větrné) počasí a rozkvetlá zahrada čekaly na své hosty. více ve fotogalerii


Návštěva Hospice

V pátek 28. dubna 2006 se sešly v 10 hodin některé maminky a děti z KCR v mosteckém Hospicu,, aby navštívily zdejší nemocné a trochu je rozptýlily. Každému nemocnému daly "nevadnoucí" kytičky, které maminky vyrobily v mateřském centru, Honzík s Kačenkou rozdávali úsměvy, pohladili klienty Hospicu po ruce, Verunka zpívala a povídala říkadla a maminky si s nemocnými trochu popovídaly. více ve fotogalerii

25. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 25. 4. 2006 se uskutečnilo v KCR - MC Barborka již 25. setkání maminek a dětí. Tentokrát nás nebylo tolik, a tak byl čas a klid na klábosení maminek i hraní si s dětmi, spřádání plánů…, prostě krásné pohodové odpoledne.
Kdo se s námi chystáte v pátek 28. dubna do Hospicu,, nezapomeňte vzít sebou (pokud jste je dostali) "kytičky".
více ve fotogalerii

Jak se žije maminkám s kočárky

Celorepubliková kampaň Sítě MC v ČR Jak se žije maminkám s kočárky potrvá týden od pátku 12. do pátku 19. května 2006. Jejím hlavním cílem je plošně upozornit na nesnáze, které provázejí především maminky s kočárky v každodenním životě.
více informací


Diskotéka Vlasty Vébra s Barborkou

Netradičně v neděli, tentokrát však v Repre v Mostě, se sešly některé děti s maminkami a tatínky z MC Barborka spolu s dalšími, a to na diskotéce Vlasty Vébra s Barborkou a Prokůpkem. Celá akce začala ve 14 hodin ukázkou tance dětí, které se mu pilně věnují. více ve fotogalerii

Z tisku: "Školka je otevřená i v noci"

Most - Zajímavou nadstandardní službu rodičům s malými dětmi poskytuje školka v ulici Františka Kmocha. Toto zařízení je odloučeným pracovištěm mateřské školy v mostecké Lidické ulici. V mateřince je zaveden tzv. internátní provoz. To znamená, že po celý den, po celou noc, o víkendech i svátcích sem mohou rodiče umístit své ratolesti. více informací

Maminky na počítačovém kurzu

V pátek 21. 4. 2006 se na Vysoké škole finanční a správní, o.p.s. v Mostě sešly maminky pečující o děti do 15-ti let, aby se zdarma vyškolily v práci s počítačem (internet, Word, Excel, PowerPoint). Maminky byly přivítány panem Mgr. Leo Steinerem a Mgr. Josefem Hurtem, kurz vedl RNDr. Václav Vohanka, který se všem zúčastněným podle potřeby věnoval i individuálně, což maminky velmi ocenily. více ve fotogalerii

24. setkání maminek s dětmi v KCR

I přes krásné slunečné počasí se čtyřiadvacátého setkání v MC Barborka, které se konalo 19. 4. 2006, zúčastnilo hodně maminek a dětí, které se chtěly společně pobavit a pohrát si. Nejprve se všechny rozhýbaly u říkadel a různých her či písniček, některé maminky se zatím jen rozkoukávaly, a pak následovala volná zábava, pouštěly se písničky, jedlo se a pilo…
více ve fotogalerii

Perníčkové Velikonoce

Již podruhé v tomto týdnu přivítalo MC Barborka děti s jejich blízkými ve svých prostorách, a to k perníčkové oslavě Velikonoc. Je čtvrtek 13. dubna 2006 15,30 hodin, v centru se sešla spousta "zajíčků" (každé z dětí dostalo při příchodu ouška) a hlavní organizátorky akce - Petra Svobodová a její sestra Veronika zahájily Perníčkové Velikonoce. více ve fotogalerii

Informace k návštěvě Hospicu

Maminky, které se rozhodly potěšit některé z pacientů mosteckého Hospicu, se sejdou v pátek 28. 4. 2006 v 9,30 hodin na zastávce autobusu č. 30 u mostecké polikliniky, odkud se společně vydají k Hospicu. Nezapomeňte si sebou vzít dárečky (které jsme v KCR připravovali a některé z maminek si je již vzaly k sobě) a připravit si s většími dětmi nějakou písničku, říkanku…, abychom nemocné trošku rozptýlili.

23. setkání maminek s dětmi v KCR

Malé koledníky přivítalo 12. dubna 2006 KCR - MC Barborka. Je středa odpoledne a jako vždy je připravena herna a program pro děti, tentokrát s překvapením. Při bloku hraní, který tentokrát vedla maminka Dana, byly na závěr připraveny pomlázky (vlastnoruční výroba některých maminek) a "výslužka - koleda" (malované perníčky). více ve fotogalerii

Výzva pro maminky na středu 12. dubna 2006

Maminky vezměte Vašim dětem - pokud máte - pomlázky na středeční setkání MC Barborka (budeme se učit koledovat). Omezený počet pomlázek bude možno zakoupit či půjčit přímo v MC Barborka.


Počítačový kurz pro ženy

Oblastní charita Most, Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči a partneři projektu SUPORT Vás srdečně zvou k účasti na počítačovém kurzu pro ženy pečující o děti do 15-ti let věku, který proběhne od 21.4. do 12.5. 2006 (celkem 4 dny), vždy od 08,30 do 11,45 hodin v prostorách Vysoké školy finanční a správní, o.p.s. v Mostě ulice Pionýrů 2806 (bývalá 9. ZŠ). Kurz i hlídání Vašich dětí je ZDARMA.
více informací (dokument ve Wordu) + rozvrh (dokument v PowerPointu)

22. setkání maminek s dětmi v KCR

Hojné účasti se těšilo již 22. setkání maminek (tatínků, babiček) a dětí v MC Barborka v prostorách KCR, které se konalo tradičně ve středu 5. 4. 2006 od 15 hodin. Úvodní blok "organizovaného" hraní, cvičení, říkání básniček, říkadel a zpívání vedla i tentokrát maminka Helenka, která překvapila opět novými básničkami a všichni se moc dobře bavili. více ve fotogalerii

Vernisáž fotoobrazů Ladislava Bartoše

V prostorách klubu Kasandra ("U třech sýrů") proběhla v pondělí 4. 4. 2006 od 19 hodin vernisáž velkoplošných fotoobrazů Ladislava Bartoše. Výtěžek z této výstavy věnuje autor našemu mateřskému centru Barborka, za což mu moc děkujeme.
více ve fotogalerii21. setkání maminek s dětmi v KCR

Mateřské centrum Barborka opět přivítalo ve středu 29. 3. 2006 maminky s dětmi ve svých velikonočně vyzdobených prostorách Krušnohorského centra pro rodinu.
více ve fotogalerii


Přednáška o výživě dětí do 3 let

Krušnohorské centrum pro rodinu přivítalo 27. 3. 2006 v 16 hodin již po druhé ve svých prostorách Mgr. Annu Milerovou, která všem přítomným přiblížila problematiku výživy dětí do tří let věku a její možná úskalí.
více ve fotogalerii

Vítání jara a křest mateřského centra Barborka

KCR přivítalo v úterý 21. 3. 2006 v 15,30 hodin ve svých prostorách Jaro (maminka Renata), které slavnostně odemklo bránu teplu a sluníčku, na které se už všichni těšíme.
více ve fotogalerii


20. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 22. 3. 2006 se opět otevřely dveře KCR - mateřského centra Barborka pro všechny děti a maminky (babičky či tatínky…), kteří si chtějí společně pohrát, popovídat nebo něco vytvořit.
více ve fotogalerii

Mateřská centra – škola občanského života

Mateřská centra by se v budoucnu mohla stát komunitními centry svépomoci pro všechny generace. "Už dnes suplují mnoho ze sociálních činností, které dříve probíhaly pod patronací církví", tvrdí zakladatelka hnutí mateřských center a členka rady Sítě mateřských center v ČR Rut Kolínská.
více informací

Výzva maminkám

Milé maminky, na setkání ve středu 22. března vezměte, prosíme, s sebou (pokud máte) samolepící ozdoby na vajíčka ev. barevné konfety apod. na zdobení papírových vajíček.19. setkání maminek s dětmi v KCR

19. setkání maminek a dětí v KCR ve středu 15. 3. 2006 začala maminka Dana povídáním o připravovaných akcích. Maminky diskutovaly a vyjadřovaly své názory a nápady, hledalo se také jméno pro naše setkání.
více ve fotogalerii

18. setkání maminek s dětmi v KCR

Ačkoli bylo 18. setkání maminek s dětmi v KCR poznamenané jarními prázdninami (bylo nás méně, než obvykle), děti se vyřádily a maminky si kromě hraní s dětmi měly čas i popovídat a vyměnit si rodičovské zkušenosti.
více ve fotogalerii

Výzva pro všechny s fantazií

Vymyslete název pro setkávání dětí a maminek (tatínků, babiček…) v KCR! Je spousta Klubíček, Sluníček apod., proto bychom rádi společně s Vámi vybrali na setkání maminek a dětí ve středu 15. března 2006 nějaké originální jméno pro náš "klub", které by mohlo (ale nemusí) vystihovat, že jsme ze severu Čech (např. Permoníček - což je ale i pěvecký sbor). Těšíme se na Vaše nápady a věříme, že ze všech návrhů společně vybereme ten nej.

17. setkání maminek s dětmi v KCR

Maminky a tatínkové s dětmi se ve středu 1. 3. 2006 mezi 15. a 18. hodinou opět sešli v KCR, aby si společně pohráli a popovídali s ostatními. Tentokrát přišly čtyři (!) nové maminky (některé i s tatínky), a když k tomu připočteme ty, co chodí pravidelně, bylo nás opravdu hodně!
více ve fotogalerii

Přednáška o výživě a potravinových alergiích

V pondělí 27. 2. 2006 v 16 hodin přivítalo KCR (krásně vymalované obrázky z pohádek) Mgr. Annu Milerovou - odbornici na výživu, a rodiče, kteří měli zájem o problematiku výživy a potravinových alergií.
více ve fotogalerii

Malované překvapení pro děti

Jeden obětavý a hodný tatínek (tatínek Honzíčka - Pavel Cmíral) připravil pro děti překvapení - vymaloval dětskými motivy bílé zdi centra, aby tak pomohl barevnému zpestření a nevšednosti. Maminky i děti jsou nadšené a moc děkují.
více ve fotogalerii

16. setkání maminek s dětmi v KCR

Jako každou středu, i 22. 2. 2006 se sešly maminky a babičky s dětmi v KCR. Tentokrát bylo setkání ve znamení příprav na akci Vítání jara - maminky i děti se zapojily (po pravidelném bloku říkanek a písniček) do vystřihování kytiček.
více ve fotogalerii

Narozeninová party v KCR

V úterý 21. února se v prostorách KCR uskutečnila narozeninová párty Matyáška Nováka, který zde slavil své 3. narozeniny. Oslava byla moc hezká - nakonec posuďte sami...
více ve fotogalerii


Pohádkové odpoledne aneb
Z pohádky do pohádky

Krušnohorské centrum pro rodinu (KCR) bylo ve čtvrtek 16.02.06 svědkem ojedinělé akce nazvané Pohádkové odpoledne aneb Z pohádky do pohádky. Všechny vítala její organizátorka Červená Karkulka (paní Dana Petriková) s košíčkem plným dobrot a dárků (pro děti) i s vínem (pro dospělé). více ve fotogalerii

15. setkání maminek s dětmi v KCR

Za krásného slunečného odpoledne přivítalo Krušnohorské centrum pro rodinu maminky s dětmi ve svých prostorách. Bylo to jako vždy ve středu (15. 2. 2006) od 15 do 18 hodin. Maminky si pěkně popovídaly mezi sebou, pohrály si s dětmi a když odcházely, přivítala je venku - k velké radosti dětí - nadílka sněhu. více ve fotogalerii

14. setkání maminek s dětmi v KCR

Čtrnáctému setkání maminek s dětmi v KCR ve středu 8. února 2006 tentokrát vévodil pohyb. Nejprve při bloku říkadel - pohybovek, poté při zdolávání "opičí" dráhy. Děti (většinou pod dohledem či za pomoci maminek) přebíhaly pohovky, obíhaly židle, podlézaly stůl, házely míč do koše a skákaly po "kamenech ve vodě" (velká puzzle). více ve fotogalerii

Třetí ročník výstavy neziskových organizací Mostecka

Ve výstavních prostorách nově opravené budovy prostředního ze „Tří sýrů“ v centru města je po celý měsíc únor k vidění prezentace nevládních neziskových organizací z Mostu a okolí. Již potřetí tu své organizace představují lidé, kteří se rozhodli dělat „něco navíc“ pro své okolí.
více ve fotogalerii13. setkání maminek s dětmi v KCR

Jak už se stalo pravidlem každou středu, i 1.2.2005 se v 15 hodin otevřely dveře KCR pro maminky (babičky) s dětmi. Tentokrát se skutečně přišla podívat i jedna babička a těšíme se, že tím zahájila nový trend, totiž že do centra nebudou chodit jen maminky, ale i prarodiče se svými vnoučaty, nebo i tatínkové.
více ve fotogalerii

12. setkání maminek s dětmi v KCR

Jako každou středu se 25. 1. 2005 v 15 hodin otevřely dveře KCR pro maminky s dětmi. Tentokrát děti modelovaly a maminky plánovaly "zviditelnění" činnosti dětí a další aktivity pro ně na následující setkání (středa 1. 2. 2005).
více ve fotogalerii

11. setkání maminek s dětmi v KCR

Tiskátka a stavebnice vládly jedenáctému setkání maminek a dětí v KCR. Děti se bavily u stavebnic a autíček pod dohledem skvělé paní Benešové, a tak maminky měly čas si v klidu popovídat a pak spolu s dětmi otiskávaly razítka zvířátek a děti jim domalovávaly domečky (králíkárny, kurníky…). Ačkoli větší děti protestovaly, muselo se po dvou hodinách domů s tím, že se znovu uvidí příští středu 25. 1. 2006 v 15 hodin.
více ve fotogalerii

10. setkání maminek s dětmi v KCR

Ve středu 11. 1. 2006 se konalo již 10. setkání maminek a dětí v KCR. Děti si tentokrát vystříhávaly klokánky a hrály si společně s hračkami, kterých je v centru bezpočet, maminky si báječně popovídaly a všem vymezený čas velmi rychle utekl. Další setkání se uskuteční opět ve středu 18. ledna v 15.00 hodin.
více ve fotogalerii